Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pogotowie Reporterskie

Bankomat nie wypłacił pieniędzy? To mógł być cash trapping

Policja ostrzega, aby zwracać uwagę na bankomat, w którym wypłacamy pieniądze. Oszuści stosują tzw. cash trapping, czyli dodatkową listwę w maszynie. Nie jest to nowa metoda, ale warto o niej przypomnieć.

Przede wszystkim zawsze zwracajmy uwagę, czy bankomat wygląda tak jak powinien. Cash trapping, czyli z angielskiego pułapka na pieniądze. Taki sposób działania został ostatnio ujawniony na jednym z bankomatów na Polesiu.

Sprawcy umieszczają specjalną  nakładkę na bankomat w miejscu, w którym maszyna wypłaca pieniądze. Blokuje ona ich wyjście i zwrot  ponieważ przyklejają się do taśmy. Wypłacający myśli, że doszło do awarii. Kiedy odchodzimy sprawca zabiera nasze pieniądze.

Przede wszystkim zawsze zwracajmy uwagę, czy bankomat wygląda tak jak powinien. Sprawdźmy listwę zamykającą miejsce, z którego powinny wypaść pieniądze. Nawet jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku, to zawsze sprawę należy zgłosić operatorowi bankomatu a w przypadku ujawnienia nakładki także policji.

 

Źródło: KWP Łódź

Skomentuj [ 0 ]
19:00, 30.11.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET