Piątek, 29 maja 2020 r., imieniny Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Pogotowie Reporterskie

Akademia Samorządowa zawita do Sędziejowic

W dniach 17-19 października w Sędziejowicach odbędzie się pierwsze lokalne spotkanie Akademii Samorządowej. Projekt szkoleniowy adresowany jest do 26 samorządowców z całego kraju.

Akademia Samorządowa to projekt wsparcia dla działaczy lokalnych, którzy są samorządowcami i chcą być skuteczni w swojej roli. Akademia wyrosła z ogólnopolskiej akcji Masz Głos, której organizatorem jest Fundacja im. Stefana Batorego. Program rozpoczął się we wrześniu 2019 i potrwa do czerwca 2020.

Ideą Akademii jest udzielenie uczestnikom wsparcia merytorycznego i kompetencyjnego, aby mogli aktywnie działać we władzach i „demokratyzować” samorząd. W ramach tego przedsięwzięcia zdobędą wiedzę, narzędzia, materiały, wsparcie eksperckie z zakresu najnowszych zmian w prawie samorządowym, dobrych praktyk samorządowca, zwłaszcza w obszarze współpracy z mieszkańcami, a także poszerzą wiedzę o przepisach, procedurach i przysługujących im uprawnieniach.

Pierwsze spotkanie lokalne w ramach projektu odbędzie się na terenie Gminy Sędziejowice. Baza zlokalizowana zostanie na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Sędziejowicach. Poza modułami zaplanowanymi przez organizatorów zaplanowaliśmy również dwie wizyty studyjne. Jedna dotyczyć będzie kooperacji jednostek gminnych, natomiast druga dwubiegunowej strategii rozwoju gminy – zapowiada Dariusz Cieślak, Wójt Gminy Sędziejowice i jeden z uczestników akademii.

Gośćmi specjalnymi spotkania będą Joanna Załuska, dyrektorka programu „Masz Głos, Masz Wybór” oraz Edwin Bendyk, dziennikarz, publicysta, pisarz. Obecnie pracujący w tygodniku „Polityka”.

Projekt „Akademii Samorządowej” realizowany jest w partnerstwie przez Stowarzyszenie POLITES oraz Fundację Batorego. Koordynatorami akademii są Szymon Osowski i Anna Graczyk.

 

Źródło: Dariusz Cieślak

Skomentuj [ 0 ]
15:00, 17.10.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET