Czwartek, 6 sierpnia 2020 r., imieniny Jakuba, Sławy, Sykstusa

Pogotowie Reporterskie

Sprzedawcy alkoholu – ważna grupa zawodowa

„Jesteście bardzo ważną grupą zawodową” - takie zdanie na wstępie usłyszeli uczestnicy szkolenia zorganizowanego w Łaskim Domu Kultury, w dniu 07.11.2019 r. wspólnie przez gminę Łask,

Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łasku z udziałem przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Szkolenie pn. „Odpowiedzialna sprzedaż i serwowanie napojów alkoholowych” poprowadził w sposób bardzo profesjonalny, na wysokim poziomie merytorycznym Robert Lemański – specjalista z zakresu profilaktyki, działacz w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych, szkoleniowiec przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych. Spotkanie było jedną z nielicznych możliwości podniesienia wiedzy i świadomości właścicieli, sprzedawców punktów sprzedaży napojów alkoholowych w zakresie prawnych aspektów prowadzenia działalności w tym zakresie, zasad umieszczania reklam napojów alkoholowych w punktach sprzedaży.

Jednocześnie zwrócono szczególną uwagę na szkody społeczne powodowane przez alkohol i potrzebę prowadzenia odpowiedzialnej sprzedaży napojów alkoholowych. Sprzedawca alkoholu powinien mieć dużą wiedzę na temat negatywnych skutków spożywania alkoholu zwłaszcza przez osoby nieletnie, umieć odmówić jego sprzedaży w przypadkach próby zakupu przez młodzież, osoby nietrzeźwe czy pod zastaw. Ta wiedza powinna być tym bardziej systematycznie odnawiana, gdyż rzesze specjalistów od reklamy i handlu intensywnie pracują nad tym, jak wprowadzić nowe produkty alkoholowe na rynek i jednocześnie uśpić czujność rodziców, dzieci jak i samych sprzedawców.

Często wino czy piwo o niskiej mocy proponowane są w wyglądających jak dobrze znane nam soki w kartonach czy innych opakowaniach. Towar taki wygląda atrakcyjnie, jest tani i nie zawsze ulokowany przy innych alkoholach. Dlatego jednym z celów szkolenia było też uwrażliwienie sprzedawców na tego typu „nowe produkty alkoholowe” oraz podkreślenie ich ważnej roli w profilaktyce alkoholowej. Dziękujemy wszystkim którzy przybyli i poświęcili swój czas na uczestnictwo w szkoleniu oraz zachęcamy do brania udziału w podobnych szkoleniach w przyszłości.

 

Źródło: UM

Skomentuj [ 0 ]
14:45, 14.11.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET