Poniedziałek, 13 lipca 2020 r., imieniny Irwina, Margarety, Sary

Pogotowie Reporterskie

Laserem oślepili lądującego pilota F-16

(fot. Poland On Air)

Do bardzo groźnego zajścia doszło w poniedziałek w czasie nocnych lotów w okolicy lotniska 32 BLT. W stronę lądującego samolotu wojskowego F-16 została skierowana wiązka światła laserowego. O incydencie natychmiast została powiadomiona policja, której wojsko przekazało informacje o przybliżonej odległości i kierunku promienia. 

Doświadczenie pilota pozwoliło na bezpieczne lądowanie. 

- Do zdarzenia doszło w poniedziałek tj.18 maja br. podczas nocnych lotów w trakcie podejścia do lądowania około 7 km na wschód od lotniska w Łasku- powiedział nam oficer prasowy 32 BLT kpt. Michał Kolad. Ktoś próbował oślepić  pilota  podchodzącego do lądowania samolotu F-16 . Na całe szczęście tym razem nikomu nic się nie stało. Sprawa została zgłoszona na policję  która podjęła działania w celu identyfikacji sprawcy zdarzenia. Należy zwrócić uwagę, że takie działanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa załogi.  

Sprawca znajdował się prawdopodobnie w miejscowości  Karczmy w gminie Zelów w powiecie bełchatowskim. Miejscowa policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Prawo lotnicze wyraźnie zabrania emitowania wiązki lasera w kierunku jakiejkolwiek maszyny powietrznej.

Oślepienie załogi i spowodowanie zagrożenia w ruchu powietrznym jest zagrożone karą grzywny i więzienia od roku do 10 lat, ale w wyjątkowych sytuacjach sąd może wydać wyrok nawet 12 lat więzienia.

Podobny incydent miał miejsce w ubiegłym roku, kiedy wiązka lasera trafiła prosto w lekarza znajdującego się na pokładzie helikoptera LPR. Mężczyzna doznał poważnego uszkodzenia siatkówki.

 

 

Tak wygląda wiązka lasera skierowanego w niebo z perspektywy samolotu.

Fot. Poland On Air

Skomentuj [ 4 ]
19:16, 21.05.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Kika @ 07:41, 22.05.2020r. IP: *.*.16.57

kary powinny byc wyzsze za takie zabawy!

f16 @ 10:03, 22.05.2020r. IP: *.*.247.185

oby zaplacil za glupote, ale abstrac*ujac (adminie dodaj prosze wyjatek do slownika) od tego to smieszy fakt, ze samolot za grube miliony moze uziemic kazdy z laserem za 50 zl

Przemek S @ 19:19, 22.05.2020r. IP: *.*.64.100

To ala pilotem do bramy można strącić ten super hiper sprzęt?

Gw @ 20:32, 22.05.2020r. IP: *.*.69.227

Skąd wam się wzięło strącenie samolotu przy pomocy lasera za 50 zł albo od bramy? Przecież informacja jest nie o tym. Naprawdę nie macie żadnych oporów przed demaskowaniem rzeczywistego poziomu swego intelektu? Ja rozumiem, że w naszym kraju obecnie swego rodzaju otępiałość to zaleta, ale bez przesady

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET