Wtorek, 26 maja 2020 r., imieniny Filipa, Pauliny, Eweliny

Pogotowie Reporterskie

Policyjna gala Mistrzów Sportu

Uhonorowanie najlepszych policyjnych sportowców na stałe weszło do kalendarza imprez organizowanych pod koniec każdego roku przez Komendę Główną Policji.

Tym razem - z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej - wyróżniono stu policjantów i pracowników Policji, którzy osiągnęli poziom mistrzowski w wybranych przez siebie dyscyplinach.
 
22 listopada br. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczystość, podczas której Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Krasiński wyróżnili stu najlepszych, policyjnych sportowców. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Krzysztof Golwiej, Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron, Prezes Polskiego Związku Kickboxingu Piotr Siegoczyński, Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski, Dyrektor Sportowy PZPN Stefan Majewski, Prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki, Sekretarz Polskiego Związku Bokserskiego Cezary Jedliński oraz medaliści Igrzysk Olimpijskich.
 
Galę rozpoczęła "rozmowa" red. Michała Zawadzkiego z redakcji sportowej TVP i Andrzeja Strejlaua, legendarnego trenera polskich piłkarzy - obydwaj panowie założyli słuchawki i mikrofony jak podczas transmisji imprez sportowych i w taki sposób zaprosili wszystkich na uroczystość, prowadząc dialog w telewizyjnym stylu. Jako pierwszy głos zabrał Andrzej Krasiński, który powiedział, że jest dla niego ogromnym zaszczytem, iż w roku setnego jubileuszu Polskiego Komitetu Olimpijskiego mogą gościć przedstawicieli instytucji, która tak samo obchodzi sto lat. Podkreślił, że związki między komitetem a policją trwają od bardzo dawna i podziękował za wkład, jaki w polski sport wniosła ta formacja. Z tej okazji uhonorował Komendanta Głównego Policji medalem stulecia PKOI. Szef Policji zrewanżował się pamiątkowym kaflem, jakich równe sto wyprodukowała z okazji setnej rocznicy powstania Policji Państwowej fabryka Paradyż SA.
 
Najdłużej trwała ceremonia wręczania wyróżnień policyjnym sportowcom, którzy stawili się w galowych mundurach - prócz, co zrozumiałe, dwojga pracowników cywilnych. Na ekranie prezentowano krótkie informacje o każdym z nich, a osiągnięcia mogły budzić prawdziwy podziw, gdyż wśród wyróżnionych byli także mistrzowie świata i Europy. Po ceremonii głos zabrał Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, który powiedział m.in.: 
- Jest dla mnie wielkim zaszczytem, że mogłem dziś stanąć tu przed Wami. Mam dla Was ogromny szacunek i uznanie, ponieważ odnosicie ogromne sukcesy. To dzięki Wam obywatele wiedzą, że nie tylko służymy, ale mamy też swoje pasje i takich ludzi jest w polskiej Policji naprawdę mnóstwo i że są to wspaniali ludzie. Zawsze powtarzam, że właśnie największym kapitałem naszej formacji są ludzie którzy w niej pracują i pełnią służbę, a Wy jesteście tego twierdzenia najlepszymi ambasadorami. Na całym świecie prezentujecie najwyższy sportowy poziom, nosząc policyjny mundur. Jesteśmy z Was wszyscy ogromnie dumni.
 
Policyjnym sportowcom podziękował także podinsp. Andrzej Szary z Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów.
 
Podczas gali wyróżniono również też czwórkę policyjnych raperów, którzy niedawno nagrali teledysk do utworu "Dumny z bycia psem". W ciągu niewielu dni osiągnął liczbę ponad 800 tys. wyświetleń. Nagrali go w czasie wolnym od służby, ale przekazują w nim treści popularyzujące zawód policjanta widziany oczami funkcjonariuszy pełniących najcięższą służbę na ulicach polskich miast i wsi. Ewentualny dochód przekazują na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Na koniec wszyscy obecni wysłuchali recitalu piosenkarki Magdaleny Tul, znanej m.in. z telewizyjnego programu "Jaka to melodia". 
 
Nasze województwo reprezentowały :


1 . sierż. sztab. Marta Mysur – ma 30 lat i od 2012 roku jest policjantką. Obecnie służbę pełni w Wydziale Kadr i Szkolenia KWP w Łodzi. Jest członkiem kadry narodowej i multimedalistką  w taekwon-do. Ma na swoim koncie kilkaset krążków z zawodów rangi międzynarodowej i krajowej. Jest Mistrzynią Świata a także mistrzynią Europy. Tylko w samym 2019 roku zdobyła 21 medali w taekwondo.  W tym roku Marta Mysur reprezentowała również policję na  Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kickboxingu gdzie zdobyła 3 medale.


2. asp. Katarzyna Staśkowska - ma 37 lat i od 12 lat jest policjantką. Obecnie pełni służbę na stanowisku oficera prasowego w Komendzie Powiatowej w Łasku. Jest medalistką w kulturystyce i fitness sylwetkowym. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt medali z zawodów rangi międzynarodowej i krajowej. W 2019 roku zdobyła Mistrzostwo Europy federacji WPF a także WFF-WBBF w Kulturystyce i Fitness.


3. sierż. Justyna Gradowska - ma 29 lat a policjantką jest od 2015 roku. Pełni służbę w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi. Od lat trenuje karate Shotokan i kumite. Na swoim koncie ma wiele osiągnięć w zawodach rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Największe osiągnięcia zawodniczki przypadają na lata 2015 – 2018. Tylko  w 2018 roku zdobyła trzy medale w kumite indywidualnym i drużynowym Mistrzostw Polski w Karate WKF.


4. asp. Izabela Zdonek – ma 33 lata a od 2007 roku jest policjantką. Aktualnie pełni służbę w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej w Opocznie. Jest reprezentantką Komendy Głównej Policji w Piłce Nożnej. Od 2015 do 2018 roku ma na swoim koncie zwycięstwa w wielu turniejach rangi międzynarodowej i krajowej. Między innymi 2018 roku zdobyła z drużyną Mistrzostwo Policji a także I miejsce na Międzynarodowym Turnieju im. podkom. Anderzeja Struja w piłce halowej.


5. sierż. sztab. Katarzyna Borowiec - ma 27 lat i od 2012 roku jest policjantką. Na co dzień pełni służbę w III Komisariacie w Łodzi gdzie zajmuje się problematyką wykroczeń i organizacją służby. Od lat jest reprezentantką policji w piłce nożnej. Występują na turniejach ranki światowej i krajowej zarówno w rywalizacji służb mundurowych jak i cywilnych. Na swoim koncie ma wiele tytułów, w tym również najlepszej zawodniczki turnieju. W 2019 roku zajęła z drużyną  I miejsce w Pucharze Polski a także I miejsce na Międzynarodowym Turnieju im. podkom. Anderzeja Struja w piłce halowej w 2019 roku.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 1 ]
11:30, 26.11.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

chwd @ 19:32, 26.11.2019r. IP: *.*.70.134

Życzę sukcesów w wyknnywaniu obowiązków sluźbowybh i mam nadzieję, źe kiedys w końcu poradzicie sobie z kierowcami parkującxmi na trawnikach. Nosicie mundur a to do czegoś zobowiązuje. Macie wzbudzać szacunek i respekt a nie być pośmiewiskiem.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET