Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Pogotowie Reporterskie

Koniec budowy łaskiej oczyszczalni ścieków

To właśnie dziś tj. 29 listopada 2019 r. nastąpił dzień w którym kończy się budowa oczyszczalni ścieków w Łasku.

Od dziś zgodnie z pozwoleniem na użytkowanie wydanym przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Łasku MPWIK przystępuje do eksploatacji zmodernizowanego i przebudowanego obiektu

Gdyby nie pozyskane środki z Unii Europejskiej z Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020 oraz pożyczce inwestycyjnej na zabezpieczenie udziału własnego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie nie było by tej ważnej dla mieszkańców i spółki chwili, w której marzenia z przed lat stały się faktem :-)

Mamy oczyszczalnię, która spełnia wymagania przepisów Unii Europejskiej oraz przepisów krajowych i stała się przyjazna dla mieszkańców Gminy Łask oraz otaczającego środowiska naturalnego.

Obiekt zbudowany został przez Konsorcjum firm z liderem firmą UNIBEP S.A. który wykonał "kawał dobrej roboty" w oparciu o projekt techniczny wykonany i następnie nadzorowany przez Inżyniera Kontraktu firmę BIPROWOD Sp. z o.o. z Warszawy.

Już wkrótce uroczyste otwarcie obiektu i jak pogoda pozwoli "dni otwarte" kiedy będzie można obejrzeć zmodernizowany obiekt i zapoznać się z dość skomplikowaną technologią oczyszczania ścieków.

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się realizacji tej inwestycji i dotrwali do dzisiejszego dnia i tej ważnej dla mieszkańców Gminy Łask chwili.

 

Źródło: MPWiK Łask

Skomentuj [ 2 ]
16:00, 29.11.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Stan_ @ 22:57, 30.11.2019r. IP: *.*.169.225

Ciekawe czy technologia i mechanizm konsorcjum ten sam co w przypadku warszawskiej Czajki. Kosztowało to ponad 70 mln. złotych i będziemy to spłacać przez 20 lat w rachunkach za wodę. Cieszmy się

Zwykły @ 12:09, 13.12.2019r. IP: *.*.70.186

Można chodzić do wychodka na podwórze albo robić to jak inne cywilizowane narody. Ja wybieram to drugie. A ty Stan, nawet jeśli lubisz pić to co wydalasz to nie możesz zanieczyszczać wody gruntowej innym, bo oni niestety nie nie mają poczucia humoru w tej sprawie. Mam też nadzieję, że nie jesteś moim sąsiadem.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET