Środa, 30 września 2020 r., imieniny Honoriusza, Wery, Hieronima

Pogotowie Reporterskie

Konkurs na projekty z zakresu edukacji kulturowej

Łódzki Dom Kultury uruchomił drugą edycję konkursu na realizację projektów z zakresu edukacji kulturowej, organizowanego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Pula do rozdysponowania to 70 tysięcy złotych. Celem konkursu jest propagowanie współdziałania pomiędzy podmiotami reprezentującymi sferę kultury, edukacji i NGO w realizowaniu przedsięwzięć z zakresu edukacji i animacji kulturowej dla dzieci i młodzieży, a także wspieranie tego rodzaju współpracy na terenie województwa łódzkiego.

Do udziału w konkursie mogą przystąpić wyłącznie osoby fizyczne, mieszkające i prowadzące działalność edukacyjną lub kulturalną w województwie łódzkim. Jeden wnioskodawca może uzyskać na realizację projektu maksymalnie 10 tysięcy złotych.

Program zakłada również organizację szkoleń z zakresu realizacji projektów oraz edukacji kulturowej dla osób wnioskujących o dofinansowanie. Informacje o szkoleniach zostaną opublikowane na stronie dedykowanej projektowi www.bmklodzkie.pl.

W roku ubiegłym dofinansowanie otrzymało 10 najlepiej ocenionych projektów. Wśród wybranych znalazły się zadania realizujące m.in.: warsztaty filmowe w technice animacji poklatkowej „Ożywimy historię”, warsztaty kulinarne "Tańczę śpiewam i rymuję - folklor ziemi mej promuję", warsztaty aktorskie „TOTOTAK”, zajęcia z zakresu tworzenia mediów z dziennikarzem prasowym, telewizyjnym, radiowym „Media – rozumiem, uczestniczę, tworzę”, warsztaty taneczne i rękodzielnicze „Łączy nas tradycja” czy projekt z zakresu planowania przestrzeni miejskiej "Krajobraz mojego miasta - widzę więcej".

 

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej projektu Bardzo Młoda Kultury w województwie łódzkim www.bmklodzkie.pl oraz na stronie Łódzkiego Domu Kultury www.ldk.lodz.pl. Wypełnione wnioski należy składać w formie elektronicznej poprzez stronę internetową projektu do 26 czerwca 2020 r., do godz. 12.00.

Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Łódzkie to trzyletni, wielopoziomowy program rozwoju edukacji kulturowej stworzony z myślą o nauczycielach i animatorach kultury oraz dzieciach i młodzieży. Idealnie wpisuje się w strategiczny kierunek, jaki obrał Łódzki Dom Kultury - podejmowanie działań na rzecz rozwoju kultury w województwie łódzkim oraz wspomagania procesu integracji sektora kultury w regionie. Uczestnictwo w programie Bardzo Młoda Kultura daje ludziom kultury i oświaty szansę na rozwój, edukację i integrację.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 oraz środków Samorządu Województwa Łódzkiego. 

Skomentuj [ 0 ]
08:25, 22.05.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET