Czwartek, 9 kwietnia 2020 r., imieniny Mai, Dymitra, Dobrosławy

Pogotowie Reporterskie

Prezes OSM Łask: Zapewnienie bezpieczeństwa jest dla nas najważniejsze

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łasku zaostrzyła procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników, jak i produkowanej żywności.

- Bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów jest dla nas najważniejsze - mówi Jerzy Skorek,  prezes OSM Łask. Jako producenci żywności rozumiemy odpowiedzialność, która na nas spoczywa. Wszystkie zakłady mleczarskie w Polsce podlegają dzisiaj bardzo ostrym rygorom dotyczącym bezpieczeństwa sanitarnego i higieny pracy oraz produkcji.

Oprócz wdrożenia ogólnych zaleceń narzuconych przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, podjęliśmy dodatkowe działania zwiększające bezpieczeństwo. Prowadzimy wśród pracowników szkolenia dotyczące konieczności przestrzegania zaostrzonych zasad higieny i ochrony. Instruujemy, jak zachować się w przypadku stwierdzenia u siebie niepokojących objawów. Na terenie zakładu utworzyliśmy nowe, dodatkowe punkty dezynfekcji.  Wymusiliśmy obowiązek dezynfekcji rąk przy wejściu na teren zakładu produkcyjnego i w głównych ciągach komunikacyjnych. Codziennie przed wpuszczeniem pracownika na teren zakładu przeprowadzamy kontrolę stanu zdrowia poprzez pomiar temperatury ciała. Ograniczamy do niezbędnego minimum kontakty pracowników wynikające z wykonywanej pracy.

Odbiór mleka z gospodarstw odbywa się bez fizycznej obecności i kontaktu kierowcy z rolnikiem. Kierowcy zostali wyposażeni w środki ochrony oraz środki dezynfekcyjne. Wprowadzone zostały również dodatkowe procedury bezpieczeństwa w sklepie firmowym. Wszystkich naszych klientów prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

Jerzy Skorek podkreśla, że mleczarnia działa zgodnie z planem, natomiast skutki obecnej sytuacji będą długofalowe i na dzień dzisiejszy trudno przewidzieć skalę i możliwe kierunki zmian. Produkty nabiałowe należą do grupy produktów pierwszej potrzeby. Są one również podstawą zdrowego odżywiania.  W tych trudnych czasach apelujemy o kupowanie lokalnych produktów, a pracownicy naszej spółdzielni dołożą wszelkich starań, aby produkty bezpiecznie docierały do państwa - dodaje.

 

Skomentuj [ 0 ]
13:35, 23.03.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET