Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Zwycięstwo juniorów Orkana Buczek

Zjednoczeni Stryków nasz niedzielny rywal. Dla nich to już 14 sezon z rzędu w 4 lidze. Ten sezon nie zaczęli imponująco, ale to dobra i niewygodna [szczególnie u siebie] drużyna. Do tej pory Orkan gościł dwa razy drużynę ze Strykowa [ 1 zwycięstwo i 1 remis].

Na pewno czekał nas trudny mecz. Jeżeli jednak chcieliśmy być w czołówce musieliśmy go wygrać, tym bardziej, że punkty zgubiły Warta Sieradz i Polonia. Nowy lider mieszka w Kutnie. Kutnianie wykorzystali potknięcie Warty i wskoczyli na pozycję lidera. Jak już jesteśmy przy Warcie, ale tej z Działoszyna to wrócił Tomasz Królikowski po kontuzji, wróciły zwycięstwa drużyny. Brawo Królik.
Orkan w składzie: Wojtczyk. Kr. - Orski, Kowalski, Matuszczyk, Wojtczyk. Ka. - Lewandowski, Niciak, Pałyska [Cukiernik], Zawodziński [Chwałowski], Potakowski [Wroński] - Berłowski [Miedwiediew]. Trener Tomasz Kmiecik, który po raz 60 poprowadzi naszą drużynę w meczu ligowym.
Od początku przejęliśmy inicjatywę, goście ustawieni defensywnie bazując na stwarzanie zagrożenia pod naszą bramką ze stałych fragmentów gry. Fajnie piki rozrzucał Łukasz Matuszczyk. Orkan próbował, groźnie główkował Grzegorz Kowalski, sprytnymi strzałami popisali się Mariusz Zawodziński, Dawid Pałyska i Daniel Potakowski.

Bardzo aktywny na skrzydle Michał Lewandowski, z nim rywale mieli dużo problemów. Lewy harował w jedną i drugą stronę. Wygrał też większość pojedynków główkowych. W 22 minucie po zagraniu Daniela Potakowskiego do piłki ruszył Hubert Berłowski, wziął obrońcę na plecy i nie próbował robić kanapek z gałęzi, nie chciał udowodnić, że można jeść deszcz tylko precyzyjnym strzałem po długim słupku otworzył wynik meczu. 1:0 !!!. Po stracie gola rywale nie zmienili sposobu gry, Orkan dążył do strzelenia drugiej bramki. W 37 minucie do zagranej piłki ruszył Hubert Berłowski i bramkarz Strykowa. Berło był szybszy, dzióbnął piłkę a bramkarz wpadł z impetem w naszego snajpera. Rzut karny, arbiter nie miał wątpliwości. Piłkę ustawił Mariusz Zawodziński i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. 2:0 !!!Ta akcja, która doprowadziła do wywalczenia rzutu karnego warta jest analizy.

Kowalski, który podawał ze strefy z której pada około 0,1% goli nie strzelał tylko zagrał w strefę z której pada około 15% goli. Zwiększył szansę na strzelenie gola aż stopiędziesiątkrotnie. Ten gol uaktywnił rywali, ale w środku panował Patryk Niciak i Dawid Pałyska, całością kierował Łukasz Matuszczyk, czujny w bramce Krystian Wojtczyk.

Wypracowaliśmy sobie przewagę w kluczowych sektorach boiska. Do przerwy 2:0. Po zmianie stron na boisko wbiegł Dominik Cukiernik, który od pierwszej chwili sprawiał dużo problemów rywalom. Już na początku drugiej połowy mogliśmy podwyższyć wynik. Dominik Cukiernik, Hubert Berłowski, Daniel Potakowski byli bardzo bliscy strzelenia kolejnych goli. Szczególnie fajną akcję przeprowadzili Cukier i Berło.

Przez chwilę wyglądało to tak jakby Cukier miał piłkę przyklejoną do nogi. Szkoda niewykorzystanych okazji. W 75 minucie goście wykorzystali chwilę naszej dekoncentracji i zrobiło się tylko 2:1. Zjednoczeni próbowali, gol kontaktowy ich nakręcił, my wyprowadzaliśmy kontry [ świetną akcję wyprowadził Mateusz Orski [dobry mecz naszego obrońcy], który zagrał do Cukra którego strzał ofiarnie zablokował obrońca], emocji było dużo, ale wynik już nie uległ zmianie.

Wygrywamy 2:1!!! Brawo DRUŻYNA !!! Brawo KIBICE !!! Pomimo nerwowej końcówki Orkan wygrał zasłużenie i dogonił Polonię, która przegrała w Zduńskiej Woli.

Kolejne zwycięstwo odniosła drużyna prowadzona przez Patryka Niciaka. Juniorzy Orkana pokonali na wyjeździe rówieśników z Charłupi Małej 3:1. Gole strzelali: Wiktor Biskupski, Marcel Kubiak i Jakub Borowiecki.