Czwartek, 9 kwietnia 2020 r., imieniny Mai, Dymitra, Dobrosławy

Pogotowie Reporterskie

Ponad 103 mln od PFRON dla organizacji pozarządowych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekaże w 2020 r. ponad 103 mln złotych na realizację projektów organizacji pozarządowych, wspierających osoby z niepełnosprawnościami. W ramach tegorocznego konkursu „Kierunek AKTYWNOŚĆ” zrealizowane zostaną w sumie 304 projekty, a wsparciem objętych będzie ponad 55 tys. osób niepełnosprawnych.

– Przekazywane w ramach rozstrzygnięć konkursowych pieniądze zapewniają rozwój nowych projektów, ale również ciągłość tych, które od lat dobrze służą osobom niepełnosprawnym. Dlatego na prośbę samych organizacji podjęliśmy decyzję o przekazaniu w tym roku 100 procent wnioskowanych kwot. To zagwarantuje lepsze wykonanie zadań – mówi prezes PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

Pomoc finansowa udzielana przez PFRON w ramach konkursów na zadania zlecane podzielona jest na 6 kierunków, w ramach których organizacje mogą świadczyć pomoc w placówkach terapeutycznych, wspiera

osoby niepełnosprawne w znalezieniu, podjęciu i utrzymania pracy, udziela

porad, prowadzić terapie czy wspiera

aktywność sportową i kulturalną osób niepełnosprawnych.

Większość projektów zostanie zrealizowanych do końca marca przyszłego roku. Są jednak również 53 projekty wieloletnie, które zabezpieczają miedzy innymi działalność placówek rehabilitacji ciągłej. Największe środki PFRON przekazuje na działalność związaną z usamodzielnianiem się osób niepełnosprawnych. Łączna kwota pomocy na ten cel wynosi ponad 69 milionów.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych został 555 wniosków. 421 otrzymało pozytywną ocenę niezależnej komisji konkursowej. Projekty, którym nie udało uzyskać wystarczającej liczby punktów znalazły się na liście rezerwowej.

W ciągu ostatnich lat PFRON sukcesywnie zwiększa środki na dofinansowanie projektów realizowanych na rzecz osób niepełnosprawnych. Dzięki środkom PFRON co roku udaje się zorganizować liczne kursy, warsztaty, turnieje sportowe, koncerty czy festiwale. Wsparciem objęte są osoby z wszystkimi rodzajami niepełnosprawności.

Skomentuj [ 0 ]
18:25, 23.03.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Popularne artykuły


Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET