Sobota, 8 sierpnia 2020 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Pogotowie Reporterskie

Dofinansowanie z FDS dla Powiatu Łaskiego (video)

Łódzki Urząd Wojewódzki przyznał dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W Łasku wicewojewoda Karol Młynarczyk podczas spotkania przekazał dobrą wiadomośc. Pozyskane pieniądze pozwolą na realizację wielu inwestycji na drogach. 

Materiał filmowy 8TVR

Skomentuj [ 14 ]
14:40, 03.07.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Franek @ 20:35, 03.07.2020r. IP: *.*.203.54

Burmistrz gdyby się przemalował i założył koszulkę z Dudą też by pewnie dostał kasę na drogę. Cieszę się Gabryś że nie jesteś Wołoszem ;-).

Mieszkaniec @ 23:17, 03.07.2020r. IP: *.*.156.132

Żałosna propaganda. Tak naprawdę nie ma na nic. Niedawno PiSowski Urząd Marszałkowski i jego ZDW nie miało pieniędzy na skoszenie traw na własnej drodze, i miasto za nich kosiło na skrzyżowaniach żeby ułatwić mieszkańcom włączenie się do ruchu!

Jarek @ 13:22, 04.07.2020r. IP: *.*.192.198

Te, propagandysta, napisz coś o komisji Macierewicza.
A tu masz prawdziwe informacje a nie insynuacje:
Kłamstwa wyborcze A. Dudy w poprzedniej kampanii.
1.Podniesienie kwoty wolnej od podatku - kłamstwo wyborcze
"W krajach, gdzie władza jest uczciwa, ten, kto zarabia najniższą pensję, nie płaci podatku. U nas nie może nawet o tym pomarzyć i to się musi zmienić. [] Uważam, że w niedługim czasie kwota wolna od podatku powinna sięgać 8 tys. zł." - powiedział w lutym 2015 kandydat PiS A. Duda. Dwa miesiące później obiecał, że wprowadzi ją od początku 2016 roku. I nic...
2.Likwidacja tzw. śmieciówek - kłamstwo wyborcze
W maju 2015 roku kandydat Andrzej Duda mówił: "zlikwidowanie umów, na których pracownicy nie są objęci Kodeksem (pracy), umów cywilnoprawnych, na których teraz pracuje tylu Polaków młodych, będąc niepewnymi swojego jutra w pracy".
Do dziś administracja Andrzeja Dudy nie podjęła żadnych działań zmierzających do ograniczenia czy zlikwidowania umów cywilnoprawnych.
3.Pomoc frankowiczom w przewalutowaniu kredytów - kłamswo wyborcze
W maju Andrzej Duda jako kandydat obiecał, że w przypadku objęcia prezydentury prześle do parlamentu projekt ustawy, zakładający przewalutowanie kredytów we frankach na złotówki. Takiej wymiany miałyby dokonywać banki w oparciu o kurs walut z dnia podpisania umowy kredytowej.
Projekt nie trafił jednak nawet pod obrady Sejmu, w przeciwieństwie do projektu z sierpnia 2016 nazwanego "ustawą frankową", który utknął jednak na zawsze w Komisji Finansów Publicznych.
4.Niepodnoszenie podatków dla najlepiej zarabiających - kłamstwo wyborcze
"Nie jestem zwolennikiem podnoszenia podatków najlepiej zarabiającym" - sugerował Duda w kampanii wyborczej. Później swoimi podpisami podwyżki zaakceptował...
5.Ponad 1 bln zł. na inwestycje - kłamstwo wyborcze
W lutym 2017 roku rząd przyjął "Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020, w której wyliczono, iż "realizacja celów Strategii będzie wymagała zaangażowania ok. 1,5 bln zł do 2020 r.
Było to jednak wyłącznie założenie rządu, którego skutków do dziś nie da się ocenić jako zrealizowanej. Sam Andrzej Duda nie podjął żadnych działań mających zapewnić 1,4 bln zł na inwestycje, zapowiedzianych w swojej kampanii.
6.Bezpłatne przedszkola - kłamstwo wyborcze
Obecnie korzystanie z takiej placówki dla dzieci w wieku od trzech do pięciu lat jest darmowe przez pięć godzin - od 8 do 13.
Nie jest to jednak efekt reform przeprowadzonych za kadencji A. Dudy, a nowelizacji ustawy o systemie oświaty, podpisanej za czasów rządów PO i PSL w 2013 r.
7. Zwiększenie do 2 proc. PKB nakładów na badania i rozwój - kłamstwo wyborcze
W momencie przejmowania przez Dudę prezydentury w 2015 roku ten współczynnik wynosił 1 procent. W 2016 spadł do 0,96 proc., a następnie wzrósł do 1,03 w 2017 i 1,21 w 2018 roku.
8.Odejście od kryterium zysku w służbie zdrowia i likwidacji NFZ - kłamstwo wyborcze
Obietnice mające usprawnić działanie służby zdrowia pojawiły się m.in. w umowie programowej, jaką w kampanii A. Duda symbolicznie zawarł z Polakami.
Jak jest - każdy widzi... Na zapisach umowy się skończyło. Przecież coś znów trzeba obiecać w następnej kampanii.
9.Gabinet lekarski i stomatologiczny w każdej szkole - kłamstwo wyborcze
Andrzej Duda podpisał ustawę "o opiece zdrowotnej nad uczniami" dopiero w maju 2019 roku. Ale ustawa nie zakłada wprowadzenia gabinetu lekarskiego i stomatologicznego w każdej szkole.
Ustawa nie tylko nie wprowadza gabinetów w każdej szkole, ale odpowiedzialnością za podejmowanie współpracy z placówkami medycznymi, gdzie będzie można leczyć i kontrolować uczniów, obarczono samorządy i dyrektorów szkół, bez przeznaczenia na to pieniędzy.
10.Emerytury stażowe - kłamstwo wyborcze
Nawet mimo takiego zapisu w podpisanej w czasie kampanii umowie z "Solidarnością", Kancelaria A. Dudy nie przygotowała żadnego projektu ustawy, który mógłby wprowadzić emeryturę stażową (np. po 40 latach pracy). A "Solidarność" też siedzi cicho i nie robi nic.
11. Zrównanie dopłat dla rolników z dopłatami w na zachodzie Europy - kłamstwo wyborcze
W kampanii A. Duda: "Jesteśmy członkiem pełnoprawnym Unii Europejskiej, czy nie? Jeżeli tak, to polskim rolnikom należą się takie same dopłaty, jakie biorą rolnicy francuscy czy niemieccy. My to zmienimy".
No i co ? Osiągnął efekt wyborczy, bo okłamał polską wieś, polskich rolników. Nie zawalczył o zrównanie dopłat, nie wysłał wniosku, nie zrealizował tych obietnic...
12.Projekty obywatelskie ustaw co najmniej w dwóch czytaniach w Sejmie - kłamstwo wyborcze
Ta obietnica równiez nie została zrealizowana. Sejm nadal posiada możliwość odrzucania obywatelskich projektów ustaw już w pierwszym czytaniu i z niego kilkakrotnie korzystał.
A o obiecywanych wielu referendach już nie wspomina ten obłudnik już wogóle.

Jarek @ 15:05, 04.07.2020r. IP: *.*.33.216

Jestem naćpany?Nie.
Kłamstwo wyborcze???
Nie. Jestem zwykłym szarym sługusem POpaprańców i. PSLeserów.
Piszę co mi karzą, robię co mi karzą...
Nie mam pojęcia o prawdzie.
O życiu. Tylko pomawiam i wypisuje głupoty jak potłuczony.
Oj Jarek.
Lecz się na nogi,bo na głowę już widać za późno.

Polska @ 16:48, 04.07.2020r. IP: *.*.253.100

To trzeba wiedzieć:

https://youtu.be/PtcIMCi6FYg

Michal @ 19:14, 04.07.2020r. IP: *.*.132.12

Niestety mówcie sobie co chcecie ale jeszcze za żadnego gospodarza jak teraz, za Wołosza Łask się nie rozwijał . Brawo panie Starosto , popieramy i oby tak dalej , niech Ci zawistni , nieudacznicy zobaczą jak to się robi. Naprawdę pan Starosta jest dopiero drugi rok A już tyle inwestycji w trakcie budowy , szacun oby tak dalej . Będziemy popierać i życzymy dużo energii.

Do Michał @ 20:34, 04.07.2020r. IP: *.*.222.122

"Tyle zaczął" to znaczy ile? Z pewnością bez fotografa się nie rusza. Jak jedzie po pieniądze fota, jak podpisuje umowę fota, jak jest na inwestycji fota kolejna i jak przecina wstęgę również pstryk. Michałku policz dobrze te inwestycje.

Michał @ 20:55, 04.07.2020r. IP: *.*.132.12

Ja już policzyłem A wiesz co jest najgorsze w naszym miasteczku że jak on nie zrobi sobie tych fotek to znajdzie się taki co powie że to on zrobił wiesz o kim mowię;) dobrze niech pokazują co zrobili ja chce wiedzieć. Jak chcesz przekazać społeczeństwu relacje że swojej pracy jak nie przez media ? Ja kibicuje Panu Wołoszowi Kolumna chodnik na Piotrkowskiej, ulicę ogrodowa i sportową, rondo w Łasku parking przed policją parking przed starostwem drogą nad zalew , która nie była ruszają od lat bo mówiono że się nie da , słyszę pozytywne relacje od ludzi na wsiach bo powiat to nie tylko miasto, to mało w niecałe dwa lata ? To co zrobi po 5 ;)

Wiesniak @ 21:17, 04.07.2020r. IP: *.*.60.5

Michał:
I on to tak sam ... no tytan pracy ...
Weź, się chłopie nie kompromituj.
Robią Wam wodę z mózgów tą swoją durną propagandą, sypną "Waszą" własną kasą, którą zabiorą od gmin i miast,funduszy celowych o których nie macie pojęcia, lub opluwanej UE , a Wy jak ostatni "debile" łykacie to jak kaczki ...
Tośmy sobie Amerykę zafundowali ... prawie połowa narodu debili ...
Jeszcze ze 20% i USA dogonimy ...

Pzd.

Do Michał @ 21:32, 04.07.2020r. IP: *.*.206.74

Tak, wiem o kim mówisz o radnich prawicy.

Dawaj fakty @ 23:42, 04.07.2020r. IP: *.*.171.77

Jarek @ 15:05, 04.07.2020r.

No to może powiedz który z tych punktów nie jest prawdą co napisał drugi Jarek i odnieś się rzeczowo do tematu? Napisz nam jaka to jest ta twoja prawda, konkretnie i na temat. Dasz radę dwa zdania napisać merytorycznie pisowski "ekspercie"?

Łaskowianka @ 12:20, 05.07.2020r. IP: *.*.158.75

Chciałoby się wykrzyczeć, parafrazując klasyka "Nie wycierajcie sobie gęb .... słowem POLSKA". Polska to kraj, moja ojczyzna, gdzie mieszka 38 mln obywateli.
A tu jakiś osobnik, jako ksywę, aneksuje sobie wyraz Polska. Jakaś Prawda, która na forum dyskusyjnym nie potrafi wygenerować z własnego rozumu logicznego zdania, tylko posiłkuje się linkami do cudzych wypowiedzi.

Krzysztof @ 01:22, 06.07.2020r. IP: *.*.171.77

Zwróciliście Państwo uwagę na to, że Małgorzata Trzaskowska w ostatnich dniach powiedziała więcej niż Agata Duda przez ostatnich pięć lat.

Wiesniak @ 01:33, 06.07.2020r. IP: *.*.48.141

Krzysztof:
Bo jest bardziej taktowna od męża, i skoro nie ma nic mądrego do powiedzenia to milczy ... :)
Gdyby Andrzej trzymał się tej zasady , to by się wcale nie odzywał ...

Pzd.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET