Środa, 27 maja 2020 r., imieniny Jana, Juliusza, Radowita

Pogotowie Reporterskie

„Łącznik” oficjalnie otwarty dla ruchu

W dniu 5 listopada otwarto dla ruchu łącznik S8 od ronda w Michałowie do ronda w Marzeninie. Inwestycja została zakończona, odbiory przeprowadzone, decyzje uzyskane, więc przyszedł czas na oddanie do użytku ponad 4 kilometry nowej drogi. 

Budowa tej drogi to ogromna inwestycja, jak również ogromne i szerokie zaangażowanie wielu samorządów, na terenie których ta droga się znajduje – Powiatu Zduńskowolskiego, Powiatu Łaskiego, Miasta Zduńska Wola, Gminy Zduńska Wola oraz Gminy Sędziejowice.

Budowa trwała od maja 2018 roku. Na trasie są trzy ronda, ścieżki rowerowe, chodniki, oświetlenie i odwodnienie. Łącznik ma jezdnię o szerokości 7 m oraz chodnik ze ścieżką rowerową o szerokości 4 m oddzieloną pasem zieleni, pod którym biegnie kanał teletechniczny na sieć tzw. uzbrojenia. Wykonano kilkadziesiąt zjazdów do działek. Droga częściowo ma kanalizację deszczową, a częściowo rowy. Łącznik to 4,3 km drogi powiatowej. Administracyjnie 2,6 km drogi znajdować się będzie na terenie Powiatu Zduńskowolskiego a  blisko 1,7 km na terenie Powiatu Łaskiego.

Realizacja odciąży ruch drogowy przez Karsznice oraz otworzy tereny inwestycyjne wokół węzła drogi ekspresowej S8 na terenie Gminy i Miasta Zduńska Wola oraz Gminy Sędziejowice, a także zapewni bezpośredni dostęp do planowanej do realizacji platformy multimodalnej.

- W dobie galopujących kosztów usług publicznych każdy roztropny samorząd powinien szukać nowych dochodów. Taki cel przyświecał Gminie Sędziejowice przystępując do realizacji tego projektu. Nie chodziło o wybudowanie czterech kilometrów drogi. Chodziło o wybudowanie łącznika drogowego, który otworzy tereny inwestycyjne na terenie naszej gminy. Bo wielki biznes to jest to, czego potrzebujemy, żeby gmina dalej się rozwijała i mogła spełniać zadania stawiane przez mieszkańców – wyjaśnia Dariusz Cieślak, Wójt Gminy Sędziejowice.

Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Włodan Andrzej Włodarczyk z Porszewic. Całość inwestycji kosztowała prawie 23 mln złotych.

 

Źródło: Gmina Sędziejowice

Skomentuj [ 0 ]
12:45, 08.11.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET