Czwartek, 6 sierpnia 2020 r., imieniny Jakuba, Sławy, Sykstusa

Pogotowie Reporterskie

Zaproszenie na warsztaty "Widok na Widownię w ŁDK"

W dniu 18 stycznia 2020 r. w godzinach: 9:00 - 17:00 w Łaskim Domu Kultury odbędą się warsztaty pn. "Widok na Widownię". Koszt: 100zł/os. Warsztaty poprowadzi Joanna Tabaka, trenerka, blogerka, ekspertka ds. promocji i budowania strategii rozwoju publiczności.

Temat: Wstęp do rozwoju publiczności.

Warsztat ma na celu wprowadzanie w koncepcję rozwoju publiczności (z ang. audience development), czyli holistyczną metodę budowania długoterminowej, dwustronnej relacji z widzem, gdzie widz staje się centralnym punktem życia instytucji. Przyjrzymy się naszej wizji i misji, zastanowimy się kto i dlaczego jest naszym odbiorcą. Poszukamy przestrzeni na refleksję nt. kwestii uczestnictwa w kulturze.

Pochylimy się nad najczęściej występującymi barierami mentalnym i fizycznym ograniczającymi dostęp do dóbr kultury, tym samym poszukamy sposobów na ich przełamanie. Zmierzymy się także z najczęstszymi problemami względem pozyskiwania publiczności i zastanowimy się nad możliwymi rozwiązaniami.

Dowiemy się w jaki sposób badać publiczność i dlaczego jest to ważne. Zakończymy rozmową o wartości współpracy międzyinstytucjonalnej w pozyskiwaniu publiczności i wymianie zasobów.

Zakres tematów:
- Misja i wizja instytucji
- Badania jakościowe, a ilościowe publiczności, ewaluacja pojedynczych wydarzeń, czy projektów
- Bariery w dostępie do kultury i ich przełamywanie
- Metody partycypacyjne pracy z publicznością, na przykładzie współpracy z wolontariuszami oraz miejsc aktywności lokalnej.
- Współpraca międzyinstytucjonalna w służbie rozwoju publiczności/społeczności.
- Wybrane inspiracje.

🔽O prowadzącej🔽

"Nazywam się Joanna Tabaka. Jestem blogerką, trenerką, ekspertką ds. promocji oraz budowania strategii rozwoju publiczności w sektorze kultury. Studiowałam Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz Umeå Universitet w Szwecji.
Od 8 lat jestem związana z warszawskimi instytucjami i projektami kulturalnymi: m.in. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Szwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia, TR Warszawa, Teatr Żydowski, Zielony Jazdów, Instytut Teatralny. Jestem certyfikowanym koordynatorem wolontariatu kulturalnego.

Od 2015 roku prowadzę bloga pt. „Widok na Widownię” (www.facebook.pl/widoknawidownie), gdzie dzielę się swoimi przemyśleniami, wątpliwościami i dobrymi praktykami o tym, jak stawać się instytucją przyjazną widzowi. Moją życiową misją jest uświadamianie i przełamywanie barier w dostępie do kultury, m.in. poprzez edukację i podnoszenie kompetencji pracowników instytucji."

Szczegółowe informacje: (43) 675 37 13 | r.stasiak@laskidomkultury.com.pl

Liczba uczestników ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!

Skomentuj [ 0 ]
17:00, 07.01.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET