Sobota, 8 sierpnia 2020 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Pogotowie Reporterskie

Na drogach jest bezpieczniej

Stan bezpieczeństwa na polskich drogach w ostatnich latach ulega systematycznej poprawie – zmniejsza się liczba wypadków oraz ich ofiar. Mimo to, Polska nadal zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej, zwłaszcza, jeśli chodzi o liczbę osób zabitych w wypadkach drogowych. Taki stan rzeczy jest w Polsce, a u nas? Podsumowując pierwsze pół roku na drogach w łódzkim doszło do 1064 wypadków drogowych to o 571 zdarzeń mniej niż w tym samym okresie 2019 roku. Niestety zginęły 84 osoby (o 30 mniej) a 1227 zostało rannych ( o 778 osób mniej) 

 Taką samą sytuację mamy w przypadku zdarzeń gdzie ucierpiały tylko pojazdy. W naszych statystykach odnotowaliśmy 12177 kolizji drogowych- spadek o 2515 zdarzeń. To najbezpieczniejszy czas na drogach od kilku lat!
Policjanci RD zatrzymali także 1907 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym.

Na taki stan rzeczy niewątpliwie ma wpływ stan pandemii trwający od marca br. gdzie społeczeństwo bardzo odpowiedzialnie podeszło do zagrożenia wirusem COVID-19, pozostając w domu, a tym samym nie przemieszczając się po województwie, czy Polsce.

Nadal jednak głównymi przyczynami wypadków drogowych są:

Nieustąpienie pierwszeństwa (29%)
Nadmierna prędkość- (26%)- to jedna z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych
na drogach
Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu dla pieszych (12%)

Niestety w naszych statystykach odnotowujemy też zdarzenia gdzie uczestnicy spożywali alkohol i inne substancje psychoaktywne- w tym półroczu doszło do 62 wypadków, gdzie śmierć poniosło 7 osób a 72 zostały ranne. Policjanci cały czas starają się wyeliminować
z ruchu takie osoby, aby nie doszło do tragedii na drodze. Od stycznia do końca czerwca zatrzymali 2548 osób na „podwójnym gazie”.

Tak w skrócie wyglądają statystyki.

Jest jednak jedna prawidłowość, która łączy wszystkie te nieszczęśliwe zdarzenia- pośpiech
 i błąd popełniany przez kierowcę. Dlatego nieprzerwanie-

 APELUJEMY o rozsądek i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a także by zawsze być trzeźwym i wypoczętym za kierownicą!

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 5 ]
16:20, 11.07.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Piotr @ 23:00, 11.07.2020r. IP: *.*.180.156

Co chwilę czytam o polskich drogach, o różnych akcjach i o tym jak bardzo rządzącym zależy na naszym bezpieczeństwie. No tak... na drogach rocznie ginie około 2900 osób, na nowotwory umiera około 100 000 osób. Chorzy czekają w długich kolejkach do leczenia i jakoś nikt nie robi z tego powodu akcji, a rządzących to niewiele obchodzi. Czyżby te wszystkie akcje związane z bezpieczeństwem na drogach były związane z kasą jaką można wydoić z kierowców?

Wiesniak @ 01:38, 12.07.2020r. IP: *.*.103.169

A może dlatego, że przez nasze zachowanie możemy w prosty sposób wpłynąć na zmniejszenie ilości wypadków ... na zmniejszenie ilości nowotworów nie bardzo ...


Piotr @ 22:37, 12.07.2020r. IP: *.*.208.177

@Wiesniak
Tylko że dobra diagnostyka, więcej badań i krótsze kolejki mogłby ocalić znacznie więcej niż niespełna 3 tys osób, a o tylu mówimy w przypadku zdarzeń drogowych. Wiele milionów aut jeździ po naszych drogach i czasem musi dojść do jakiegoś wypadku czy nam się to podoba czy nie. Ratujmy ludzi tam gdzie powinniśmy i tam gdzie jest najwięcej do uratowania, a nie na siłę polujmy na czarownice.

Wiesniak @ 01:14, 13.07.2020r. IP: *.*.0.67

A czy ja napisałem, żeby nie diagnozować ?
Diagnozować, leczyć ...
Ale z tego nie będzie mniej chorych, tylko więcej wyleczonych ...
Jeśli będziemy przestrzegać przepisów, i myśleć to będzie mniej wypadków, zatem mniej ofiar ...
Ale, że Polak zawsze "wie lepiej", to niech jednak Policja im przypomina, że nie zawsze mają rację ... ;)

Piotr @ 11:27, 13.07.2020r. IP: *.*.211.124

Więcej wyleczonych to mniej zgonów, od początku piszę o zgonach a nie o zachorowaniach. Oczywiście że gdyby ludzie mieli więcej w tych pustych głowach a nie tylko jak tu dotrwać do weekendu i się naj*&^ać to byłoby lepiej nam wszystkim. W Łasku co chwilę są jakieś komiczne wypadki przez alkohol albo wymuszenie etc. Więc radary niewiele pomagają. Łatwo stać w krzakach z radarem a trudniej zrobić trzeźwy poranek albo narkotesty żeby wyeliminować ć&unów!

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET