Poniedziałek, 25 maja 2020 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Pogotowie Reporterskie

Policjanci z Łasku sprawdzają przestrzeganie nowych przepisów

W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu choroby zakaźnej COVID-19, łascy policjanci sprawdzają, czy mieszkańcy powiatu stosują się do nowych przepisów.

W związku z wprowadzeniem nowych ograniczeń dotyczących m.in. przemieszczania się i możliwości korzystania z przestrzeni publicznej, w powiecie łaskim większa liczba patroli policyjnych patroluje ulice powiatu. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci sprawdzają i będą sprawdzali, czy przemieszczenie się osób jest związane uzasadnionymi potrzebami bytowymi, zdrowotnymi, czy zawodowymi. Pamiętajmy iż zgodnie z nowymi przepisami ograniczony został dostęp do parków, placów, bulwarów i zieleńców.

Ograniczenia dotyczą również osób niepełnoletnich. Każda osoba do 18 roku życia z domu może wyjść tylko pod opieką dorosłego opiekuna. W dalszym ciągu policjanci prowadzą kontrole osób poddanych kwarantannie. Kontrole te odbywają się bez zapowiedzi i nawet kilka razy dziennie mogą być sprawdzane te same adresy. Osoby łamiące obostrzenia muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami i wysokimi grzywnami.

Funkcjonariusze z łaskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na na respektowanie przepisów dotyczących ograniczeń w transporcie osób. Do tej pory w związku ze stanem epidemii obowiązują ograniczenia w transporcie publicznym polegające na tym, iż można przewozić tylu pasażerów ile wynosi połowa miejsc siedzących w pojeździe. Od 2 kwietnia wymóg ten został rozszerzony także na pojazdy, które mają więcej niż 9 miejsc siedzących, w tym transport niepubliczny np. dowozy do pracy. Aby walka z koronawirusem zakończyła się sukcesem, istotne jest przestrzeganie przez mieszkańców nowych zasad bezpieczeństwa.

Apelujemy o respektowanie nowych przepisów, ponieważ każdy, kto nie przestrzega uregulowań i pomimo panującej sytuacji łamie zakazy musi liczyć się z mandatem karnym, a w rażących przypadkach skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 10 ]
20:10, 05.04.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Adam @ 20:21, 05.04.2020r. IP: *.*.62.109

Podobno w Łasku policjanci wystawili mandat osobie myjącej samochód. Czy to prawda?

Janek @ 22:50, 05.04.2020r. IP: *.*.194.123

Jeśli mył(a) w miejscu do tego nie przeznaczony, to słusznie.

Michal @ 23:26, 05.04.2020r. IP: *.*.211.124

@Adam
Nie wiem czy to prawda ale jest to prawdopodobne bo bodaj wczoraj czytałem że w innym mieście ukarano 3 osoby za mycie auta w myjni bezdotykowej samoobsługowej. Chory kraj.

@Janek
Co masz na myśli?

ASSS @ 04:50, 06.04.2020r. IP: *.*.55.7

STRACH NISZCZY RACJONALNOŚĆ. ALE NADZIEJA NISZCZY LĘK. MIEJMY NADZIEJE ,ŻE TE CORAZ WIEKSZE DURNOTY WYMYŚLANE PRZEZ RZĄDZĄCYCH ŁACZNIE Z OTWIERANIEM KOPERT NA POCZCIE I CORAZ WIEKSZY ZAMORDYZM SIĘ SKONCZY. ALE PRZYJDZIE TSUNAMI ,KTÓRE POCHŁONIE WIĘCEJ OFIAR NIż WIRUS. TO BEDĄ CI Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI I INNYMI ,KTORZY TERAZ MAJĄ POPRZESUWANE TERMINY NIE MOGĄ DOSTAĆ SIE DO LEKARZA. ALE WTEDY TO PEWNIE BĘDZIE NORMALNE UMIERANIE.TERAZ ŻEBY SIE LECZYĆ MUSISZ MIEĆ WIRUSA. A POLICJA TAK ZA BARDZO NIECH SIE DO TEGO NIE PRZYKŁADABO SKĄCZĄ JAK CI Z KROTOSZYNA.

Jan @ 07:46, 06.04.2020r. IP: *.*.131.211

Jesteś w błędzie, ludzi mających koronawirusa nie leczy się, nie ma czym ich leczyć.

ASSS @ 10:23, 06.04.2020r. IP: *.*.2.106

Jan @ Chodziło mi o to,że chorzy na inne choroby aby dostać sie do zakładu leczniczego bez odkladania wizyt musza mieć wirusa. Ale masz racje na grype też nie ma szczepionki bo co roku sa inne mutacje i jakoś sie panstw nie rozkłada z tego tytułu. Ale policja ma już wytyczne jak zbierać kasę. Na myjni samochodu nie wolno umyć bo mandat,za brudne auto, też mandat. Co do żandarmeri to oni niech sie zajmą pomocą a nie mandatami!!! Bo ten niby-stan,nie bedzie wiecznie trwał!!!

Adam @ 11:06, 06.04.2020r. IP: *.*.82.157

To zdjęcie, to jest obraz totalnego blamażu polskiej policji.

Piotr @ 14:08, 06.04.2020r. IP: *.*.42.198

Z tego co mówią adwokaci wszystkie rozporządzenia ministrów są bezprawne.Łamią konstytucje.Ograniczenia swobód obywatelskich na mocy rozporządzeń ministerialnych można wprowadzić tylko wtedy gdy są spełnione trzy elementy .Stan wyjątkowy , stan klęski żywiołowej lub stan wojenny.Jak na razie rząd nie ogłosił nic takiego.

pis @ 14:50, 06.04.2020r. IP: *.*.32.105

DO pis, zapamiętam sobie to co teraz robicie i zapłacę wam przy urnie!!!

Adam @ 18:57, 06.04.2020r. IP: *.*.82.157

Do lasu strach wejść bo wszystko wysuszone na pieprz, co chwila słychać o pożarach lasu, a oni wprowadzili zakaz wejścia do lasu z powodu koronawirusa... na dodatek jak zwykle nieudolnie.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET