Wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Pogotowie Reporterskie

Dodatkowe zajęcia w Szkole Podstawowej w Czestkowie

W ramach projektu „Uczymy się dla życia” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 w Szkole Podstawowej w Czestkowie realizowane są zajęcia pozalekcyjne,

szeroko-rozwijające kompetencje kluczowe uczniów. Gmina Buczek pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi na realizację w/w projektu ponad 711 tysięcy złotych, wkład własny gminy 56,5tyś złotych. Okres realizacji projektu 01.02.2019-31.12.2020.

Tematyka zajęć obejmuje rozwijanie wiadomości i umiejętności z zakresu: matematyki, chemii, informatyki, edukacji wczesnoszkolnej, języka angielskiego i niemieckiego, logopedii, wyboru ścieżki kariery, geografii i biologii, terapii pedagogicznej i sensorycznej, kompetencji społecznych oraz koncentracji uwagi. W 21 zajęciach uczestniczą prawie wszyscy uczniowie szkoły, którzy chcą doskonalić swoje wiadomości i umiejętności oraz ci uczniowie, którzy wymagają indywidualnego podejścia rozwijającego ich lepsze funkcjonowanie w środowisku społecznym.

Szkoła w ramach projektu wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne i multimedialne, które w atrakcyjny i nieszablonowy sposób pomagają uczniom w poznawaniu świata. Trzy nowo powstałe pracownie: przedmiotów ścisłych, informatyczna oraz pracownia sensoryczna to skarbnice nowoczesnych urządzeń i pomocy, w których prowadzone zajęcia wszechstronnie uaktywniają ucznia. Pięcioro nauczycieli doskonali swoje kwalifikacje uczestnicząc w studiach podyplomowych, które ściśle są związane z  realizacją zajęć pozalekcyjnych. Wszyscy nauczyciele uczestniczą w kursach i szkoleniach, które podnoszą ich wiedzę i umiejętności, które wykorzystują w pracy bieżącej z uczniami.

Tekst: Agnieszka Badowska

 

Źródło: Gmina Buczek

Skomentuj [ 0 ]
17:00, 10.11.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET