Środa, 27 maja 2020 r., imieniny Jana, Juliusza, Radowita

Pogotowie Reporterskie

Zaproszenie na koncert jazzowy - Witold Janiak i kwartet smyczkowy

Centrum Idei ku Humanizmowi w Łasku zaprasza na koncert jazzowy. Dla jednych jazz, dla innych muzyka klasyczna. Noesis Witolda Janiaka to innowacyjne zestawienie elementów stricte jazzowych (improwizacja, rozumienie kwestii rytmu, rozwój formy) z klasycznymi (faktura, brzmienie, interpretacja).

Przeciwstawienie klasycznego kwartetu smyczkowego improwizującemu fortepianowi stanowi eksperyment z zakresu zawsze interesującej fuzji stylów, w tym przypadku dość mocno od siebie oddalonych.
Jednym ze sposobów słuchania tej płyty może być właśnie rozważanie pojęć zawartych w tytułach utworów (“Nadzieja”, „Światło”, „Samotność”, “Pojednanie”), poprzez podążanie za sugestiami zawartymi w muzycznej warstwie materiału. Jest to niewątpliwie sposób angażujący intelektualnie słuchacza, dający jednak w zamian bezcenny dar w postaci inspiracji do refleksji nad kluczowymi pojęciami ludzkiej egzystencji.
Płyta jest także swego rodzaju rozrachunkiem pianisty jazzowego z jego klasyczną przeszłością a dodatkowy, interesujący aspekt tworzą tu nawiązania do polskiej muzyki ludowej.

 

Koncert jazzowy - Witold Janiak i kwartet smyczkowy

10 listopada- niedziela o 19:00 – 20:30
 
Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i Św. Michała Archanioła w Łasku

 

Skomentuj [ 0 ]
17:35, 05.11.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET