Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Pogotowie Reporterskie

Przypominamy o ograniczeniach w przemieszczaniu się pojazdami

Ograniczenia dotyczące przemieszczania się w związku z walką z koronawirusem przełożyły się nie tylko na zmniejszony ruch pieszy ale i kołowy. W marcu 2020 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 89 wypadków mniej niż w marcu 2019 roku.

Funkcjonariusze interweniowali przy 164 zdarzeniach drogowych, w których 13 osób zginęło a 173 zostały ranne. Dla porównania w marcu 2019 roku doszło do 253 wypadków drogowych, których zginęło 11 osób a 311 zostało rannych. Policjanci w ramach bieżących zadań reagują na każde naruszenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W marcu 2020 zatrzymali 410 nietrzeźwych kierujących, którym oprócz utraty prawa jazdy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy o ograniczeniach w zbiorowym transporcie publicznym, w których w związku ze stanem epidemii obowiązuje zasada „tyle pasażerów ile połowa miejsc siedzących w pojeździe”. Od 26 marca policjanci przeprowadzili ponad 1500 kontroli środków publicznego transportu zbiorowego.

Przewoźnicy, których wcześniej informowaliśmy o konieczności przestrzegania przepisów w zakresie ograniczenia liczby pasażerów wprowadzili odpowiednie rozwiązania. Nie stwierdziliśmy do tej pory nieprawidłowości.
Od 2 kwietnia wymóg ten został rozszerzony także na pojazdy, które mają więcej niż 9 miejsc siedzących, w tym transport niepubliczny np. dowozy do pracy.
Ograniczenie to nie dotyczy samochodów osobowych ale przypominamy, że ochrona własnego zdrowia i życia swojego oraz bliskich powinna być dla nas wszystkich priorytetem. Zachowujmy odstępy od innych osób także w autach osobowych. Zmniejszajmy ryzyko zakażenia.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 0 ]
15:45, 02.04.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama




Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie






Ostatnio na forum

Więcej dyskusji







Najnowsze komentarze








Najnowsze zdjęcia




© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET