Czwartek, 9 kwietnia 2020 r., imieniny Mai, Dymitra, Dobrosławy

Pogotowie Reporterskie

Pożar we Wronowicach AKTUALIZACJA

We Wronowicach k/ Łasku ok. godz. 16.30 wybuchł pożar. Na miejscu zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej.

- Na miejscu pracowało 39 strażaków i 10 jednostek- powiedział nam Sławomir Wągrowski, rzecznik PSSP Łask. Dużym utrudnieniem w szybkim dojeździe do pożaru, było w tym przypadku niedokładne podanie przez zgłaszającego miejsca zdarzenia. Wozy strażackie musiały przejechać drogę okrężną, w dodatku zostały zatrzymane przez dwa zamknięte przejazdy kolejowe. Na miejsce dotarły po 20 min. od zgłoszenia.

Na miejscu paliła się stodoła ze słomą kryta blachą. Było ryzyko przeniesienia się pożaru na sąsiednie budynki mieszkalne i gospodarcze. Udało sie uratować 14 sztuk bydła z budynku obok. Konieczne było zerwanie ok. 20m2 poszycia z budynku mieszkalnego.

Straty strażacy oceniaja na ok. 80 tys zl. Mienie uratowane, to ok. 500 tyś zł.

Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe udzieliło pierwszej pomocy, jedna została zwolniona a druga skierowana do szpitala w celu konsultacji.

 

Skomentuj [ 1 ]
19:46, 23.03.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

liczą się minuty @ 07:01, 24.03.2020r. IP: *.*.94.147

dróżnik z budki kolejowej na lutomierskiej/ wióry powinien dostać opierdy, podjechały 3 wozy na sygnałach, przejechał jeden pociąg i zamiast puścić te straże to czekał aż ze stacji ruszy pociąg z węglem (dopiero się rozpędzał)

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET