Sobota, 8 sierpnia 2020 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Pogotowie Reporterskie

Opis projektu dotyczącego przebudowy drogi gminnej Wrząsawa - Dobruchów

Z końcem ubiegłego roku zakończone zostało zadanie gminne pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej nr 103410E Wrząsawa – Dobruchów na odcinku od km 0+000 do km 0+935, działka nr 96 obręb Dobruchów”.

Zadanie o łącznej wartości 447 187,00 zł dofinansowane zostało ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 313 030,00 zł, co stanowi 70% całkowitej wartości zadania. Środki własne Gminy Wodzierady wynoszą 134 157,00 zł.


Przebudowa drogi polegała na wzmocnieniu istniejącej nawierzchni. W ramach przebudowy drogi wykonano m.in. ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, uzupełnienie istniejących poboczy, poprawę odwodnienia korony drogi poprzez odmulenie rowów istniejących, uzupełnienie istniejącego oznakowania pionowego. Przedmiotowa droga przebiega w całości przez obszar wiejski na terenie Gminy Wodzierady. Nowa nawierzchnia usprawniła dojazd mieszkańcom do gospodarstw rolnych w Dobruchowie oraz do gminnej drogi wewnętrznej nr 97, przy której również znajdują się gospodarstwa rolne. Przebudowany odcinek drogi łączy się bezpośrednio z drogą wojewódzką nr 710, co usprawniło komunikacyjność mieszkańcom miejscowości Dobruchów i Wrząsawa. Bez wątpienia nowa nawierzchnia i lepsze oznaczenie jezdni mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa podróżujących.

 

Źródło: Gmina Wodzierady

Skomentuj [ 0 ]
19:00, 12.01.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET