Oscary dla strażaków Floriany 2020 - IV edycja Strażackich Oscarów
Strażacy OSP to nie tylko dzielni ochotnicy, którzy gaszą pożary i ratują poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. To także społeczni liderzy swoich miejscowości, pełni pomysłów i chęci poprawiania jakości życia w ich małych ojczyznach.
Budują boiska w swoich wsiach, upiększają przestrzeń publiczną, organizują zajęcia integracyjne, dbają o ciągłość tradycji, krzewią kulturę i edukują. Różnorodność i pomysłowość prospołecznych projektów realizowanych przez OSP dla mieszkańców wsi, gmin i miast jest ogromna. Aby docenić i promować ten rodzaj aktywności strażaków Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP organizuje Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. Ruszyła jego IV edycja.
Zgłoszenia do Konkursu FLORIANY mogą wysyłać OSP, które w latach 2018-2019 zrealizowały prospołeczne inicjatywy podnoszące jakość życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integrujące i przeciwdziałające wykluczeniu, wspierające rozwój i aktywizację lokalnych środowisk. Inicjatywy mogą być realizowane samodzielnie lub wspólnie z partnerami: samorządem, organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami i placówkami oświatowymi. Zgłoszenia można wysyłać do 15 marca na adres Związku OSP RP. Kapituła konkursowa, której przewodniczy prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemar Pawlak, a w jej składzie zasiadają m. in. Jerzy Owsiak i Czesław Lang, wyłoni inicjatywy nominowane do FLORIANA 2020, a podczas gali finałowej 9 maja 2020 zostaną ogłoszeni zdobywcy FLORIANÓW zwanych strażackimi Oscarami.
Kategoria specjalna pod patronatem WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować” jest częścią programu edukacyjnego o tej samej nazwie. Podczas gali FLORIANÓW Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyróżni OSP, które są najbardziej aktywne w uczeniu dzieci szkół podstawowych pierwszej pomocy.
Regulamin konkursu, formularze i zgłoszeniowe i informacje o FLORIANACH można znaleźć na stronie www.floriany.pl lub na profilu FLORIANY na Facebooku.
Źródło: Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej
- Skomentuj [ 0 ]
- 12:50, 10.01.2020 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Wizyta premiera Donalda Tuska w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku
- Piknik motocyklowy "MotoFolk 2025"
- Premier podziękował lotnikom podczas wizyty w 32 BLT
- Łask. Odeszli do wieczności
- Dożynki Gminno-Parafialne w Teodorach
- Zatrzymany sprawca rozboju wpadł z narkotykami i trafił do aresztu
- ŁDK. Porozmawiajmy o Jarmarku Łaskim
- Orlikowe przyspieszenie (video)
- Łask. Młodzi i samorządowcy w dialogu o przyszłości
- Narodowe Czytanie w szkołach powiatu łaskiego
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Sprzedam ogródek działkowy
- Pożodki
- Garaż do wynajęcia
- Oprawa muzyczna ślubów - skrzypce na ślub
- Oddam kocurki do adopcji
- praktyki - mechanik
- Sprzedam mieszkanie
- pomoc domowa
- Budynek do wynajecia garaz
- Cichy
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Itak każdy wie co i jak.
- Super wyniki w prestiżowych turniejach nie tylko Juniorek również Juniorek Młodszych i Młodzicz
- Ważne informacje z ostatniej chwili:
https://youtu.be/
IWhUI6FAyFc?s i=1QH8A-73SAfC4Ek
7 Pozd - O i jest p. Kolasa odwołali z urzędu miar mieli widać powód to teraz jest naczelnikiem Wydział
- Próba komentarza.
- Niech ich uczą dobrego serca do niepełnosprawnyc
h bo w ogóle ich nie ma. - Ojj kubuś, kubuś nie daleko pada jabłko od jabłoni tatuś był lepszy
- Czy bankrut F jest dobrym dyskutantem w tym temacie?
- A z kim młodzi mają rozmawiać o swojej przyszłości? Z księdzem?
- ... nie będą żywić pasożyta tylko go wypuszczą i sam się wyżywi,,,,
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej