Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Pogotowie Reporterskie

Nie wszyscy przestrzegali obostrzeń

Do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Chodzi o bezpieczeństwo sanitarne nas wszystkich i spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kontakty z innymi osobami musimy ograniczyć do minimum.

Za nami słoneczny weekend, który sprzyjał pokusie wychodzenia masowo z domów. Przestrzegania obowiązujących obostrzeń patrolując miasta i wsie pilnowali policjanci zarówno z pokładów radiowozów jak i policyjnego śmigłowca. W okolicach Zalewu Sulejowskiego o bezpieczeństwo dbali mundurowi z ogniwa konnego tomaszowskiej komendy. Wszystko dla zwiększenia ochrony mieszkańców . Te osoby, które ewidentnie wykazywały się rażącym lekceważenie prawa i zagrożenia poniosły konsekwencje.

W całym województwie przez miniony weekend policjanci w związku z niewłaściwym przemieszczaniem się lub gromadzeniem przeprowadzili ponad 50 interwencji. Mandantami ukarano 32 osoby a pouczono 16, w kilku przypadkach skierowano wnioski o ukaranie.
W Rawie Mazowieckiej 28 marca 2020 roku dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Rosławowice, przed sklepem zgromadziło się pięciu mężczyzn. Policjanci potwierdzili tę informację. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni spotkali się w celach towarzyskich. Policjanci nie znaleźli żadnych podstaw, aby w świetle nowo wprowadzonych przepisów potraktować ulgowo te osoby za tak nieodpowiedzialne zachowanie. Każdy z mężczyzn, za złamanie obowiązującego zakazu zgromadzeń został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

W Łasku 29 marca 2020 roku około godziny 13:30 policjanci otrzymali informację, że w rejonie ogródka jordanowskiego przy ul, Jana Pawła zgromadziła się grupa młodych osób. Gdy policjanci przyjechali pod wskazany adres zastali trzech mężczyzn, którzy jedli pizzę. Były to osoby w wieku od 20 do 30 lat. Wszyscy zostali ukarani mandatami w wysokości 200 złotych i poinstruowani przez policjantów o konieczności rozejścia się z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne.

W Sieradzu 29 marca około godziny 11.30  policjanci patrolując ulice miasta ogłaszali przez system dźwiękowy radiowozu komunikaty związane z zakazem gromadzenia się. Na jednej z ulic przy sklepie spożywczo monopolowym zauważyli 4 mężczyzn. Osoby te stały razem prowadząc towarzyską rozmowę. Nie reagowali na policyjne komunikaty. W związku z rażącym naruszeniem przepisów policjanci nałożyli na mężczyzn mandaty karne. Dwóch przyjęło mandat w wysokości 500 złotych, a pozostali odmówili.

Twierdzili, że mają prawo stać. W stosunku do nich zostanie sporządzony wniosek o ukaranie. Jeszcze tego samego dnia podobną sytuację zauważono w innej części miasta. Na ulicy Sienkiewicza stało 3 mężczyzn. Również nie reagowali na policyjny komunikat. Policjanci nałożyli na mężczyzn grzywny w drodze mandatu karnego w wysokości 100 złotych, jednocześnie polecając rozejście się. 

W Łodzi policjanci interweniowali na  ul. Wojewódzkiego gdzie grupa osób spożywała alkohol . Na placu zabaw  policjanci zauważyli 3 osoby, które na widok radiowozu  zaczęły uciekać. Policjanci ujęli podejrzewanych i związku popełnieniem kilku wykroczeń   nałożono łącznie 5 mandatów w wysokości  1700 zł w tym 2 po  500 zł za nie przestrzeganie przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Przy skrzyżowaniu ulic Milionowa i Kilińskiego w Łodzi policjanci zauważyli  3 osoby, które na widok radiowozu  zaczęły uciekać.

Ukarano mandatami w wysokości 500 złotych dwóch mężczyzn, w związku z naruszeniem przepisów o gromadzeniu się. Policjanci z Oddziału Prewencji  na ul. Zielonej  w Łodzi w pobliżu sklepu z alkoholem  zauważyli  3 mężczyzn na których nałożono trzy mandaty po 500 złotych  za nie przestrzeganie przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia.

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Co prawda wyłączają z tego zakazu rodziny ale i tutaj apelujemy o rozsądek i nie narażanie swoich bliskich. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Są miejscami gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia. Zachowujmy między sobą bezpieczne odległości. Zastanówmy się czy spacer nawet jeśli we dwoje czy z rodziną jest naprawdę niezbędną dla nas sprawą życia codziennego w tak wyjątkowym okresie.

Obowiązuje stan epidemii. Najbliższy czas warto po prostu zostać w domu. Łódzcy policjanci codziennie kontrolują ponad 8 tysięcy osób przebywających na kwarantannie domowej, w skali kraju to dziesiątki tysięcy. To czy te liczby będą rosły, czy zwiększy się liczba zakażonych zależy od każdego z nas. To ten moment żeby jeszcze mocniej wybrzmiało ZOSTAŃ W DOMU ! Dlatego , także w ten newralgiczny weekend, na ulice wyjadą oznakowane radiowozy z urządzeniami nagłaśniającymi, z których pomocą policjanci będą przekazywać jasne i czytelne komunikaty dotyczące nakazów i zakazów związanych z walką z koronawirusem . Dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas!

 

Źródło: KPP  Łask

Skomentuj [ 5 ]
19:30, 30.03.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

ASSS @ 11:29, 01.04.2020r. IP: *.*.156.128

I ZACZĘŁO SIE DONOSICIELSTWO I DALSZE SKŁOCANIE LUDZI, DENUNCJACJE JAK ZA HITLERA, DO CZGO TEN mały dyktatorek nas zawiedzie?

jp @ 04:39, 02.04.2020r. IP: *.*.76.123

ciekawe,czy jak by nakazali chodzić bez butów,to ten durny naród zapieprzał by w skarpetkach

Jaś @ 09:03, 02.04.2020r. IP: *.*.186.14

Jeśli tak zadecyduje (zadecyduje a nie zarządzi - od tego ma marionetki) Ksionrze Jarosław Mściwy herbu Drabinka, to jego poddani wykonają.

K @ 12:16, 02.04.2020r. IP: *.*.140.85

Czy wy w ogóle czytacie to co piszecie?
Jeżeli by to było tylko u nas to ok, ale nie wiem czy wasze małe rozumni sięgają dalej niż za Łask, bo o granicach państwa nie wspomnę.
I żeby było jasne nien...dzę PISuarów.

Claudia Klein @ 20:56, 02.04.2020r. IP: *.*.53.102

Witam i witam w Spotcap Global Loan Services, nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem ds. Pożyczek.

Czy naprawdę potrzebujesz wsparcia finansowego? potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i mieć pożyczkę na koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ zapewniamy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie.

Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczki osobiste, pożyczki biznesowe i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 milionów euro. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów kredytowych.

Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problem finansowy i potrzebują jego rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu kapitałowego w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na duże zainteresowanie stopa, niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów

Nigdy więcej czasu oczekiwania ani stresujących wizyt w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i dokończyć swoje transakcje, kiedykolwiek i gdziekolwiek jej potrzebujesz

Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij wiadomość e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź.

Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę.

Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach!

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama




      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie







Ostatnio na forum

Więcej dyskusji





      

Najnowsze komentarze







Najnowsze zdjęcia




© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET