Niedziela, 5 lipca 2020 r., imieniny Karoliny, Antoniego, Filomeny

Pogotowie Reporterskie

Szkoła do zadań specjalnych rekrutuje

 

Takich zmian w systemie oświaty jakie przyniósł koronawirus nie wymyśliłby żaden edukacyjny rewolucjonista. Nie tylko w systemie nauczania, ale również rekrutowania do szkół. Placówki ponadpodstawowe właśnie przygotowują się do uruchomienia rekrutacji prowadząc zaawansowaną kampanię informacyjną… w internecie.

 

Oficjalnie rekrutacja ruszy 15 czerwca. Uczniowie nie mają takiego dostępu do szkół i informacji o nich jak dotychczas, kiedy mogli przyjechać, odwiedzić, porozmawiać z innymi uczniami i zobaczyć gdzie i czego będą się uczyć. Dziś ten proces przeniósł się do internetu

- Dotychczas uczniowie szkół podstawowych klas 7 i 8 mogli przyjechać do nas, nie tylko obejrzeć swoją potencjalnie przyszłą szkołę, ale również spotkać się w ramach interesującej lekcji wychowawczej czy obywatelskiej – mówi Beata Pokorska-Galowicz dyrektor Zespołu Szkół Mundurowych i Technicznych w Ostrowie koło Łasku – My również jeździliśmy do podstawówek pokazując naszą nietypową szkołę i prezentując jej sposób edukacji. Dziś musieliśmy zmienić podejście i pomogli nam w tym zarówno uczniowie obecni jak i absolwenci oraz nauczyciele. To było szczególnie ważne, że uruchomiliśmy specyficzne warunki dla wymagających i poszukujących uczniów – dodaje.

Zobacz zdjęcia:
Rekrutacja 2020

Nauczyciele i uczniowie nazywają ją szkołą do zadań specjalnych z podwójną dawką adrenaliny. I patrząc na zajęcia i podejmowaną tematykę trudne oprzeć się takiemu wrażeniu. To nie jest zwykłe liceum. Swoje miejsce znajdą tu przyszli strażacy, policjanci, wojskowi i inni mundurowi. Nauczą się wielu aspektów prawnych, medycznych, formalnych, a także praktycznych jak sztuki walki, zaawansowana pierwsza pomoc, obsługa broni, interesujące ćwiczenia podnoszące sprawność fizyczną. Jednym z ciekawszych elementów edukacji jest bogaty system wycieczek, obozów i spotkań dokształcających. Nie wszędzie fizyki i chemii można uczyć się w laboratorium kryminalistycznym, a w-f na specjalnym torze strażackim. Nie z każdą szkołą pójdziesz na salę rozpraw i do szpitala. Nie każda szkołą da Ci możliwość udziału w zawodach wysokiej rangi i pracy w zawodzie tuż po ukończeniu liceum. Tu trudno o nudę. Szczególnie, że do placówki zostaje włączona w tym roku Szkoła Mistrzostwa Sportowego w klasie siatkówki dziewcząt.

- To kolejna nasza perełka, do której rekrutujemy uczennice, które mają siatkarską przeszłość, ale przede wszystkim wiążą swoją przyszłość z siatkówką. Dziewczyny będą częścią utytułowanej Łaskovii Łask - wyjaśnia B. Pokorska- Galowicz – to wyjątkowa szansa na połączenie pełnej edukacji liceum ogólnokształcącego ze swoją pasją. Tę szansę zwiększa jeszcze właśnie uruchomiony internat.

Rekrutacja z dużą mocą rażenia

Sama rekrutacja nie nastręcza problemów. Ale dotarcie do poszukującego specyficznej oferty ogólnokształcącej połączonej z wyjątkowymi zajęciami dodatkowymi już tak. Ale nie dla uczniów ZSM-T w Ostrowie k/Łasku. Wspólnie z nauczycielami stworzyli kampanię informacyjną połączoną z Wirtualnym Dniem Otwartym. 28 maja o godzinie 14:00 na profilu społecznościowym ZSM-T w Ostrowie nauczyciele i uczniowie będą do dyspozycji rodziców, uczniów i wszystkich zainteresowanych. Poza live’ami i rozmowami online będzie prezentacja filmów zrobionych przez uczniów w tym teledysku „z dużą mocą rażenia”, obejrzymy wnętrze całej placówki zobaczymy co ciekawego działo się w niej na przestrzeni lat. To uczniowie i nauczyciele tworzący placówkę pokazują jej pracę, edukację w niej i atmosferę, która jest dużą częścią życia szkolnego. 

A co w szkole jest najlepszego? Wszyscy zgodnie odpowiadają: adrenalina i aktywność. I przepiękne otoczenie cudownego parku – dodaje dyrektor B. Pokorska Galowicz. Pozostaje tylko zobaczyć. 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szkoła do zadań specjalnych – 4 profile z podwójną dawką adrenaliny

Od 1 września 2020 roku w Zespole Szkół Mundurowo – Technicznych w Ostrowie, czyli w popularnej „Mundurówce” rusza klasa o profilu pożarniczo – ratowniczym oraz oddział mistrzostwa sportowego w klasie piłka siatkowa. 

Oddział pożarniczo - ratowniczy 

Adresatami tej klasy są osoby, które pragną zdobyć wiedzę i kompetencje niezbędne do pracy w straży pożarnej .Strażak w Państwowej Straży Pożarnej to jeden z najbardziej prestiżowych zawodów. Kto ma plan, żeby zostać zawodowym strażakiem i pracować na służbie w strukturach PSP, warto, aby rozpoczął tę drogę od naszego liceum. Oddział, który tworzymy we współpracy z PSP w Łasku oprócz przygotowania do matury daje uczniom możliwość: zaliczenia teorii i części praktyki Szkolenia Podstawowego Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych, ukończenie Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, przygotowania do egzaminów do rekrutacji do szkół pożarniczych oraz konkursów ogólnopolskich. Wszystkie te umiejętności mają ważne znaczenie podczas rekrutacji do pracy w PSP. Uczniowie liceum o profilu pożarniczo – ratowniczym pozyskają najaktualniejszą wiedzę z zakresu pożarnictwa, a ponadto mają unikalną możliwość kontaktu, ćwiczeń oraz korzystania z doświadczeń ratowników różnych specjalności. Podczas zajęć przekazywane są również uniwersalne wartości, które powinny przyświecać każdemu młodemu człowiekowi wiążącemu swoją przyszłość z wstąpieniem w szeregi służb ratowniczych takie jak: chęć pomocy innym, szacunek do munduru oraz odpowiednia dyscyplina. Edukacja pożarnicza, dodatkowa godzina wychowania fizycznego, obowiązkowe obozy szkoleniowe oraz zajęcia ze specjalistami, praktykami z doświadczeniem zawodowym – to gwarancja jakości. Teoretyczna i praktyczna wiedzą idą tutaj w parze, dlatego zanim rozpoczniesz swoją przygodę czeka Cię test sprawności fizycznej i rozmowa kwalifikacyjna. 

Praca strażaka to nie tylko sprawność, szybkość i zwinność, ale także umiejętność radzenia sobie w wyjątkowo trudnych sytuacjach i świadomość tego, że spiesząc komuś na ratunek, można stracić swoje życie.

Oddział szkoły mistrzostwa sportowego – piłka siatkowa

Popularny sms powstaje we współpracy z  ŁMLKS Łaskovia. Tę klasę dedykujemy tylko dla uzdolnionych siatkarsko dziewcząt, uczennic klas ósmych, dla których gra w piłkę siatkową nie ma tajemnic i które chciałyby łączyć naukę w liceum z treningami piłki siatkowej.  Klasa dotowana będzie przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz sponsorów. Profesjonalne szkolenie sportowe ( dodatkowe 16 godzin wychowania fizycznego według autorskiego programu i wsparciu Polskiego Związku Piłki Siatkowej) prowadzone będzie przez szkoleniowców posiadających odpowiednie licencje. Z młodzieżą pracować będą również: trenerzy motoryki ,fitness , fizjoterapeuta oraz dietetyk. Dziewczęta sportowe szlify zdobywać będą również podczas obozów sportowych.

 Ale szkoła to nie tylko sport. Stawiamy na języki – język angielski i niemiecki - oraz rozszerzoną geografię lub wiedzę o społeczeństwie. Cały etap szkolenia kończy się egzaminami maturalnymi.
Wychowanie i przygotowanie do dalszego kształcenia to nasze priorytety, Chcemy diagnozować potrzeby uczniów, ich możliwości i pomóc im w rozwoju kariery. Nasze uczennice mają szansę zostać zawodniczkami Łaskovii - II ligowej drużyny walczącej w tym sezonie o awans do I Ligii. Treningi odbywać się będą w szkole - dysponujemy pełnowymiarową salą gimnastyczną, boiskiem do piłki plażowej, siłownią- oraz na hali sportowej MOS „Elektryk”, ul. Warszawska 13.  
O przyjęciu do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego zdecydują wyniki próby sprawności fizycznej przeprowadzone w oparciu o wytyczne PZPS oraz suma punktów możliwych do uzyskania w procesie rekrutacyjnym, której składnikami są: punkty uzyskane w wyniku egzaminu ósmoklasisty, suma punktów pochodzących z przeliczenia ocen na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, szczególne osiągnięcia w zawodach, wiedzy wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu. W rekrutacji będą mogły wziąć udział dziewczęta, które dostarczą zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki w klasie sportowej. 

Wierzymy, że tylko nauką połączona z pasją zaowocuje sukcesem. 

Internat

Wszystkim, którzy chcą realizować swoje marzenia i obawiają się, że połączenie nauki oraz dodatkowych szkoleń, odbywających się po zajęciach nie będzie możliwe ze względu na odległość, zapewniamy miejsce w internacie. Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za wychowanie naszej młodzieży. To daje pewność nie tylko systematycznej nauki pod okiem pedagogów, ale też kształtowania dojrzałych postaw, życia w grupie, w oparciu o najważniejsze życiowe wartości. To prawdziwa szkoła życia, z dala od mamy i taty, ale niemal jak w domu. Każdy dzień ma swoją ramę, a każdy uczeń - swoje obowiązki. Z jednej strony, daje to poczucie stabilizacji i spokoju, z drugiej - uczy samodyscypliny i dobrej organizacji. 

Klasa policyjna
Klasa policyjna jest innowacją pedagogiczną realizowaną na bazie programów autorskich z wiedzy o policji, podstaw ratownictwa przedmedycznego i sztuk walk.

Program nauczania realizowany jest przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Łasku.

Ukończenie liceum umożliwia kontynuowanie nauki lub podjęcie pracy w policji i innych służbach mundurowych.

 

Patronat nad klasą sprawują:

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
Komenda Powiatowa Policji w Łasku
W klasie policyjno-kryminalistycznej zapewniamy:

udział w obozach klas mundurowych i survivalach
poznanie specyfiki służby w policji
zwiększenie własnej sprawności fizycznej (sporty walki)
przygotowanie do testów merytorycznych w policji
zajęcia pokazowe i instruktażowe oddziałów prewencji policji
udział w zajęciach z wykwalifikowaną kadrą policyjną
naukę i doskonalenie umiejętności strzeleckich (m.in. na strzelnicy)
zajęcia otwarte w laboratorium kryminalistycznym
naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
udział w rozprawach sądowych
Klasa wojskowa
Jesteśmy szkołą, która prowadzi „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”

Klasa wojskowa to:

11 lat tradycji
realizacja programu Ministerstwa Obrony Narodowej – certyfikat – nasz największy atut
profesjonalne przygotowanie do zawodowej służby wojskowej
obozy szkoleniowe, poligony, biwaki integracyjne i survivalowe
Opiekę dydaktyczną nad nami sprawuje Biuro do Spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”

Współpracujemy z:

jednostkami wojskowymi z Łasku, Sieradzu, Leźnicy Wielkiej
Akademią Sztuki Wojennej
Wojskową Komendą Uzupełnień w Sieradzu
Związkiem Strzeleckim „Strzelec”
Absolwent będzie miał prawo do:

skróconej służby przygotowawczej (4 tygodnie) zakończonej przysięgą wojskową
dodatkowych punktów na wyższe uczelnie wojskowe
konsultacji z Wojskową Komendą Uzupełnień
dodatkowych szkoleń w jednostce strzeleckiej „Strzelec”

 


Polecamy. 

Zachęcamy do obserwacji naszej strony WWW , fb oraz bezpośredniego kontaktu z nami pod nr tel. 436753461. 

 

 


Beata Pokorska – Galowicz 

 

Skomentuj [ 8 ]
09:25, 25.05.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

ASSS @ 11:12, 25.05.2020r. IP: *.*.159.40

A jak tam zdawalność matur. Nadal parenaście %.

stach @ 13:57, 25.05.2020r. IP: *.*.85.29

Brawo Ostrow ,jest was duzo ponad 100 uczniow ,gorzej jest w sedziejowicach ,bo jak zliczy sie wszystkie klasy ,to bedzie moze jedna

Pigwa @ 19:46, 25.05.2020r. IP: *.*.210.190

Do ASSS nie rozumiem szkoła wg Ciebie to tylko sama matura? Widać że u ciebie raczej też jej brak więc po co się jeżysz

Mietek @ 00:59, 26.05.2020r. IP: *.*.130.77

Kto w Ostrowie uczy? Jeżeli pan Kluczkowski to zapisuję córkę.

sssss @ 06:58, 26.05.2020r. IP: *.*.120.244

Pigwa @ Jezeli szeregowcem chce byc do emerytury to raczej matura nie jest potrzebna.

Andrzej @ 11:22, 26.05.2020r. IP: *.*.193.164

A ja mam dla Was, drodzy uczniowie, zadanie specjalne: wyczyszczenie tej tralki i tarasu, na którum pozujecie do zdjęcia.

Janek @ 16:53, 26.05.2020r. IP: *.*.193.164

To może być zadanie specjalne przekraczające możliwości tych uczniów...

Olak @ 15:34, 01.06.2020r. IP: *.*.237.144

Czytam i nie wierzę.
Rozumiem, że wszyscy krytycy to bezrobotni lub znudzeni życiem internauci, a może pracownicy, których IP powinni przejrzeć pracodawcy - godziny zamieszczania postów ASSS, SSSSS to zazwyczaj godziny pracy. Chyba to wam raczej w życiu nie poszło i leczycie tutaj swoje kompleksy. Wkurzam się, jak czytam takie bzdury. Może pochwalcie się swoim wykształceniem i dorobkiem zawodowym!
Andrzeju, Janek to twoje drugie wcielenie? Identyczne IP: *.*.193.164 i widać ten sam poziom intelektu.
A szkoła z tego co obserwuję ofertę ma fajną. Mój syn bardzo dobrze się uczy i rozważa w przyszłym roku zasilić jej szeregi. Nie sztuka zdać maturę na 100% i tyrać w Kaufie na kasie, albo w Amazonie. A służby mundurowe to stabilna przyszłość, czego swojemu dziecku i wszystkim innym z całego serca życzę, szczególnie w tym dniu.
A wy mili Państwo - weźcie się lepiej do roboty.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów?


Zobacz wyniki

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

      

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET