Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Pogotowie Reporterskie

Zakończono realizację trzech grantów

Gmina Sędziejowice zakończyła realizację trzech małych projektów lokalnych, współfinansowanych ze środków budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Otrzymano dotację celową w wysokości po 10 tys. zł na każdy projekt.

W ramach otrzymanych środków dofinansowano następujące projekty:

• ,,Plac zabaw w miejscowości Kustrzyce’’ o wartości 15 100,00zł z czego 10 000,00 to otrzymane dofinansowanie, 2 100,00zł to środki własne gminy, a pozostałe 3 000,00zł to środki zgromadzone przez sołectwo,
• ,,Warsztaty kulinarne nad Grabią – Piknik Rodzinny’’ w miejscowości Sobiepany o wartości 15 100,00zł z czego 10 000,00 to otrzymane dofinansowanie, a 5 100,00zł to środki własne gminy,
• ,,I ty możesz zostać Gortatem, czyli streetball za rogiem’’ w miejscowości Grabno o wartości 15 100,00zł z czego 10 000,00 to otrzymane dofinansowanie, a 5 100,00zł to środki własne gminy.


Realizacja projektów możliwa była dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców. Ogrom pracy włożony w realizację zaplanowanych działań i szeroka współpraca mieszkańców w każdym z sołectw spowodowała zacieśnienie więzi wśród społeczności lokalnej oraz poprawę relacji sąsiedzkich.

Sołectwo Kustrzyce zrealizowało projekt pn. ,,Plac zabaw w miejscowości Kustrzyce’’, w ramach którego zakupiono elementy wyposażenia placu zabaw oraz ławki, w celu stworzenia atrakcyjnej przestrzeni do aktywnego wypoczynku. Mieszkańcy zaangażowali się w uporządkowanie terenu oraz samodzielnie zamontowali zakupione urządzenia.

Sołectwo Sobiepany duży nacisk położyło na integrację mieszkańców. W ramach projektu pn. ,,Warsztaty kulinarne nad Grabią – Piknik Rodzinny’’ zorganizowano cykl spotkań (Wakacje nad Grabią, Rodzinne warsztaty kulinarne, Piknik z okazji pożegnania wakacj, Ognisko pod chmurką), podczas których mieszkańcy mieli okazję do wielu ciekawych rozmów, wymiany doświadczeń i lepszego poznania.

Sołectwo Grabno, w skład którego wchodzą miejscowości Grabno i Zamość, zrealizowało projekt pn. ,,I ty możesz zostać Gortatem, czyli streetball za rogiem’’. Otrzymana dotacja została wykorzystana na wykonanie boiska do rozgrywek w koszykówkę uliczną ,,na jeden kosz’’. W realizację projektu zaangażowało się wielu mieszkańców, w szczególności druhowie OSP Grabno, Koło Gospodyń Wiejskich Grabo – Zamość, rada sołecka z Panią Sołtys oraz mieszkańcy, w tym młodzież.

Realizacja każdego z projektów przyczyniła się do poprawy atrakcyjności przestrzeni publicznej, a tym samym podnoszenia jakości życia mieszkańców. Stworzenie miejsc spotkań dla mieszkańców z pewnością zaktywizuje społeczność lokalną oraz wpłynie na wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej i więzi międzyludzkich. Oby więcej takich inicjatyw na terenie naszej Gminy.

 

Źródło: Gmina Sędziejowice

Skomentuj [ 0 ]
09:40, 29.11.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET