Zalecamy korzystanie z bezpiecznych płatności zbliżeniowych
W związku z trwającym stanem epidemii w Polsce oraz zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, warto pamiętać, że ograniczenie użycia gotówki znacznie minimalizuje ryzyko kontaktu z bakteriami i wirusami. eService – partner kampanii Warto Bezgotówkowo, opierając się na wynikach prowadzonych w tym kierunku badań, rekomenduje korzystanie w urzędach i instytucjach sektora publicznego z płatności bezgotówkowych, zwłaszcza zbliżeniowych lub realizowanych za pomocą BLIKa.
Resort zdrowia oraz GIS radzą, by zachować szczególną ostrożność w codziennych kontaktach oraz przestrzegać zaostrzonych rygorów higieny, zwłaszcza po kontakcie z pieniędzmi papierowymi i monetami, które ze względu na nieustanne przechodzenie z rąk do rąk mogą być nośnikiem niebezpiecznych drobnoustrojów chorobotwórczych. O ile to możliwe, najlepiej posługiwać się płatnościami zbliżeniowymi, by zmniejszyć ryzyko infekcji.
Płatności bezgotówkowe są w obecnej sytuacji bezpieczniejsze niż gotówka. Warto przypomnieć, że w tej chwili wszystkie punkty przyjmujące płatności nie mają żadnych ograniczeń w akceptowaniu w formie bezgotówkowej nawet najmniejszych kwot, a kartą lub telefonem możemy zapłacić zarówno za towary, jak i usługi.
Aby w pełni wykorzystać przewagę płatności bezgotówkowych nad tradycyjnymi, urzędy i instytucje sektora publicznego, udostępniające klientom urządzenia do obsługi płatności – w szczególności pinpady i terminale - powinny dbać o ich regularną dezynfekcję. Urządzenia te, podobnie jak urzędowe poręcze, klamki i inne elementy wyposażenia, są codziennie dotykane przez dziesiątki osób.
Jak postępować z urządzeniami do płatności?
Prosty poradnik informujący, czym i w jaki sposób bezpiecznie i skutecznie przeprowadzić dezynfekcję terminali płatniczych i pinpadów można znaleźć na stronie najpopularniejszego polskiego dostawcy rozwiązań płatniczych pod adresem: www.eservice.pl/koronawirus, a o tym, co zrobić, aby wprowadzić płatności bezgotówkowe, gdy jesteśmy przedsiębiorcą lub samorządem, można dowiedzieć się na stronie www.bezgotowki.pl
Limit płatności zbliżeniowych bez PIN podniesiony do 100 zł
Od 20 marca, zgodnie z komunikatem Związku Banków Polskich, sukcesywnie w kolejnych, dostępnych terminalach płatniczych w całej Polsce jest wdrażana możliwość płatności zbliżeniowej do kwoty 100 zł bez konieczności ich autoryzacji PIN-em.
Jednocześnie, biorąc pod uwagę poziom skomplikowania dokonania tego typu zmian w systemach organizacji płatniczych, wydawców kart, jak i agentów rozliczeniowych oraz fizycznej aktualizacji każdego terminala płatniczego w Polsce, ZBP apeluje o cierpliwość i zrozumienie dla tempa dokonywanego procesu. Należy podkreślić, że wdrożenie nowego limitu w całej sieci terminali płatniczych w Polsce będzie następowało sukcesywnie i zajmie od kilku dni do kilku lub kilkunastu tygodni.
Wprowadzenie podwyższonego limitu transakcji bez PIN nie zmienia zasad wynikających z regulacji europejskich – PSD2. Oznacza to, że nawet w przypadku transakcji na kwotę znacznie niższą niż obowiązujący limit, w niektórych przypadkach może pojawić się konieczność podania PIN, jako dodatkowej formy autoryzacji zwiększającej bezpieczeństwo obrotu bezgotówkowego.
Szybko, wygodnie, bezpiecznie – Warto Bezgotówkowo!
Program sektorowy „Bankowcy dla Edukacji” to jeden z największych programów edukacji finansowej w Europie. Jest on realizowany od 2016 r. z inicjatywy Związku Banków Polskich przez Warszawski Instytut Bankowości. Jego celem jest edukowanie uczniów, studentów i seniorów w zakresie podstaw praktycznej wiedzy dotyczącej ekonomii, finansów, bankowości, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa i obrotu bezgotówkowego.
Zapraszamy na stronę www.bde.wib.org.pl
- Skomentuj [ 5 ]
- 18:40, 02.07.2020 r.
Wasze komentarze
Adam @ 21:04, 02.07.2020r. IP: *.*.62.109
W CZASIE KAMPANII ZGROMADZENIA KANDYDATÓW BEZ MASECZEK, W SKLEPACH BEZ MASECZEK, NAD MORZEM I W GÓRACH BEZ MASECZEK, A STRASZĄ BANKNOTAMI. CORAZ BARDZIEJ JESTEM PRZEKONANY, ŻE PANDEMIĘ WYMYŚLONO W CEL DOPROWADZENIA DO ZAŁATWIANIA SPRAW KOMPUTERKIEM. NIEDŁUGA WAM BLASZKI WSZCZEPIĄ I BĘDĄ WAMI STEROWAĆ NAWET W KIBLU.
Mike @ 21:43, 02.07.2020r. IP: *.*.211.124
NIe bądźcie idiotami. Tylko gotówka. Kryzys na Cyprze pokazał ile warte są banki i pieniądze elektroniczne. Oczywiście nie zawsze można ich uniknąć ale trzeba jak najczęściej korzystać z gotówki. W dodatku służby mają wgląd do tego co kupujecie. Do czego kiedyś ktoś wykorzysta ta wiedzę nie macie dziś pojęcia.
Pełna inwigilacja @ 21:52, 02.07.2020r. IP: *.*.205.98
Kto, co, gdzie i za ile.
xxxx @ 12:09, 03.07.2020r. IP: *.*.239.134
Adam @ Masz chłopie racje.Ta błazenada ma jakieś cele. PłAĆ KARTĄ a potem wciskaj pin na obcym urzadzeniu co dotykało 1000 ossób. Nie wchodz do blku,windy bo przyciski.istny kabaret. Trzeba zejść na ziemie. Tylko gotówka. Karta w ostateczności .
Gw @ to ten co G...o wie !!!
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Nastolatka pod kołami nissana
- Potrącenie dwóch nastolatek na przejściu dla pieszych w Łasku
- Łask. Odeszli do wieczności
- Urząd Miejski w Łasku informuje
- Śmiertelne potrącenie w Mikolajówku
- Kompletnie pijany wjechał do przydrożnego rowu
- Buczek. Setne urodziny Mariana Kępczaka
- Policyjna asysta honorowa na ślubie łaskich policjantów
- Odeszła Halina Kaźmierska
- Przebudowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych - ogłoszenie przetargu
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Garaż do wynajęcia
- Sprzedam ogródek działkowy
- Sprzątanie
- Sprzedam Opel Astra J
- Opieka nad osobą starszą
- kupie silnik 2.9 td do sprinter 212 / 312 do kwoty 7000
- Znaleziono kołpak Renault 15'
- Kocurki oddam do adopcji
- Zagubione klucze
- Spszontanie
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- SZACUNEK DLA BARDZO SYPATYCZNEJ PANI 🌹 DOROTY 🌹
- no ponoc nasz obecny PREMIER odblokowal fundusze z KPQ
- ja na balkonie caly rok mam woblowate sikorki sosnowki czarnoglowki modraszki golebie pucki a zima
- Wygrana kolejnych etatów dla pana Lipowskiego w szkole w Ostrowie i dla trenera Łaskovi a pan Bog
- Wtargnięcie a WEJŚCIE - to są chyba DWA RÓŻNE Pojęcia
- Ludzie dokarmiają ptactwo bez umiaru czego widać efekt na targowisku witaminka gdzie cały rynek j
- Art. 26 ust. Prawa o ruchu drogowym określa obowiązki kierującego pojazdem wobec pieszych: Art.
- Artykuł 14 ust. 1 pkt 1 Prawa o ruchu drogowym zabrania pieszym wchodzenia na jezdnię lub drogę d
- Czy napisanie o osobie nieletniej, że jest zagrożona demoralizacją, bo pali e-papierosy i/ lub pi
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej
