Środa, 27 maja 2020 r., imieniny Jana, Juliusza, Radowita

Pogotowie Reporterskie

Policjanci z Łasku na debacie z seniorami

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, programie „Dzielnicowy bliżej nas” oraz Krajowej Mapie Zagrożeń rozmawiali łascy policjanci na debacie społecznej skierowanej do seniorów. Spotkanie było również okazją do poruszenia tematyki oszustw pod legendą na tzw. wnuczka czy policjanta.

Z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Łasku oraz księdza proboszcza Parafii Niepokalanego Poczecia NMP i św. Michała Archanioła w Łasku zorganizowana została debata społeczna, której głównym tematem było bezpieczeństwo osób starszych. Spotkanie miało miejsce 20 października 2019 r. o godz. 19:00 w łaskiej Kolegiacie.

Podczas debaty poruszono następujące kwestie: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak się nie dać oszukać, jak zabezpieczyć mienie od kradzieży, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”. Uczestnikom debaty została zaprezentowana także aplikacja „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób można pozyskać informacje potrzebne do kontaktu z dzielnicowym.

Na zakończenie debaty wywiązała się między uczestnikami dyskusja i pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano głównie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz problemie spożywania alkoholu w miejscach publicznych, zaśmiecaniu terenów zielonych oraz zakłócaniu spoczynku nocnego. Niemniej jednak dysputa skupiła się na ówczesnych metodach oszustw, którymi padają osoby starsze. Padły również kwestie wykorzystywania seniorów do zawierania niekorzystnych umów na zakup towarów czy usług.

Wszystkie wnioski i uwagi uczestników debaty zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał też specjalnie przygotowane ulotki i odblaski.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 4 ]
17:02, 22.10.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

senior @ 19:57, 22.10.2019r. IP: *.*.82.223

Policjanci z Łasku niech w końcu zajmą się problemem parkowania na trawnikach w mieście bo nawet z tym nie potrafią sobie dać rady. Dopiero później niech myslą nad bezpieczeństwem obywateli. Żenada...

Piotr @ 09:35, 23.10.2019r. IP: *.*.105.238

@senior
Dobrze ze policja nie utrudnia życia mieszkańcom. Jak ktoś nie posiada samochodu albo problemu z parkowaniem to nie rozumie kogoś kto parkuje. Przecież taki parkujący nie robi tego Tobie na złość!

Janusz @ 12:37, 23.10.2019r. IP: *.*.237.117

Do senior
Chyba masz krowe i ci trawy brakuje. A gdzie mają parkować? To pytanie nie do policji ale władz Łasku

łasko @ 18:25, 23.10.2019r. IP: *.*.210.185

Słuchajcie chłopki. Parkować to sobie możecie u siębie na wsi gdzie wam się podoba. W mieście obowiązują zasady ale nieudolność policji niestety zezwala na brak przestrzegania prawa.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET