Czwartek, 9 kwietnia 2020 r., imieniny Mai, Dymitra, Dobrosławy

Pogotowie Reporterskie

Ile osób przebywa w kwarantannie w powiecie łaskim? AKTUALIZACJA

Ile osób przebywa w kwarantannie w powiecie łaskim? Ile testów na obecność koronawirusa wykonano?  Na te pytania staramy się dowiedzieć dla naszych Czytelników od kilku dni. Mimo większej dostępności jako media do informacji, problemem jednak jest ustalenie odpowiedzi.

Wiemy, że dane podawane w mediach mogą się różnić od stanu faktycznego.

Na całościowe zestawienia składają się dane pochodzące z trzech źródeł. Tylko wg naszych ustaleń, nie ma ogólnego zestawienia.

O tym, kto znajdzie się w kwarantannie domowej i pod nadzorem epiedemiologicznym decyduje:

- Sanepid- który na mocy decyzji obejmuje daną osobę kwarantanną, może to być osoba wskazująca na kontakty z zarazonym koronawirusem itp.

- wojsko, którego pracownicy żyją i funkcjonują w łaskiej społeczność z racji pobliskiej jednostki wojskowej i 32 BLT.

- służby graniczne, które mają informacje o osobach przybyłych do Polski od 15 marca b.r.

 

Ostatnie zestawienie z 19 marca mówi, że nadzorem epidemiologicznym w powiecie łaskim jest 78 osób, a 42 osoby są objęte kwarantanną domową.

 

- W Łasku nie są przeprowadzane testy na obecność koronawirusa- powiedział nam lek. med. Marek Graczyk, dyrektor PPIS Łask. Każda osoba, która wykazuje objawy zarażenia jest kierowana do Łodzi. Także pacjenci, którzy zgłaszają się na izbę przyjęć łaskiego szpitala mają w pierwszej kolejności przeprowadzany wywiad. Tylko osoby bez żadnych wątpliwości są przyjmowane przez lekarzy.

 

AKTUALIZACJA, 20 marca. godz. 16.40

- Udało się nam ustalić, że kwarantanną w powiecie łaskim są objęte 73 osoby. 

Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie.

 

 

AKTUALIZACJA, 20 marca godz. 17.58

 

- Uprzejmie informuję, że aktualnie w powiecie łaskim 78 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym oraz 47 osób jest objętych kwarantanną domową- Zbigniew Solarz, Rzecznik Prasowy WSSE w Łodzi.

Skomentuj [ 4 ]
14:46, 20.03.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Kika @ 15:44, 20.03.2020r. IP: *.*.16.57

Dziekuje za wyjasnienia, po fejsie kraza rozne plotki a wy jako gazeta macie wiecej mozliwosci w ustaleniu prawdy.

zamykać sklepy @ 09:01, 21.03.2020r. IP: *.*.77.96

dlaczego sklepy odzieżowe w centrum Łasku są otwarte? podobno miały być wszystkie zamknięte poza drogeriami, aptekami i spożywczymi.

Jabadabadu @ 10:13, 21.03.2020r. IP: *.*.95.126

Do "zamykać sklepy" - jak zwykle kłania się brak umiejętności czytania ze zrozumieniem albo praktycznego rozumienia przekazywanych komunikatów. Zamknięte są sklepy znajdujące się obiektach o powierzchni powyżej 2 tys. m kwadratowych, czyli praktycznie w galeriach, a pozostałe sklepy są po prostu otwarte, bo ich właściciele, pracownicy i rząd muszą z czegoś żyć.

Gdy pójdziesz w najbliższym czasie do sklepu weź wreszcie chociaż raz paragon i spróbuj go poczytać. Zwróć szczególną uwagę na pozycję oznaczoną, dla ciebie zapewne tajemniczym symbolem - VAT. Tych kilka cyferek, jakie tam występują, pokazuje ile pieniążków zapłaciłeś budżetowi państwa aby ten mógł później dać prawie 2 mld zł. na propagandę pisu i Dudy, ale też aby było na po pińcet. Jak zamkniemy sklepy to z czego będzie się płacić gażę Kurskiemu, skąd rząd weźmie na dotacje dla Rydzyka, a ten ostatni domaga się ostro nowej kapuchy, no powiedz nam z czego?

Claudia Klein @ 08:45, 24.03.2020r. IP: *.*.184.109

Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek.

Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych.

Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów

Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz

Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź.

Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Popularne artykuły


Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET