Sobota, 24 lipca 2021 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020. Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 

Każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku, nową funkcjonalnością mapy jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Mapa Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2020 będzie codziennie wyświetlana, przez okres wakacji, na ekranach firmy Screen Network, znajdujących się na terenie kraju, na podstawie aktualnych danych przekazywanych bezpośrednio z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Więcej 👉 https://bit.ly/3g3F2fd

 

Źródło: KGP

Skomentuj [ 3 ]
09:38, 27.06.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Pipirat @ 11:37, 27.06.2020r. IP: *.*.166.45

może lepiej poszukać na swoim podwórku- wczoraj pani na Witamince ok.godz.9.15-swoim Golfem zaparkowała niemalże na samym skrzyżowaniu - bo musiała kupić kwiatki w kwiaciarni - nieważne że nic nie było widać drogi od strony Biedronki.Widać że naloty Policji Nic nie dają.

Henio @ 11:45, 27.06.2020r. IP: *.*.209.52

I co ta mapa udowodni? Rocznie na drogach ginie dużo ale jednak relatywnie niewiele osób bo mniej niż 3k. Na raka umiera 100 tys i nikogo to nie interesuje, a chorzy stoją w długich kolejkach! Hipokryzja władzy która na kierowcach po prostu dobrze zarabia stąd te wszystkie akcje bo nasze życie kompletnie ich nie interesuje! Kasa jest ważna!

Gw @ 08:47, 28.06.2020r. IP: *.*.157.184

Swoją drogą dość "ciekawą" byłaby taka mapa pokazująca liczby przypadków śmierci na raka w poszczególnych regionach kraju...

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET