Sobota, 8 sierpnia 2020 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Pogotowie Reporterskie

Plastelinowy złodziej

Być może pamiętacie, że w programie Michała Rachonia „Minęła 20” w styczniu 2019 roku na antenie TVP Info swoją twórczość prezentowała Barbara Piela. Stworzyła plastelinowy świat, w którym szła ostro w swojej wizji zdarzeń, faktów i wszelkich historii.  

 

Na tuż przed 27. Finałem światem Barbary Pieli była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Stworzyła filmik niebywały z krótką tezą jak zniechęcić rodaków do udziału w Orkiestrze. Na szczęście od 5 lat metody Telewizji Polskiej są takie same, niezmienne i ani ciut, ciut, nawet nie próbują zrobić tego subtelnie, inteligentnie i przekonywująco. Pani Barbara Piela ulepiła mnie, i nie tylko mnie, z plasteliny.

W tym świecie ja wraz z ówczesną Panią Prezydent Warszawy mówiąc krótko wyrywamy kasę i wpychamy ją do worów, które w nieznanym kierunku (czyt. do prywatnej kieszeni) pędzą plastelinowymi wozami przed siebie.

Z plasteliny da się ulepić wszystko, więc ulepiono nas dodając do tego jeszcze maksimum szpetoty i brzydactwa. Brrr, to naprawdę było ohydne i można się było tego bać!

I stała się rzecz niebywała. Otóż odzew na ten filmik był ogromny, prawdę mówiąc ze wszystkich stron negatywny. TVP chwilę potem nie tylko wyrzuca film, ale także Beatę Pielę z jej plastelinowym światem. Dlaczego o tym piszę? Bo na samym końcu tamten Finał okazał się nieprawdopodobnie piękny i jakby w odpowiedzi na to ohydztwo, Polacy nie tylko w kraju, ale i na całym świecie fantastycznie nas wsparli. 

Kiedy dzisiaj na chwilę przed ciszą wyborczą jesteśmy świadkami nieprawdopodobnych, brudnych i pełnych szczucia relacji i newsów o Rafale Trzaskowskim, to mając świadomość, że tego nie zmienimy, bo telewizja stała się prywatną własnością – powtarzam prywatną własnością Prawa i Sprawiedliwości, to miejmy w sobie inne uczucie – niech to szczucie przekuje się na jeszcze większe poparcie dla kontrkandydata Andrzeja Dudy. Telewizja publiczna nawet przez 5 minut nie próbuje czynić tego w białych rękawiczkach, a przecież robi to za nasze pieniądze.

Mało tego, za dwa miliardy, które nie wzmocniły polskiej onkologii, a każdego dnia w milionowych transzach sączą ten język nienawiści. Idąc do urn wyborczych pamiętajcie, że możemy nie tylko zmienić następne 5 lat dla naszego kraju, ale możemy myśleć o tych 5 latach z nadzieją na odbudowanie polskiej wiarygodności, polskiego sukcesu, polskiej radości, polskiej pomysłowości, polskiej przyjaźni.

A przede wszystkim polskiej gościnności dla wszystkich ludzi bez względu na poglądy, myśli i upodobania. I miejcie w sercu jeszcze jedną nadzieję, że przez te 5 lat będziemy mogli spokojnie, logicznie, zgodnie z prawem z powołaniem odpowiednich komisji, uczciwie i rzetelnie rozliczyć wszystkich tych, którzy przez te 5 lat współtworzyli telewizje i media publiczne trwoniąc nasze pieniądze, łamiąc zasady dziennikarskiej rzetelności. Na to też potrzeba czasu i właśnie jest okazja, aby to zrobić. 

 

P.S. Oczywiście sprawa sądowa z Barbarą Pielą czeka na swój finał w sądzie. Ja także cierpliwie czekam. 

 

Fot. Łukasz Widziszowski

 

Źródło: Jurek Owsiak

Skomentuj [ 35 ]
14:20, 10.07.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Darek @ 16:11, 10.07.2020r. IP: *.*.83.122

Brawo łaskoline stanęliscie na wysokości zadania szacun za ten artykuł!

No @ 16:57, 10.07.2020r. IP: *.*.26.56

Artykuły z Burmistrzem nie robiły szału to trzeba z grubszego kalibru . Szkoda że się dopiero na dwa dni przed wyborami Panem Jurkiem interesujące . Słabe . Jedna Polska

ASSS @ 16:57, 10.07.2020r. IP: *.*.155.196

BRAWO BRAWO BRAWO!!!!

Klaudia @ 17:02, 10.07.2020r. IP: *.*.159.201

Afera taśmowa, która pokazała, że państwo polskie istnieje tylko teoretycznie
Afera Amber Gold usilnie zamiatana pod dywan
Afera reprywatyzacyjna
Afera stoczniowa czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa
Próba doprowadzenia LOT do upadłości
Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości
Afera stadionowa
Afera wyciągowa
Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł)
Afera z KGHM
Afera z Elewarrem
Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy!
Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru
Afera atomowa Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego
Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc.
Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł
Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
Podniesienie akcyzy na paliwo
Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł
Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie
Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS
Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów
Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego
Przyjęcie ustawy o bratniej pomocy - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy
Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność
Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
Masowa inwigilacja obywateli
Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia
Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego
Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego
Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci

ASSS @ 17:03, 10.07.2020r. IP: *.*.155.196

rachonia Z JEGO SZAMBIASTYM PROGRAMEM TO LEPIEJ TU NIE WSPOMINAĆ. ON JAK PROSTYTUTKA ZA TAKĄ KASE POWIE KAZDE KLAMSTWO

ASSS @ 17:13, 10.07.2020r. IP: *.*.155.196

Każdy miesiąc przynosi informacje o nowych aferach, w które zamieszani są politycy PiS. Służby i wymiar sprawiedliwości kierowane przez polityków obozu władzy nie robią nic żeby te afery wyjaśnić! Polska stała się miejscem gry o interesy PiS! Nam żadna afera nie umyka, po wygranych wyborach rozliczymy je wszystkie!Z jednej strony PiS starał się ułatwić prowadzenie biznesu, z drugiej dokręcał śrubę podatkową. Dodatkowo niepewność związana z nieprzewidywalną polityką gospodarczą rządu powodowała inwestycyjną flautę.jeśli wierzyć przedwyborczym zapowiedziom Jarosława Kaczyńskiego, w razie wygranej Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach przedsiębiorców czekają poważne wydatki.Jedna z afer,a jest ich masa..Jak wynika z informacji mediów oraz kontroli poselskich afera ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego składa się z kilku afer pachnących korupcją:

Bezużyteczne maseczki od instruktora narciarskiego
Instruktor narciarski ministra otrzymał kontrakty rządowe na kwotę ok. 5 milionów zł na sprzedaż masek filtrujących oraz chirurgicznych. Jak się okazało dostarczył towar nienadający się do użytku, z fałszywym certyfikatem. Sprawą tego wyłudzenia zajmuje się CBA.

100 mln zł za respiratory widma dla handlarza bronią
Resort Szumowskiego kupuje ponad 1200 respiratorów od firmy handlarza bronią, która nigdy wcześniej nie działała na rynku medycznym. W czerwcu do Polski trafiło jedynie 50 urządzeń, chociaż zgodnie z umową dostawy powinny być realizowane od kwietnia. Ponadto okazało się, że za respiratory widmo ministerstwo zapłaciło 100 mln zł.

Kupno testów po zawyżonych cenach od firmy związanej z PiS
Ministerstwo zapłaciło blisko 47 mln zł za 365 tys. testów na obecność koronawirusa od poznańskiej firmy związanej z PiS. Jeden test kosztował aż 128 zł. Z doniesień medialnych wynika, że testy pochodziły z Turcji, gdzie poznańska firma kupowała je za ok. 34 zł za sztukę.

Przepłacone przyłbice od żony instruktora narciarstwa
Żona instruktora narciarstwa zarobiła kilkadziesiąt tysięcy złotych na sprzedaży przyłbic do bazy rezerw ministerstwa. Chodzi o sprzęt, który ministerstwo mogło kupować prosto z magazynów, a nie korzystać z pośredników.

Dotacja dla brata
Z doniesień medialnych wynika również, że Łukasz Szumowski, będąc w ewidentnym konflikcie interesów, przyjął stanowisko wiceministra w MNiSW mimo rodzinnych powiązań z firmami, które otrzymały i wciąż starały się o dotacje z podległego MNiSW Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Chodzi nawet o 200 milionów zł. W czerwcu 2017 roku, a więc tuż po tym jak został wiceministrem nauki, Łukasz Szumowski przepisał swoje udziały w spółkach medycznych na żonę, Annę, z którą ma rozdzielność majątkową. Dzięki temu nie musiał zawierać tych informacji w dostępnych publicznie oświadczeniach majątkowych.InnaPomimo apeli Obywateli i opozycji, aby 2 miliardy złotych przeznaczyć na onkologię, posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali ustawę, która przekazała 2 miliardy złotych rocznie na media publiczne. Po burzliwej debacie w Sejmie i przegłosowaniu ustawy, posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała posłom opozycji środkowy palec. 2 tygodnie później Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę.Dalej.68 milionów złotych - tyle, jak donoszą media, wynosić miał koszt przygotowania wyborów, które nie odbyły się 10 maja. Media informowały, że Jacek Sasin zlecał zarówno druk kart, jak i składanie pakietów wyborczych poprzez państwowe spółki: Pocztę Polską i Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych, mimo iż nie miał do tego żadnej podstawy prawnej. W rezultacie te 68 milionów zł wyrzucono w błoto.i TAK BEZ KONCA

Wiesniak @ 19:16, 10.07.2020r. IP: *.*.175.237

Afery, aferami, były są i będą ...
Smutne jest jednak to, że w dobie szeroko dostępnej informacji, dostępu do źródeł, opinii specjalistów, w kraju który zarówno położeniem, jak i działaniami przez lata 1989-2015 aspirował do świata zachodu, przy dość wysoko rozwiniętej (choć niedofinansowanej) edukacji, prawie połowa narodu jest tak "tępa", że dała się omamić własną kasą i łgarstwami ...
Jeśli wygra Trzaskoś, może trochę zatrzyma degradację państwa, Jeśli wygra "syn Tiktok'a" ... muszę zmartwić PIS'owskich wyznawców ... opozycja i jej zwolennicy nie będą rwali włosów z głowy ... dadzą sobie radę, będzie może trochę ciężej ... poczekają aż to wszystko pier....ie i będą z ubawem patrzeć jak błagacie o pomoc ...
Powodzenia ...

Z Łasku @ 19:44, 10.07.2020r. IP: *.*.232.102

...przez lata 1989-2015 aspirował do świata zachodu. Buchachachaaacha... Ale się usmiałęm. PO tylko chciała sprzedać Polskę europie i nawet już miała plany prywatyzacji lasów państwowych. Jak to jest, że w Wawie za zatrudnienie kierowców MPK odpowiada niemiecka firma? Dlaczego onet nalezy do niemieckiego Axel springer i np ostatnio opublikowali sondaż że Polacy nie chcą 500+, trzynastych emerytur i wolą dłużej pracować za wyższą emeryturę? Trzsskoski to kłamca i zdrajca... nie pamięta nawet jak głosował za ustawą podwyższającą wiek emerytalny. Za komuny walczyliśmy o wolne soboty a za PO mieliśmy pracujące niedziele. Brawo dla 50% głosującej ciemnoty!!!!

Wiesniak @ 19:55, 10.07.2020r. IP: *.*.175.237

Gdybyś umiał używać mózgu to nie pisałbyś takich bzdur ... Owszem w Polsce działają zagraniczne firmy ... a polskie działają w innych krajach ... i nikogo myślącego to nie dziwi ...
A to, że ankieta wyszła nie po Twojej myśli ... ?
Na szczęście jest jeszcze druga połowa, która napędza ten kraj abyś miał pracę o ile chcesz pracować ... dopóki im się nie znudzi ... Za komuny soboty były obowiązkowo pracujące, a teraz nie pozwalają pracować chociaż ktoś chce zarobić więcej ... No jak ktoś jest nierobem to mu pasuje ... A co do lasów ... he ... jakoś chyba sprzedano ich mniej niż PIS ich wyciął ... :) Idź głupiutki misiu głosuj na "Swoich wybawców" ... poczekam na Twój płacz ... :)

Z Łasku @ 20:29, 10.07.2020r. IP: *.*.232.102

Nie martw się o mnie. Zapewniam cię że Twój wodzu ryży ma cię głęboko w....

Wiesniak @ 20:32, 10.07.2020r. IP: *.*.175.237

Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie mam wodza ...
Szczerze życzę powodzenia ...Jeśli nawet się mylę to będę się z tego cieszyć jak nigdy ...

Powodzenia ...
:)

Z Łasku @ 20:40, 10.07.2020r. IP: *.*.232.102

Dziękuje. Prowadzę firmę od 15 lat i płacę duże podatki i nie chce żeby sobie z nich minister kupował zegarek za 10tyś dolców i jeszcze robił z tego tajemnice, a później wmawiał ludowi że dostał go od żony za pożyczone pieniądze od pewnego biznesmena. Mam nadzieje że już się więcej nie doczekam czasów z paliwem po 5,70zł, podwyżką VAT i wzrostem zusu o 100%. Ludzie którzy mieli po 50 lat pracy okazało się że jeszcze kilka lat będą musieli pracować. NA szczęście bańka pękła i wróciliśmy do normalności. Pozdrawiam!

Wiesniak @ 20:53, 10.07.2020r. IP: *.*.175.237

Ale ten minister za swoje kupił a nie za Twoje ... Za to PIS rozdaje Twoje pieniądze ... ;) I robi długi które Ty będziesz spłacał, albo Twoje dzieci ...
Życzę Ci też tak samo dużo szczęścia ile już miałeś (skoro prowadzisz firmę 15 lat ze swoja niewiedzą gospodarczą ) ...
"...Ludzie którzy mieli po 50 lat pracy ..." stary szacun ... najlepsi z PIS'u czasem nie potrafią takiej bzdury wymyślić ...
"...czasów z paliwem po 5,70zł..." i, że to niby dzięki PIS'owi jest taniej ... "... i wzrostem zusu o 100% ..." i tu zaczynam wątpić, że prowadzisz działalność ...

Ale tak sobie myślę, że PIS ma chytry plan, abyśmy wszyscy zostali bezdomnymi, przeca u nas bezdomni rozdają Maybach'y

Nie wiem co bierzesz, ale bierz pół ...
:)

Andrzej @ 21:18, 10.07.2020r. IP: *.*.63.131

Brawo Wieśniak!
Od razu po tej wymianie zdań widać kto myśli samodzielnie a kto powiela przekaz jako
antypolski platny troll, opłacany putinowskimi srebrniakami przez kulawego mafioza z Żoliborza.
Ten Z Łasku na pewno nie prowadzi żadnej porządnej firmy, co widać po jego tekstach mających niewiele wspólnego z ekonomią (chyba że ekonomią socjalistyczną - było coś takiego). Za to zapewne czerpie spore korzyści z popierania dojnej zmiany i panicznie boi się tego dochodu utracić.

Andrzej @ 21:23, 10.07.2020r. IP: *.*.63.131

I jeszcze cytat, gdy wymsknęła się prawda:
"Zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Jarosław Kaczyński od lat walczy z uczciwością w życiu publicznym i z korupcją. Tutaj absolutnie nic się nie zmieniło".
Beata Mazurek - rzecznik PiS (2018-01-29)

No i temu Z Łasku właśnie o to chodzi!

Z Łasku @ 10:50, 11.07.2020r. IP: *.*.127.153

Wieśniak, a to żę minister za swoje kupił zegarek to na TVN 24 mówili?? Andrzejku, wiesz jak twój sikorski wypowiadał się o bezrobotnych (bo domyślam się że nim jesteś i czekasz na cud na Wisłą), żę głos bezrobotnego to h.. nie głos... łądnie cię nazwał. Ale wróćmy do autora powyższego artykułu p. Owsiaka. Żal mi lemingów rozpływających się nad wielmożnym owsiakiem. Oczywiście można zachwycać się "filantropem" i "społecznikiem" który przekazuje setki tysięcy rocznie na sprzęt który faktycznie ratuje życie wielu dzieciom, osobom starszym i nie tylko. Nie to jest przedmiotem zgorszenia. A to, że pan owsiak otrzymuje od ludzi "tylko" miliony, a przekazuje "aż" setki tysięcy. Istny czarodziej!

Wiesniak @ 11:39, 11.07.2020r. IP: *.*.107.210

Zostaw człowieku Owsiaka bo mu do pięt nie dorastasz ... Nikt Ci nie każe wspierać WOŚP, ale nie broń innym ... Skup się na Toruńskim "filantropie" ;)
A to, że Nowak nie wpisał swojego zegarka do oświadczenia ... a "syn Gepetta" nie wpisał działek ... zresztą cała ta Twoja zakłamana banda udaje przed Tobą, że nic nie ma ... Stary ja rozumiem ludzi którzy mają interes, dostają posadki, więc kłamią jak im każą ... ale przeciętny "zjadacz chleba" który te bzdury powtarza jest po prostu idiotą ...
Więc jeśli jeszcze nie dostałeś biurka i pensji od "prezesa" to jesteś zwykłym "łosiem" ...

Pzd.

Wiesniak @ 12:15, 11.07.2020r. IP: *.*.107.210

Różnica między Owsiakiem a Rydzykiem jest taka, że Owsiakowi dają Ci co chcą i ile chcą ... a "czarnemu knurowi" "prezes" daje z moich podatków za swoją propagandę ...
I to mnie boli a nie, to że jakaś "pani Zosia" wpłaci na "swoje radio" albo "swoją telewizję" ... Niech sobie robi ze swoimi pieniędzmi co chce ... Ale z Moich podatków niech robią pożytek dla mnie, dla mojej rodziny, przyjaciół i sąsiadów ...

Różnica między mną a Tobą polega na tym, że jeśli ja nawet komuś czegoś zazdroszczę, to dorobię aby kupić to samo ... a Ty wolisz mu zabrać albo zniszczyć aby On nie miał tak samo jak Ty ...

Wiesniak @ 15:47, 11.07.2020r. IP: *.*.175.237

Klaudia:
Sorki, że tak późno ale dopiero teraz miałem czas aby te Twoje bzdury doczytać ...
nie ma sensu prostować wszystkiego bo i tak nie załapiesz ale skupie się na "perełkach" ...

"...Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych.." rozumiem, że PIS w ramach naprawy ukradł resztę ... ;)

"..Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru.." czyli była afera a teraz nagle PIS się chwali, że to oni zbudowali ten gazoport ... pewnie w miesiąc .. ;)

"...Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego..." A czy to nie "Adrian" ostatnio chciał wprowadzić ?

"...Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej..." (ciekawe o którą Ci chodzi) PIS'iorom nie potrzebne ustawy ... po prostu nie podają nawet jak powinni ... ;)

"...Masowa inwigilacja obywateli..." Tobie się już chyba wszystko pokręciło ... poczytaj co tam PIS'iorki ostatnio kupowały ...

"...Podniesienie akcyzy na paliwo..." nie wiem czy kpisz z nas czy bardziej z siebie ... sprawdź ostatnie wzrosty ... :)

"...Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców... " sprawdźcie sobie w końcu jak to było i kto ją wcześniej obniżył i z jakiej , weźcie kalkulator bo to "wielka matematyka" ... barany

Czas wracać na powierzchnię ...

Wiesniak @ 15:55, 11.07.2020r. IP: *.*.175.237

Sprostowanie

"Adrian" bohatersko obronił Nas od podatku od smartfonów (przynajmniej do wyborów), który chciał wprowadzić ... Gliński ... ale nie przypominam sobie aby on należał do PO ;)

Patryk @ 19:17, 11.07.2020r. IP: *.*.132.191

I po co to wylewanie pomyj najpierw trzeba spełnić jedyny warunek o który prosi nas demokracja trzeba ruszyć do lokali wyborczych w niedziele żeby z czystym sumieniem w poniedziałek komentować.

http://100aferpis.pl/ @ 08:55, 12.07.2020r. IP: *.*.132.11

Jak ktoś ma wątpliwości co do "uczciwości" Św. Mateusza, Łukasza, Anżeja i naczelnika Jarosława to polecam wpisać w google frazę "100 afer PiS".

amelia007 @ 11:32, 13.07.2020r. IP: *.*.208.79

8 wyroków potwierdzających, że Owsiak i WOŚP łamią prawo i ukrywają faktury

:
https://www.kontrowersje.net/8 _wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_ow siak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywa j_faktury

Co Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak sami sobie podpisują i wypłacają?

https://www.kontrowersje.net/c o_jerzy_owsiak_i_lidia_nied_wi edzka_owsiak_sami_sobie_podpis uj_i_wyp_acaj

Zapraszam do uzupełnienia wiedzy na temat działalności Pana Owsiaka o lekturę tego portalu. Bardzo pouczająca.

Wiesniak @ 17:23, 13.07.2020r. IP: *.*.175.237

amelia007:
Ja Cię proszę o uzupełnienie wiedzy podstawowej z "czytania" i "wklejania" :)

Przeczytałem ... no i ... ?

Same procesy o pomówienie i ew. udostępnienie informacji publicznej ... do każdej spółki może się jakaś "menda" przyczepić i wiele ma takie procesy ... Co z tego wynika ? Sądzę, że nawet nie dobrnęłaś do drugiej strony, więc dyskusja zbędna ...

Swoją drogą portal "zaufania publicznego" ... ;) szacun ... może ta Cię zainteresuje https://www.tfes.org/ ;)

Ale mniejsza o to ... nie ufasz ... nie ma sprawy ... Ja ufam i będę wspierał ...

Pzd.

Wiesniak @ 17:42, 13.07.2020r. IP: *.*.175.237

Przy tym "nasze afery" to pikuś, Pan Pikuś ;)

https://wiki.tfes.org/The_Cons piracy#Motive_of_the_Conspirac y

amelia007 @ 18:59, 13.07.2020r. IP: *.*.208.79

Ja "Cię" nie mogę:)

Owsiak stworzył gigantyczny biznes rodzinny za publiczne i społeczne pieniądze, wydawane na organizację Finałów. Ratowanie zdrowia i życia dzieci w tej propagandowej i finansowej piramidzie jest ostatnim i najmniej istotnym ogniwem dopiętym na alibi czytamy na kontrowersje.net.

Jak zauważył bloger Matka Kurka mechanizmy działania i struktura WOŚP oraz przyległych fundacji może budzić wątpliwości. Według niego kierowane przez Owsiaka organizacje działają tak, by zebrać jak najwięcej pieniędzy i nie wydawać tak długo jak się da.

Jak przekazuje, do dziś nie są rozliczone trzy kolejne Finały WOŚP, gdzie zebrano ponad 400 milionów złotych. Do tego podaje link źródłowy.

W tej chwili na koncie WOŚP znajduje się około 200 milionów nie wydanych na sprzęt pieniędzy. W tym czasie rosną odsetki w granicach 2-4 milionów, które nigdy nie idą na cele zbiórki, ale na organizację eventów czytamy.

Jak podaje bloger wydawaniem pieniędzy zebranych przez WOŚP zajmuje się Złoty Melon z jednoosobowym zarządem i prezesem Jerzym Owsiakiem.

Firma ta obsługuje wszystkie najważniejsze imprezy WOŚP i bierze udział w konkursach ofert na zakup sprzętu. W ciągu 10 lat Owsiak jako prezes Złotego Melona rozdysponował ponad 90 milionów w usługach obcych, dokładnie 90 026 552,79 zł przekazuje Matka Kurka.

Podaje kwoty oraz załącza skany dokumentów za lata 2008 2018. ZOBACZ

2008 rok 3 189 459,69 zł,
2009 rok 5019413,93 zł,
2010 rok 5 592 588,25 zł,
2011 rok 7 697 172,83 zł,
2012 rok 10 504 996,55 zł,
2013 rok 9 147 269,5 zł,
2014 rok 9 341 214,17 zł,
2015 rok 9 155 088,69 zł,
2016 rok 11 022 538,72 zł,
2017 rok 14 542 952,05zł,
2018 rok 15 836 397,13 zł.
Jak wskazuje Matka Kurka, większość z tych pieniędzy pochodzi od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dodaje, że rokrocznie WOŚP wypłaca Złotemu Melonowi kilka milionów zł na "organizację Finałów i drugie tyle na "Przystanki Woodstock"".

Tyle tylko, że "Złoty Melon" niczego nie organizuje, ale zleca usługi innym firmom. Główni i potencjalni wykonawcy usług obcych, to pięć firm rodzinnych Owsiaków, z czego trzy po opisaniu przeze mnie mechanizmów wyciągania kasy z Fundacji WOŚP i "Złotego Melona" zniknęły z Internetu albo zawiesiły działalność pisze.

żródło:
https://telewizjarepublika.pl/ propagandowa-piramida-owsiaka- bloger-ujawnia-mechanizmy-dzia lania-wosp,89861.html

a to tylko wierzchołek góry lodowej...

Wiesniak @ 21:20, 13.07.2020r. IP: *.*.0.67

amelia007:
A Tobie żal zadek ściska ... to dobrze ... będziesz szczupła ... :)

Pzd,

Wiesniak @ 21:24, 13.07.2020r. IP: *.*.0.67

Jakim tłukiem trzeba być aby zrozumieć, że organizacja takich imprez kosztuje ... ochrona, sceny, kible, transport tego wszystkiego ... myślisz, że wszyscy wszystko za darmo robią ?
A co Ty robisz dla innych za darmo ? Pochwal się ... :)

Gw @ 22:01, 13.07.2020r. IP: *.*.90.155

Żeby powoływać się na matkekurke trzeba mieć niezłe szambo w głowie...

Wiesniak @ 22:03, 13.07.2020r. IP: *.*.0.67

A Piotr Wielgucki czyli Matka Kurka, to bezrobotny samozwańczy dziennikarzyna który ma jakąś fobię na punkcie Owsiaka ... no cóż ... świry są wszędzie ... i właśnie o tym są w większości te wyroki ... on może sobie tezy stawiać jakie chce ... dowolnie łączyć fakty i wysnuwać teorie spiskowe ... wolność słowa ... dlatego takie wyroki ... Czy myślisz, że naczelny "prokurator" Ziobro gdyby tylko miał dowody, to by Owsiaka nie wsadził ? Przemyśl jeśli masz czym ...

Gw @ 10:48, 14.07.2020r. IP: *.*.90.155

W początkach trollingu w polskim internecie osobnik, którym jak widać łaski suweren jest niezwykle zafascynowany, przybrał sobie nick - matka kurka jako antonim(?) dla ojca rydzyka i zaczął hejtować radyjo a zwłaszcza jego założyciela, ale właściwe, zdrowe siły narodu szybko ustaliły trolla i miejscowy aktyw parafialny dotarł do niego, po odpowiedniej perswazji nie pozostało mu nic innego jak zmienić obiekt swego hejtu, a że Owsiak nie ma w dyspozycji specgrup wsiadł na Jurka i WOŚP i tym sposobem taki sposób na życie sprawdził mu się.

Wiesniak @ 11:28, 14.07.2020r. IP: *.*.0.67

Snując całkiem realną, ale jednak spiskową teorię ... Rydzyk mu zapłacił (lub płaci) za zmianę "celu" ... :)

amelia007 @ 11:44, 14.07.2020r. IP: *.*.208.79

"Fanatycy mają to do siebie, że wiedzę zastępują wiarą i dlatego mylą się we wszystkim. "
"Zgadza się, mamy do czynienia z człowiekiem, który robi wiele, ale dla siebie, a z chorych dzieci tworzy alibi. "
"Milionowe koszty związane z zabezpieczeniem imprez WOŚP przez służby mundurowe.
Milionowe sponsorowanie przez spółki skarbu państwa, zwolenia z VAT.
Bizantyjskie przygody "Jurka" - godzina lotu F16, 20 000 złotych.

c. Abonamentowa kieszeń podatnika.

Szef TVP2 Wojciech Pawlak: Niczego nie zabieramy, my dajemy. Inwestujemy w tę imprezę 1,6 mln zł, angażujemy ponad tysiąc ludzi. Jesteśmy otwarci na rozmowy z fundacją, ale nie w tej formie.

Czas antenowy dla WOŚP: TVP2 6,10 h, TV Regionalna 45 m, TV Polonia 4,10 h, łącznie 11,5h. Przy tym była cała masa wejść w najbardziej atrakcyjnym czasie antenowym i w najbardziej oglądalnych serwisach, jak Teleekspress, Wiadomości, Panorama, plus regionalne ośrodki Polskiego Radia."
" To nie dzieci żyją dzięki Owsiakowi, ale Owsiak i jego żona żyją z instrumentalnego traktowania dzieci. Jerzy Owsiak po śmierci 2,5 letniej Dominiki wszczyna awanturę, grozi zamknięciem WOŚP, obarcza winą za śmierć dziecka ratowników i dyspozytorów medycznych. Następnie spotyka się ministrem Arłukowiczem, wręcza mu projekt szkoleń sfinansowany przez WOŚP i zapowiada, że wystawi do przetargu na szkolenia firmę Złoty Melon. Obrzydliwe granie na emocjach, szantaż emocjonalny, działania na poziomie sekty, które bardzo łatwo tą samą idiotyczną metodą można odwrócić. Bliźniaki w szpitalu we Włocałwku umarły pomimo sprzętu WOŚP, 8 letni chłopak umarł we Wrocławiu pomimo sprzętu WOŚP. Mały Adaś przeżył na sali szpitalnej w Prokocimiu bez jednego "serduszka" WOŚP, a obiecany przez Owsiaka sprzęt do dziś nie dotarł.

7. Czy ty zrobiłeś więcej dla chorych dzieci od Jurka Owsiaka?

Jedynymi osobami, które do puszki nie tylko nie wrzucają, ale wyjęły co najmniej 3 miliony złotych, są Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak. Każdy zrobił więcej dla dzieci, bo nikt im tyle nie zabrał."

Polecam całość notki. Z faktami trudno dyskutować, a zestawienia liczb, faktury i zdjęcia mówią same za siebie.
https://www.kontrowersje.net/d o_puszki_owsiaka_12_groszy_tyl ko_nie_p_acz_prosz

amelia007 @ 13:01, 14.07.2020r. IP: *.*.208.79

Pewno, że "żal". 90 mln starczyłoby mi na "waciki":)
"Podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane są dziesiątki milionów złotych na pomoc potrzebującym. Dziennikarz serwisu kontrowersje.net Piotr Wielgucki ujawnił jednak, że część pieniędzy, które pochodzą m.in. z odsetek, trafia do firm powiązanych z Jerzym Owsiakiem. Jak twierdzi serwis, w ciągu 10 lat Owsiak jako prezes Złotego Melona rozdysponował ponad 90 milionów w usługach obcych.


Ambasada Chin wsparła WOŚP. Przekazała dar na licytację
W ciągu ostatnich trzech lat podczas finałów WOŚP zebrano ponad 400 mln zł, zaś na kontach Orkiestry, jak wynika z zestawień, znajduje się około 200 mln zł pieniędzy, które wciąż nie zostały wydane na sprzęt ratujący ludzkie życie. W artykule zamieszczonym w serwisie kontrowersje.net wskazano, że zamiast sprzętu przybywa odsetek, które nie są jednak przeznaczane na cele zbiórki, ale na organizację eventów.

Rozdysponowaniem pieniędzy pochodzących z datków ma zajmować się firma Złoty Melon z jednoosobowym zarządem i prezesem, którym jest Jerzy Owsiak. Firma obsługuje wszystkie najważniejsze imprezy WOŚP i bierze udział w konkursach ofert na zakup sprzętu. W ciągu ostatnich 10 lat jej prezes rozdysponował ponad 90 mln zł w usługach obcych.

Kontrowersje.net zwrócił uwagę, że Złoty Melon otrzymuje pieniądze od Fundacji WOŚP, rocznie to kilka milionów złotych na organizację finałów WOŚP i drugie tyle na Przystanki Woodstock. Firma jednak sama niczego nie organizuje, a zleca usługi innym podmiotom, głównymi wykonawcami są zaś firmy powiązane z rodziną Owsiaka.

W artykule wskazano, że wśród tych firm jest między innymi Mrówka Cała, która miała otrzymać 1,3 mln zł od WOŚP i Złotego Melona, ale działa w sposób nietransparentny i sąd zobligował ją do przedstawianie pełnych danych. Owsiak do dziś ich nie przedstawił.


Sprawę ujawnił dziennikarz serwisu Kontrowersje.net Piotr Wielgucki (fot. TT/Matka Kurka)

Olga Tokarczuk przekazała replikę Nagrody Nobla na aukcję WOŚP
Rodzinny interes

Pieniądze otrzymała też firma Tabasco Jacek Stachera, należąca do ojca wnuczki Owsiaka i partnera życiowego jego córki Aleksandry Owsiak, a zarazem pracownika Złotego Melona. Sama Aleksandra Owsiak była zatrudniona w tej firmie i partnerzy razem wykonywali usługi przy organizacji Przystanku Woodstock, finałów WOŚP i innych akcjach promocyjnych fundacji.

Jedną z firm, które otrzymywały zlecenia jest Fell Mint Production, firma należąca do młodszej córki prezesa Złotego Melona Ewy Owsiak. Fell Mint Production ma zajmować się reklamą i eventami, ale nawet nie ma swojej strony internetowej ani nawet numeru telefonu.

Inną podobną firmą jest Jasna Sprawa, która też należy do Jerzego Owsiaka. Jej pełnomocnikiem została Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. To przedsiębiorstwo również wskazano nie ma żadnej strony i nie odpowiada na pytania o udział w usługach obcych.

Piątą wymienioną firmą jest Boscata, również należąca do Jacka Stachery, która ma działać podobnie jak Tabasco. Na prośbę dziennikarzy również nie udzieliła odpowiedzi o milionowe zlecenia od Złotego Melona i WOŚP.

Kontrowersje.net wskazuje, że rodzinne przedsięwzięcia Jerzego Owsiaka są umieszczane w takich pozycjach jak: administracja, zatrudnienie i przede wszystkim usługi obce. Według serwisu Owsiak nigdy nie ujawnił tego, kto i za ile wykonuje usługi oraz w jakich warunkach jest kupowany sprzęt. To wszystko mimo zarządzeń sądu i 14 wyroków sądów administracyjnych, w tym trzech kar dla WOŚP."
https://www.tvp.info/46151555/ w-ciagu-10-lat-owsiak-jako-pre zes-zm-rozdysponowal-ponad-90- milionow-w-uslugach-obcych

Wiesniak @ 13:40, 14.07.2020r. IP: *.*.40.94

Amelia007:
Nie pękaj, skoro taki zły to będzie się smażył w piekle ...

Sorki ale za stary jestem aby się tyle schylać, więc z mojej strony pass ... ;)

Pzd.

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET