Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pogotowie Reporterskie

Komendant uhonorował najlepszych

26 listopada 2019r Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinsp. Andrzej Łapiński wyróżnił sześcioro laureatów konkursów policyjnych. Troje finalistów Konkursu dla Policjantów-Oskarżycieli Publicznych oraz trzech finalistów Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Policji.

Podkomisarz Krzysztof Ochocki z łaskiej komendy jako jeden z najlepszych dyżurnych policji garnizonu łódzkiego odebrał z rąk Komendanta Wojewódzkiego i jego Zastępcy pamiątkową statuetkę. Laureatowi pogratulował również szef Komendy w Łasku insp. Piotr Bielewski.

W tym uroczystym spotkaniu uczestniczył także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Jarosław Rybka oraz przedstawiciele kierownictwa łódzkiego garnizonu Policji. Nadinspektor Andrzej Łapiński serdecznie pogratulował finalistom i życzył im dalszych sukcesów. Ich osiągnięcia świadczą o zaangażowaniu i profesjonalizmie, są także wzorem dla innych policjantów. Sukcesy funkcjonariuszy służą również społeczeństwu, gdyż dobrze wykwalifikowana i sprawnie działająca Policja jest gwarantem bezpieczeństwa publicznego w Polsce.

Nasz policjant wywalczył trzecie miejsce w konkursie na najlepszego dyżurnego Policji garnizonu łódzkiego w 2019 roku. W dniach 16-17 października 2019 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi funkcjonariusze Sztabu Policji KWP w Łodzi przeprowadzili wojewódzki etap Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji zorganizowany w celu wyłonienia najlepszego funkcjonariusza realizującego zadania służbowe na stanowisku kierowania do udziału w ogólnopolskim finale Turnieju Służby Dyżurnej mającego odbyć się w dniach 28-29 listopada 2019 r. w Szkole Policji w Katowicach. O miano najlepszego policjanta - dyżurnego garnizonu łódzkiego rywalizowało 22 funkcjonariuszy, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach przeprowadzonych w KPP/KMP/KP. Uczestnicy rozpoczęli rywalizację od symulacji pełnienia służby na zaaranżowanym stanowisku kierowania. Obejmowała ona m.in. przyjęcie zgłoszenia, jego zarejestrowanie w policyjnych systemach informatycznych, kierowanie siłami i środkami, dokumentowanie wykonanych czynności. Kolejnym etapem było rozwiązanie pisemnego testu składającego się z 50 pytań obejmujących problematykę z zakresu służby na stanowisku kierowania jednostek organizacyjnych Policji. Po zakończeniu obu etapów turnieju, w oparciu o uzyskane punkty wyłoniono zwycięzców:

1. podkom. Paweł Lesiak z KPP w Rawie Mazowieckiej

2. podkom. Tomasz Żaczek z KPP w Brzezinach

3. podkom. Krzysztof Ochocki  z KPP w Łasku

Dyżurny Jednostek Organizacyjnych Policji kieruje pracą na Stanowisku Kierowania zapewniając przez całą dobę kontakt społeczeństwa z funkcjonariuszami Policji. To on odpowiada m.in. za koordynację pracy policjantów z jednostek, inicjuje działania po przyjęciu informacji o wydarzeniu. Aby zapewnić ciągłość dowodzenia, służba dyżurna trwa nieprzerwanie przez całą dobę, 365 dni w roku. Dyżurny jednostki zajmuje jedno z bardziej prestiżowych stanowisk w Policji.

 

Źródło: KPP Łask

 

Skomentuj [ 0 ]
09:00, 30.11.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET