Środa, 27 maja 2020 r., imieniny Jana, Juliusza, Radowita

Pogotowie Reporterskie

Ogólnopolskie działania Policji „Prędkość”

23 października 2019 roku Policja przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. W 2018 roku z winy kierujących pojazdami powstało 27 556 wypadków, w wyniku których zdarzeń śmierć poniosło 2 177 osób a 33 261 zostało rannych. Mimo tego, że główną przyczyną powstawania wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najbardziej śmiercionośną przyczyną pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2018 r. spowodowała śmierć 778 osób.

Celem policyjnych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolują czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.  Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 3 ]
08:20, 23.10.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Piotr @ 09:31, 23.10.2019r. IP: *.*.105.238

Nie wiem co oni mają z tą prędkością. Jakaś obsesja. Szkoda że policja nie weźmie się za zgłaszanie uwag co do stanu nawierzchni dróg. W wielu miejscach są dziury a zarządcy całymi latami nie łatają ich tutaj oczywiście nikt nie widzi zagrożenia. Bo przecież zarządcy drogi policja mandatu nie wystawi więc nie będzie zarobku.

roman @ 10:25, 23.10.2019r. IP: *.*.92.91

Za brak znaków drogowych też nie wystawią mandatu: jadąc z Okupa do Marzenina przez m. Bilew można grzać 90-tką, bo od wielu miesięcy, ba, pewnie już nawet kilku przy wjeździe do Bilewa brakuje znaku D-42 "Obszar zabudowany", a drogą tą codziennie setki "jeżdżących szybko ale bezpiecznie" dojeżdża do węzła na S8.

c. d. roman @ 10:27, 23.10.2019r. IP: *.*.92.91

Powinno być - pewnie już nawet kilku lat

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET