Środa, 27 maja 2020 r., imieniny Jana, Juliusza, Radowita

Pogotowie Reporterskie

Zadanie pn. „Unowocześnienie świetlicy wiejskiej w Remiszewie - kontynuacja” zakończone

W dniu 19 czerwca 2019 r. została zawarta jedna z trzech umów pomiędzy województwem łódzkim  a gminą Łask na przekazanie pomocy finansowej w formie dotacji celowej. Sołectwo Remiszew na zadanie pn. „Unowocześnienie świetlicy wiejskiej w Remiszewie - kontynuacja” otrzymało dotację w wysokości 7 000 zł.

Całkowity koszt projektu określono we wniosku  na kwotę 14 200 zł, jednakże po zrealizowaniu zadania wydatki nieznacznie wzrosły i wyniosły 14 307,69 zł. W ramach projektu został przeprowadzony remont kuchni, w tym wykonano wylewkę posadzki. Ponadto wylewkę wykonano w pomieszczeniu przygotowywanym jako zaplecze kuchenne. Wykonanie posadzki i większość materiałów do przeprowadzenia remontu zakupiono ze środków dotacji. Natomiast  niektóre materiały i wyposażenie zostały zakupione ze środków gminy, w tym ze środków funduszu sołeckiego sołectwa Remiszew.  Prace remontowe w kuchni  zostały wykonane nieodpłatnie przez mieszkańców sołectwa Remiszew przy znaczącym zaangażowaniu sołtysa Pana Dariusza Michalaka i Pana Remigiusza Ludwisiaka. Jedynie wylanie posadzki w kuchni i pomieszczeniu przeznaczonym na zaplecze kuchenne zostało zlecone firmie.

Należy jednak podkreślić, że kolejny raz mieszkańcy stanęli na wysokości zadania i wykonali prace nieodpłatnie, zgodnie z umową dotacyjną i określonym w niej terminie.

Dzięki zaangażowaniu sołtysa i mieszkańców  Remiszewa świetlica wiejska staje się coraz bardziej nowoczesna i funkcjonalna.    

Skomentuj [ 0 ]
11:35, 05.11.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET