Wtorek, 7 kwietnia 2020 r., imieniny Hermana, Rufina, Donata

Pogotowie Reporterskie

Fotopułapka na wyrzucających śmieci w lesie

Jakiś czas temu Zielona Kolumna wystosowała pismo do Powiatu z prośbą o zakup fotopułapek. Zasugerowaliśmy 6. Na chwilę obecną będzie zakupiona 1 w celu sprawdzenia skuteczności, zapoznania się ze sprzętem, itp.

Liczymy, że urządzenie się sprawdzi i kolejne to kwestia czasu. Nadleśnictwo Kolumna także dysponuje takowymi w różnych miejscach. Są mobilne i sprawdzają się. Są już pierwsi ukarani. To nie tylko śmieciarze, ale także quadowcy i offroadowcy ryjący lasy i rzeki w obszarach chronionych jak dziki. Nie jesteście więc bezkarni okropni śmieciarze-to kwestia czasu. A więc przestroga dla was-nie jesteście bezpieczni, widzimy was!

Na grupie Gdzie są śmieci? - Łask, Kolumna i okolice można zgłaszać zaśmiecone miejsca. Będą też tam umieszczane terminy akcji sprzątania. 

Przypominamy, że śmieci wyrzuca się do koszy lub zawozi do punktu w Łasku na ul. Lutomierskiej. Śmieciami nie palimy i nie wyrzucamy do lasu ani na pole, bo wtedy...sami śmieciami się stajemy.

 

Źródło: Zielona Kolumna

Skomentuj [ 5 ]
13:00, 09.02.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

były łaskowiak @ 10:24, 11.02.2020r. IP: *.*.83.180

Wszystko ładnie i pięknie. Tylko dlaczego firma sprzątająca nie weżmie 2-3 worków plastików, tylko jeden??? Co ja mam z resztą zrobić? mam zawozić wory (lekkie bo lekkie) do Łasku? To za co ja płacę? Wg. ustawy firma ma zabrać to co wystawię !!!. Tak nie robi i stąd śmieci w lesie.

Ja @ 14:11, 11.02.2020r. IP: *.*.137.231

Dzieje się tak dlatego, bo w zakresie usuwania odpadów to firmy śmieciowe sprawują rządy a nie np. gminy jako zamawiający usługę czy klienci - osoby prywatne i prawne, opłacające cały system. A takie sytuacje są normalne w państwach słabych, w których to poszczególne branże same piszą sobie ustawy, bo przecież dla nikogo nie jest tajemnicą, że aktualna ustawa śmieciowa powstała pod dyktando firm śmieciarskich. Śmieciarzom było przykro konkurować między sobą więc skutecznie wykorzystali słabość naszego państwa, samo napisali sobie prawo i podzielili sobie swój kraik między siebie i teraz to oni dyktują warunki i koszą horrendalną kasę.

Wiesniak @ 14:36, 11.02.2020r. IP: *.*.175.237

To nie "firmy śmieciowe", tylko "włodarze" gminni, a właściwie to "sieroty" które wyznaczyli do zajmowania się tą "działką".
Nie trzeba zostawiać jednej firmy, można porobić okręgi i umowy dla kilku firm.
A gdyby było kilka firm to i warunki można negocjować.
Ale to roboty więcej i pilnowania, a do roboty chętnych nie ma.
Nie miejcie pretensji do firm, że działają na swoją korzyść, tylko do władzy, że nie działa na Waszą.
Pzd.

były łaskowiak @ 20:12, 11.02.2020r. IP: *.*.83.180

I dlatego będziemy nadal znajdować śmieci w lesie.Tylko ci co będą wyrzucać, zwrócą baczną uwagę na to, czy gdzieś nie jest zamontowana fotopułapka (wcześniejszy zwiad :) )

Tadek @ 10:44, 16.02.2020r. IP: *.*.244.230

A to takie trudne by zrobic w Kolumnie taki punkt zbiórki odpadów różnych.przeciez w Kolumnie wiecej jest gospodarstw/domów/ i my musimy wozic do Łasku na trawe,stare meble /dochodzi transport//Może tak wydzierżawic kawałek placu na składzie wegla i wszyscy by byli zadowolenie nie tylko Łaskowianie

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET