Środa, 30 września 2020 r., imieniny Honoriusza, Wery, Hieronima

Pogotowie Reporterskie

SprzątnijMY Gminę Sędziejowice - #TrashChallenge

W dniach 1 – 14 czerwca br. w sołectwach Gminy Sędziejowice przeprowadzona zostanie akcja pn. „SprzątnijMY Gminę Sędziejowice”. Ma ona na celu promowanie proekologicznych postaw oraz inicjowanie działań, dzięki którym zwiększy się świadomość ekologiczna mieszkańców. Udział w akcji może wziąć każde sołectwo. 

Dla najlepszych sołectw, które zbiorą największą ilość śmieci, przewidziane są nagrody finansowe w postaci bonów na dofinansowanie wydarzeń organizowanych przez sołectwa.

 

- Chcemy wspólnie z sołectwami pracować nad poprawą estetyki, czystości i porządku na terenie Gminy Sędziejowice. Urząd Gminy Sędziejowice zapewnia natomiast foliowe worki oraz rękawice dla wszystkich, którzy zechcą wziąć udział we wspólnym sprzątaniu. Gminny Jednostka Usług Komunalnych odbierze zebrane odpady – zapowiada Dariusz Cieślak, Wójt Gminy Sędziejowice.

Żeby wziąć udział w akcji należy zgłosić się do Urzędu Gminy Sędziejowice do dnia 29 maja, zadeklarować udział oraz uzgodnić termin odbioru worków na śmieci i rękawic ochronnych. Zgłoszenia będą przyjmowane telefonicznie: 43 677 11 46, lub mailowo: promocja@gminasedziejowice.pl

- Wiem, że w niektórych sołectwach podobne akcje są już tradycją. Mamy też ostatnio przypadki, że anonimowi mieszkańcy z własnej inicjatywy zbierają śmieci. To zachowania godne pochwały. Sprawmy wspólnie, aby żyło się nam przyjemniej w naszych sołectwach. Zapraszam serdecznie w imieniu swoim oraz wszystkich mieszkańców, którzy nie są obojętni na widok śmieci zalegających przy ciągach pieszych, drogach czy przy terenach zielonych - apeluje wójt.

Więcej informacji na temat akcji oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej www.gminasedziejowice.eu

Skomentuj [ 0 ]
17:35, 20.05.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET