Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Pogotowie Reporterskie

Zaproszenie na spotkanie z dr. Pawłem Migasiewiczem

W piątek 8 listopada o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie z dr. Pawłem Migasiewiczem, pracownikiem naukowym Polskiej Akademii Nauk z Zakładu Historii Sztuk Plastycznych, autorem książki pt. „Rzeźbiarz Stanisław Wolnowicz (ok. 1670-1738)”.

Artysta ten tworzył w czasach baroku - wiele z jego dzieł znajduje się m.in. w klasztorze Ojców Paulinów na Jasnej Górze i kościele na warszawskim Nowym Mieście, a także we wnętrzach łaskiej kolegiaty. Z wielkich pożarów, jakie dotykały Łask, w dobrym stanie ocalało jedynie „Ukrzyżowanie” widoczne po prawej stronie od wejścia do kościoła. Wiadomości o życiu i twórczości Stanisława Wolnowicza, najwybitniejszego, choć nieznanego wcześniej rzeźbiarza, zostały przez autora zrekonstruowane niemal od podstaw w wyniku kwerendy archiwalnej oraz badań terenowych. Dzięki tej tytanicznej pracy udało się ustalić, że w Łasku przez ponad 20 lat znajdował się warsztat tego słynnego w tamtym czasie artysty.

Spotkanie zorganizuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łaskiej i Biblioteka Publiczna w Łasku przy wsparciu finansowym Gminy Łask.

Serdecznie zapraszamy!

Skomentuj [ 0 ]
19:00, 01.11.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET