Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Pogotowie Reporterskie

Warsztaty z pisarką Magdaleną Zarębską w szkołach

W dniu 20. 11. 2019 r. odbyły się warsztaty dla uczniów klas I- III z ZSP w Zalesiu oraz dla uczniów klas IV, V ZSP w Kwiatkowicach zorganizowane przez bibliotekę publiczną w ramach promowania czytelnictwa.

Gościem i prowadzącą była wrocławska pisarka, Magdalena Zarębska. Jest ona przede wszystkim autorką książek dla dzieci i młodzieży, napisała m.in. „Maja poznaje świat”, „Wakacje u dziadków”, „Ida i Filip, przyjaciel koni”, „Gloria, wakacje i ja” oraz „Projekt Breslau”. Jej książki dwukrotnie zyskały tytuł książki roku, a także były nominowane do nagrody im. Kornela Makuszyńskiego.

Z młodszymi dziećmi pisarka rozmawiała o potrzebie utrzymania porządku, korzystając z prezentacji, dzieci oceniały pomieszczenia domowe, a nawet ulicę. Później bawiły się w kalambury i rozpoznawały rodzaj czynności domowych, a także wykorzystały magiczną szafkę i rozpoznawały przedmioty do sprzątania. Na koniec autorka zapoznała dzieci ze swoją twórczością i opowiedziała im, jak powstaje książka, uczniowie wcielali się w zawody związane z powstawaniem książki.

Z kolei uczniowie starszych klas obejrzeli prezentację związaną z historią Wrocławia, poznali zabytki, które były przed wojną, a niektórych już nie ma lub są zmienione. Opowieść pani Magdy cieszyła się dużym zainteresowaniem, przeniosła nas w odległe czasy, kiedy miasto było niemieckie i nazywało się Breslau. Następnie uczniowie mieli zadania do wykonania, dziewczynki wykonały warkoczyki koleżankom, natomiast chłopcy przenosili siebie nawzajem na plecach w czasie powodzi, było to odzwierciedleniem sytuacji z 1997 roku. Ostatnią częścią spotkania był wywiad z pisarką, uczniowie zadawali jej bardzo ciekawe i szczegółowe pytania.

Pięknym zakończeniem warsztatów było serdeczne podziękowania uczniów pani Magdalenie i bibliotekarce. Poruszyło nas skupienie i zainteresowanie uczniów.

 

Źródło: GBP

Skomentuj [ 0 ]
11:00, 01.12.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET