Środa, 5 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Oswalda, Stanisławy

Pogotowie Reporterskie

Znamy wyniki programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”

Wielka Gala Finałowa programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” wpisała się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń biznesowych w Polsce. 22 listopada 2019 r. już po raz 22. odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat zdecydowanie zmienił się poziom świadomości Polaków jako konsumentów. Cena i jakość nie są już jedynymi parametrami jakimi się kierują. Upowszechniły się terminy, takie jak: „slow shopping”, „cruelty free”, „etyczne zakupy” czy „świadome zakupy”. Klienci coraz większą wagę przywiązują do tego, czy produkt lub usługa pochodzi od firmy działającej z poszanowaniem prawa, środowiska i godności człowieka. Przedsiębiorcy szukają więc sposobu, aby wyrazić zasady, którymi kierują się prowadząc swój biznes. Dlatego też coraz chętniej ubiegają się o uzyskanie certyfikatów, takich jak „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Certyfikat ten stanowi potwierdzenie, że legitymująca się nim firma respektuje obowiązujące prawo, terminowo wywiązuje się z zobowiązań finansowych, postępuje uczciwie wobec swoich kontrahentów, a także podejmuje działania na rzecz środowiska i lokalnej społeczności. Podczas Wielkiej Gali Finałowej programu trafił on do aż 25 firm z województwa łódzkiego.

 

Przedsiębiorcy, którzy po raz pierwszy poddali się certyfikacji mogli zdobyć tytuł Debiut Fair Play. Została nim uhonorowana Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Zdecydowana większość firm decyduje się na odnowienie certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play” w kolejnych latach. Pośród laureatów są firmy, które pozytywnie przechodzą certyfikację od 10 lat. Do tych firm trafiły Platynowe Statuetki. Wśród nagrodzonych przedsiębiorstw znalazły się 3 łódzkie firmy: WŁODAN Andrzej Włodarczyk Spółka Jawna z Porszewic, Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z Pabianic oraz Zakład Przetwórstwa Mięsnego „GROT" J. Grot Sp. J. ze Starowej Góry. Kapituła przyznała również medale „Ambasador Fair Play w Biznesie” 2019 osobowościom polskiego biznesu, wyłonionym spośród kierownictwa przedsiębiorstw. Medal ten z województwa łódzkiego otrzymali Jakub Nowak Prezes Zarządu JNT Group S.A. Sp.K. z Dobronia oraz Anna Mundzia Prezes Zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Zgierzu Sp. z o.o.

 

W tegorocznej edycji programu po raz pierwszy przyznano firmom nagrody z zakresu innowacyjności w kategoriach: usługa, produkt, proces, marketing lub rozwiązanie organizacyjno-zarządcze. Wśród nagrodzonych nie zabrakło przedstawiciela woj. łódzkiego - wyróżnienie otrzymało Państwowe Przedsiębiorstwo Odzieżowe w Sieradzu za innowację produktową - umundurowanie dla funkcjonariuszy służby więziennej.

 

Pozostałe firmy z województwa łódzkiego nagrodzone certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play”:

 

·         Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Produkcyjne „INKOM” Sp. z o.o., Bełchatów

·         Firma „W.LEWANDOWSKI” P.H.U., Łódź

·         SPÓŁDZIELNIA INWALIDÓW „ZGODA'', Konstantynów Łódzki

·         OCMER Sp. z o.o., Łódź

·         MILKPOL S.A., Czarnocin

·         PAUL HARTMANN Polska Sp. z o.o., Pabianice

·         PRZEDSIĘBIORSTWO ZAOPATRZENIA GASTRONOMICZNEGO „PERFECT PLUS” Sp. z o.o., Łódź

·         DANAK Sp. z o.o. Sp. k., Łódź

·         Commercecon Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K., Konstantynów Łódzki

·         Cementownia Warta S.A., Trębaczew

·         PPU „CZA-TA" Niciak Spółka Jawna, Piotrków Trybunalski

·         TERMALL Sp. z o.o. ROZRUCH MOC EKOLOGIA, Bełchatów

·         ECOMESS Sp. z o.o., Zgierz

·         Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Pabianice

·         SOLPARK KLESZCZÓW Sp. z o.o., Kleszczów

·         Exaco sp. z o.o., Łódź

·         Konsorcjum Projektowo-Wykonawcze "EKOBUDOWA" Sp. z o.o., Bełchatów

·         Netmi Group Maciej Miś, Beata Miś s.c., Łódź

 

Honorowym gościem Wielkiej Gali Finałowej był Doradca Prezydenta Cezary Kochalski, który odczytał list od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowany do „Przedsiębiorstw Fair Play”. Specjalnie dla gości wykład o sztucznej inteligencji w biznesie wygłosił dr Grzegorz Lindenberg – socjolog, menedżer, redaktor i publicysta, autor książki pt. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy” (2018).

 

Tegoroczna edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, a także we współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa. Swoim autorytetem program wsparli też Marszałkowie oraz Wojewodowie, w tym między innymi Marszałek Województwa Łódzkiego – Grzegorz Schreiber. Zaufanie ze strony władz państwowych i samorządowych jest wyrazem nie tylko poparcia dla idei etycznego biznesu, jaką rozpowszechnia program Przedsiębiorstwo Fair Play, ale też uznania dla jego laureatów – przedsiębiorstw współtworzących standardy kultury biznesu w Polsce.

 

 

Skomentuj [ 0 ]
18:45, 04.12.2019 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET