Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Pogotowie Reporterskie

Aplikacja „Kwarantanna domowa” – najpierw SMS, później aktywacja

Ponad tysiąc osób korzysta już z aplikacji „Kwarantanna domowa”. W związku z tym Ministerstwo Cyfryzacji wystosowało specjalny komunikat dotyczący jej właściwego funkcjonowania.

Resort informuje, że osoby, które są objęte kwarantanną a pobrały aplikację, muszą najpierw poczekać na wiadomość SMS i dopiero po jej otrzymaniu uaktywnić swojego konto. 

Po kolei 

Proces wygląda następująco: resort dostaje informację o osobach objętych kwarantanną, wysyła im wiadomość SMS zachęcającą do ściągnięcia i zainstalowania aplikacji. W związku z tym, jeśli osoby, które są w kwarantannie nawet od kilku dni, a nie otrzymały SMSa – po ściągnięciu i próbie instalacji aplikacji wyświetli im się komunikat, że wymaganych danych nie ma w bazie.

Ministerstwo uspokaja, że wiadomość na pewno do każdego dotrze. Po jej otrzymaniu komunikat zniknie. Wówczas użytkownicy będą mogli instalować i aktywować aplikację.

„Do godz. 17.40 wysłaliśmy ponad 22 tysiące SMSów. Niemal 2,5 tysiąca osób już zalogowało się do aplikacji, przeszło 1300 z nich wykonało pierwsze zadanie, a to oznacza rozpoczęcie pełnego korzystania z apki” – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – „Zainteresowanie aplikacją jest naprawdę spore” – dodaje szef resortu.

Najpierw SMS, później aktywacja

Otrzymanie SMSa jest kluczowe. To znak, że dane osoby objętej kwarantanną są w bazie i że może ona rozpocząć korzystanie z aplikacji. Proces udostępniania aplikacji ministerstwo planuje zakończyć w ten weekend. 

Kwarantanna domowa – to oficjalna, bezpieczna i bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym dana osoba przebywa oraz m.in. podstawową ocenę jej stanu zdrowia.

Dzięki aplikacji obywatele zyskują szybki dostęp do niezbędnych - pomocnych w czasie kwarantanny - informacji. Mogą też korzystać ze specjalnej infolinii.

Aplikacja daje m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. 

Jak aktywować aplikację? Należy pobrać ją z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu konieczna jest rejestracja za pomocą numeru telefonu. Założone konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który zostanie wysłany w wiadomości SMS.

 

Więcej informacji: www.gov.pl/kwarantannadomowa

 

Skomentuj [ 0 ]
09:25, 25.03.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusjiNajnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET