Czwartek, 6 sierpnia 2020 r., imieniny Jakuba, Sławy, Sykstusa

Pogotowie Reporterskie

10-lecie pracy artystycznej zespołu “Bogoria”

Piękne stroje, wspaniała dyspozycja wokalna, szeroki i trafny dobór repertuaru to przymioty, które cechują zespół kilkunastu Pań śpiewających dla nas już od ponad 10 lat w Zespole “Bogoria” w Gminym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku.

Zespół uświetnia pięknymi patriotycznymi, religijnymi, lirycznymi, a nawet rozrywkowymi pieśniami i piosenkami niemalże wszystkie uroczystości państwowe i gminne. Zespołem kieruje od 10 lat instruktor Pan Zbigniew Mierzwiński. Dzięki jego zamiłowaniu do muzyki i bardzo dobremu warsztatowi muzycznemu, systematycznej pracy, a także zaangażowaniu Pań zespół zdobywa czołowe miejsca na przeglądach muzycznych.

Zespół śpiewa również piosenki rozrywkowe znanych, polskich wokalistów. Ma również w dorobku szereg osiągnięć artystycznych m.in.:
II miejsce „Czar Jesieni” podczas VI Artystycznych Spotkań Seniorów Pod Patronatem Burmistrza Głowna 2013 r.
I miejsce w II Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniorów Radomsko 2013 r.
II miejsce w XX Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniorów Skierniewice 2014 r.
III miejsce w XXI Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniorów Skierniewice 2015 r.
I miejsce w XXVI Spotkaniach Amatorskich Artystycznych Zespołów Seniorów w Bałuckim Ośrodku Kultury RONDO Łódź 2016 r.
II miejsce w IX Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniora „Nutki Złotej Jesieni” Łęczyca 2018 r., a także ostatnio II miejsce w XXV “Biesiadzie Pod Złotym Liściem” w Łaskim Domu Kultury – 26 października 2019 r.

Skład zespołu Bogoria tworzą: Dorota Ciabiada, Jadwiga Bednarek, Jadwiga Kowalczyk, Anna Pokorska, Zdzisława Solecka, Krystyna Sowiak, Małgorzata Wędzik, Jadwiga Ludwisiak, Janina Kaleta, Wiesława Konopińska, Ewa Kowalska, Mariola Urbaniak.
Również z okazji Narodowego Święta Niepodległości zespół wystąpił w dniu 11 listopada na scenie GOKiS w Buczku z patriotycznym repertuarem, wykonując utwory: Jak długo na Wawelu, Matka Sybiru, Serce w plecaku oraz Wojenko, wojenko.

Z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia zespołu kierujemy dla Pań tworzących zespół oraz kierownika artystycznego szczególne życzenia i podziękowania w imieniu władz samorządowych gminy: Pana Wójta, Rady Gminy Buczek oraz społeczności lokalnej gminy. Działalność zespołu to nie tylko radość i przeżycia dla widzów akademii i imprez organizowanych przez GOKiS w Buczku, ale także pasmo sukcesów w całym województwie na różnego typu przeglądach zespołów wokalnych i chórów. Paniom kierownikowi artystycznemu Panu Zbyszkowi życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji z pracy artystycznej oraz wielu sukcesów w życiu osobistym.

Tekst: Andrzej Zieliński

 

Źródło: Gmina Buczek

Skomentuj [ 0 ]
12:45, 18.11.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET