Sobota, 8 sierpnia 2020 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Pogotowie Reporterskie

Dziś druga tura wyborów prezydenckich

Lokale wyborcze w całej Polsce otwarte zostały punktualnie o godzinie 7:00. Ich zamknięcie zaplanowane jest na godzinę 21:00. W tych godzinach każdy wyborca ma możliwość oddania głosu w wyborach prezydenckich. Przed drugą turą wyborów prezydenckich ministerstwo zdrowia wprowadziło nowe zasady głosowania.


Ma to związek z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Zgodnie z zaleceniami ministra Łukasza Szumowskiego, pierwszeństwo wejścia do lokalu wyborczego i oddania głosu będą miały osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży , osoby z dziećmi do lat 3 i osoby niepełnosprawne.

 

W wyborach prezydenckich 2020 można zagłosować w sposób tradycyjny lub korespondencyjny. Osoby, które głosują w sposób tradycyjny, czyli w lokalu wyborczym, muszą zabrać dokument potwierdzający tożsamość, czyli dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. Dokument ten należy okazać członkowi komisji wyborczej przed pobraniem karty do głosowania, a sam odbiór pokwitować podpisem.

Następnie na karcie do głosowania należy postawić znak "X" w kratce przy nazwisku jednego z kandydatów. Muszą to być dwie przecinające się linie. By głos był ważny, należy wskazać tylko jednego kandydata na karcie wyborczej.

Na karcie do głosowania, którą otrzymamy od komisji wyborczej po zweryfikowaniu naszej tożsamości, znajdować się będą dwa alfabetycznie umieszczone nazwisk kandydatów startujących w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Karta powinna być ostemplowana pieczęcią obwodowej komisji wyborczej oraz mieć wydrukowany odcisk pieczęci Państwowej Komisji Wyborczej . Bez którejś z pieczęci na karcie do głosowania nasz głos nie będzie ważny .


 Źródło: money.pl
 

Skomentuj [ 1 ]
07:45, 12.07.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Twój_stary @ 10:54, 12.07.2020r. IP: *.*.132.11

Scenariusz powyborczy:
Wygrywa jeden kandydat, jego przeciwnicy mówią: OK, wygrał. Może trochę nie fair, bo nagonka TVP, bo ulotki Poczty, bo przekupstwo, ale OK żyjemy dalej.
Wygrywa drugi kandydat, jego przeciwnicy: OSZUSTWO, niemieckie media zmanipulowały i cały aparat państwa rusza, by udowodnić domniemane oszustwo.
Taka to jest właśnie różnica...

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET