Sobota, 24 lipca 2021 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

Pijany z zakazem uciekał przed policją

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji łaskiej komendy po pościgu zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Buczek. Mężczyzna kierując osobowym fordem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i przyspieszając chciał zgubić jadący za nim radiowóz policyjny. Nie reagował na żadne sygnały. Po kilku kilometrach pościgu został zatrzymany. W organizmie miał prawie 4 promile alkoholu.

W niedzielę, 28 czerwca 2020 r. około godziny 9:00 funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego komendy policji w Łasku otrzymali informację, że po miejscowości Łopatki porusza się ford fiesta, którego kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci pojechali w rejon, gdzie miał poruszać się kierujący.  Mężczyzna wyjeżdżał spod sklepu, a na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyspieszył i wjechał w drogę leśną z Łopatek do Sięganowa.

Policjanci podjęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania kierującego, który nie stosował się do wyraźnych sygnałów, obligujących go do zatrzymania. Po kilku kilometrach stróże prawa zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 45-letni mieszkaniec gminy Buczek. Podczas przeprowadzanej kontroli wyjaśniło się co było powodem ucieczki. Jak się okazało kierowca forda miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna był już karany za jazdę "na podwójnym gazie" przez co obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów. 45- latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 0 ]
14:50, 29.06.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET