Środa, 27 maja 2020 r., imieniny Jana, Juliusza, Radowita

Pogotowie Reporterskie

Pilna rejestracja na portalu e-usługi

Przypominamy odbiorcom usług o konieczności zarejestrowania się na portalu e-usług. Pragniemy nadmienić, że gmina Buczek na budowę systemu e-usług otrzymała dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Warunkiem rozliczenia otrzymanej dotacji jest zarejestrowanie się w portalu e-usług wszystkich odbiorców wody i ścieków.

W przypadku niespełnienia tego warunku do dnia 31 grudnia 2019 r. będziemy zmuszeni jako beneficjent dokonać zwrotu otrzymanej dotacji ze środków gminy Buczek, co spowoduje konieczność odpowiedniego podwyższenia ceny za wodę i ścieki.Adres strony do strefy klienta IBOK (platformy e-usług) www.gminabuczek.pl.

Korzyści płynące z korzystania z platformy e-usług to m.in.:

1. płatności – kontrola oraz dokonywanie płatności

2. e-faktura – elektroniczna faktura

3. powiadomienia sms – powiadomienia o wy-stawionej fakturze, terminach płatności, awariach, przerwach w dostawie wody itp.

4. e-Zgłoszenia – dokonywanie wszelkich zgłoszeń z zakresu gospodarki wodnej

5. e-Nota odsetkowa – wnioskowanie oraz do-stęp do not odsetkowych

6. dokumenty do pobrania – dostęp do wniosków, umów oraz informacji

7. e-komunikaty – dostęp do informacji na-głych

8. informacje publiczne

9. możliwość łatwego przeglądania historii ilości pobranej wody przez odbiorcę

10. informacje o wyciekach z instalacji wodnej w budynku odbiorcy.Rejestracja użytkownika możliwa jest bez-pośrednio ze strony głównej portalu.

W oknie logowania wybieramy link „Zarejestruj się”. Pola zaznaczone znakiem * są polami wymaganymi. Wymagane jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Następnie wybieramy link „Wyślij dane”. Proces rejestracji użytkownika wymaga autoryzacji ze strony gminy Buczek. Wydłuża to proces rejestracji ale zapewnia bezpieczeństwo Państwa danych. Podczas zakładania konta należy zaakceptować politykę prywatności oraz zapoznać się z regulaminem portalu. W tym celu należy zaznaczyć pola wyboru typu checkbox.

UWAGA: Dane użytkownika podczas rejestracji muszą być zgodne z danymi odbiorcy na fakturze. Konto winno być założone na osobę, z którą podpisana jest umowa na dostawę wody. Proszę powoływać się na numer ewidencyjny znajdujący się na fakturze pod danymi odbiorcy.

W każdym momencie pracy z platformą e-Usług użytkownik posiada możliwość skorzystania z instrukcji. Dostęp do wersji elektronicznej uzyskujemy przez naciśnięcie ikony odpowiedniej ikony. Wówczas zostanie pobrany i wyświetlony plik PDF, który możemy wy-drukować lub zapisać na nośniku danych.

 

Źródło: Panorama Łaska

Skomentuj [ 0 ]
15:00, 02.11.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET