Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Pogotowie Reporterskie

Gospodarka odpadami komunalnymi - gmina Widawa

W dniu 13 listopada 2019 r. została podjęta przez Radę Gminy Widawa uchwała Nr XX/98/19 Rady Gminy Widawa  w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Niniejszą uchwałą wprowadzono dla właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Widawa nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Ustalono następujące stawki, które będą obowiązywać od dnia 1 stycznia 2020 r.:

1) 19,00 zł miesięcznie od osoby – jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny,

2) stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi,  jeśli właściciel nieruchomości nie spełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny w wysokości dwukrotności stawki określonej dla odpadów zbieranych w sposób selektywny (tj. 38,00 zł) miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku  w gminach (t.j. Dz.U. z 2019 r.  poz. 2010,2020) po uchwaleniu nowej  stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właściciele nieruchomości otrzymają zawiadomienie o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej jako iloczyn nowej stawki opłaty i danych wskazanych w złożonej deklaracji. Zgodnie ze zmianą art. 6m. 2a Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2010, 2020) Zawiadomienie może stanowić podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego.

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w  wysokości wskazanej w zawiadomieniu należy uiszczać w terminie do 10 dnia każdego miesiąca następującego po miesiącu, którego obowiązek ponoszenia opłaty dotyczy. 

Opłatę w/w można wpłacać przelewem na indywidualny rachunek bankowy przypisany każdemu właścicielowi nieruchomości. 

Zmiana stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie wprowadza obowiązku składania nowych deklaracji dla wszystkich właścicieli nieruchomości. 

Deklarację opłaty składają jedynie właściciele nieruchomości, którzy są zobowiązani do złożenia pierwszej deklaracji bądź składają zmianę lub korektę danych zawartych w uprzednio złożonej deklaracji. 

Deklarację w sprawie ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można pobrać ze strony www.widawa.pl lub w Urzędzie Gminy w Widawie w pokoju nr 26.

 

Źródło: Gmina Widawa
 

Skomentuj [ 3 ]
08:30, 18.11.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Ryszard @ 22:46, 18.11.2019r. IP: *.*.85.231

No proszę w Widawie rządzi PiS i co? jak podwyżki są w Warszawie to niedobry Trzaskalski a tu podnosi dobry Wójt 3/4 do góry za śmieci aż 19 zł i nie ma lamentu i mówi że nie wolno dokładać...bzdura.....Wodzierady 8zł, Buczek 10zł, Sędziejowice 12zł, podatki inne najwyższe w powiecie i nie tylko, a miało być tak dobrze...

Bożena @ 10:58, 19.11.2019r. IP: *.*.80.221

Takich pisolskich zdziwień mamy ostatnio co raz więcej, np. "oskarżenie" sformułowane przez pisola Karczewskiego wobec nowego Marszałka Senatu o "łamanie" Konstytucji - cyrk, szambo, to w tym przypadku wręcz komplementy. Starsi z nas doskonale pamiętają, kto pierwszy w walce politycznej wyciągnął fotografie z przypadkowymi ludźmi - tak to był niejaki Zbynio Zero wobec prezydenta A. Kwaśniewskiego w czasie jednej z komisji sejmowych, a teraz mamy "świnte łoburzenie" pislamu, gdy jedna z tv pokazała jak premier i ministrowie rządu RP ściskają się z podejrzanymi typami, straszą telewizję prekuraturom i aż Matełuszek Pinokio się obrusył.

Bożenko @ 15:26, 20.11.2019r. IP: *.*.31.16

TY, to taka hejterka w tej przestrzeni jesteś.
Nie potrafisz odpowiedzieć, za to atak masz wyssany z mlekiem /zresztą nie, nie w moim to typie - przepraszam/.
Przestań się czepiać i wyzywać ludzi,bo to "świnte łoburzenie" kiedyś może i Ciebieee... dopisz, dorysuj, domaluj sobie ... co kto ma na myśli.
Ty Zwiazdo tak czynisz, to i ja pozostawiam temat w zawieszeniu.
HALLO!!! BEZ ODIORU!!!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET