Mundurowy Dzień Dziecka
1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji od lat policjanci łódzkiego garnizonu organizowali dla milusińskich wiele niespodzianek. Największą atrakcją był Mundurowy Dzień Dziecka na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Niestety, z powodu epidemii, w tym roku nie mogliśmy przygotować tej wesołej imprezy. Dlatego mając nadzieję na przyszłoroczne wspólne świętowanie, przypominamy, jak bawiliśmy się w roku ubiegłym.
25 maja 2019 roku wraz z komisarz Błysk i Kotem Prewencjuszem gościliśmy na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ulicy Pienistej 71 dzieci i ich opiekunów. Wszystko w ramach MUNDUROWEGO DNIA DZIECKA. Od lat dużym zainteresowaniem cieszą się pokazy sprzętu służb mundurowych m.in. śmigłowca, robota policyjnego i innego sprzętu wykorzystywanego przez kontrterrorystów, armatki wodnej, tzw. więźniarki a także prezentacja motocykli z klubu stróżów prawa. Tak też było i tym razem. Nie zabrakło policyjnych jeźdźców z ogniwa konnego w Tomaszowie Mazowieckim oraz przewodników z psami służbowymi.
Ponieważ to Mundurowy Dzień Dziecka poza Policją były także i inne służby takie jak Straż Graniczna, Straż Pożarna, Kawaleria Powietrzna z Leźnicy Wielkiej, przedstawiciele Bazy Lotnictwa taktycznego z Łasku, Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Krajowej Administracji Skarbowej oraz IPA.
Najmłodsi brali udział w grach np. pod hasłem daktyloskopia na wesoło i zabawach edukacyjnych z wiedzy o bezpieczeństwie oraz konkursach sportowych z atrakcyjnymi nagrodami. Przygotowaliśmy mini tor sprawności fizycznej, przejazd rowerem po torze przeszkód, rywalizacje na specjalnej makiecie magnetycznej skrzyżowania, dla rodziców i opiekunów alcogogle pokazujące jak bardzo zmienia się postrzeganie otoczenia kiedy znajdujemy się pod wpływem alkoholu. Kolejka ustawiała się także do symulatora dachowania.
Drużyny mundurowych zmierzyły się podczas zawodów w przeciąganiu liny. Zaplanowano także wspólny trening samoobrony dla kobiet oraz pokaz pomocy przedmedycznej. Zobaczyć było można sceny niczym z filmu akcji podczas dynamicznego pokazu odbicia osoby konwojowanej. W kulminacyjnym momencie w niebo poleciało 100 niebieskim balonów wypuszczonych przez dzieci z okazji 100 -lecia powstanie Polskiej Polskiej. W ramach imprezy odbył się bieg dla dzieci KIDS RUN zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych: od 7 do 10 lat na 550 m oraz od 11 do 13 lat na 1100 m.
Nasi goście włączyli się także w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci-Łupkowa”, które zajmuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi, którzy wymagają stałej opieki. Podczas imprezy Mundurowego Dnia Dziecka, przy wejściu na teren Oddziału Prewencji Policji stał specjalny pojemnik na plastikowe nakrętki, które przekazaliśmy w ramach akcji Zostań Super Zakrętakiem! Nie tylko dzieciaki były zachwycone :) Nasi goście wychodzili z imprezy z wypiekami na twarzy!
Źródło: KPP Łask
- Skomentuj [ 0 ]
- 16:35, 02.06.2020 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Nastolatka pod kołami nissana
- KAS znalazła w przesyłkach kurierskich nielegalnie przesyłane pieniądze
- Łask. Odeszli do wieczności
- Buczek. Zdaniem Wójta
- Nielegalny zrzut ścieków do kanalizacji sanitarnej
- KAS zabezpieczyła kontrabandę wartą ponad 50 tys. zł
- Przebudowa 11 ulic w Woli Łaskiej i Ostrowie – prace nabierają tempa
- Zjednoczona Prawica o podwyżce cen biletów ZKM
- Buczek. Setne urodziny Mariana Kępczaka
- Potrącenie dwóch nastolatek na przejściu dla pieszych w Łasku
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Garaż do wynajęcia
- Sprzedam ogródek działkowy
- Sprzątanie
- Sprzedam Opel Astra J
- Opieka nad osobą starszą
- kupie silnik 2.9 td do sprinter 212 / 312 do kwoty 7000
- Znaleziono kołpak Renault 15'
- Kocurki oddam do adopcji
- Zagubione klucze
- Spszontanie
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Jak chlopak mial wychamowac jak widziałem te dwieczynki szły i gadały i patrzyły sie w telefony
- W kluczowej gminie mieszkańcy mają możliwości zwiedzają Polskę a ty pisowska hieno ,znasz tylk
- Porządek będzie jak pożal się boże posłowie i minister ,zmienią pierwszeństwo, jak było kie
- Może zróbmy petycję o sygnalizację na żądanie na przejściu przy cmentarzu, Lidlu, mrówce i "
- Andrzeju, 100% -Racji - w samochodzie wymieni maskę, szybę i będzie jeździł dalej, ze Zdrowiem
- Przykro patrzeć na to jak intelektualnie ograniczeni ludzie uwierzyli kłamcom, którymi są polity
- Oj, jaka szkoda... ale zaraz, zaraz, to gdzie teraz będą się prezentować członki, pardon, czło
- Strasznie dużo potrąceń na pasach od kiedy piesi mają pierwszeństwo. Czy takie prawo przypadkie
- Imigrant... z Bełchatowic? Napadł na rów w Widawicach? Co to się dzieje...!
- Kilka lat za późno.
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej

