Sobota, 8 sierpnia 2020 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Pogotowie Reporterskie

Konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne "Weekend na wsi"

Uwaga ogłoszono wojewódzki konkurs pn. „Weekend na wsi” na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne. Przedsięwzięcie ma na celu zwrócenie uwagi turystów na szerokie możliwości, jakie stwarzają obszary wiejskie. Konkurs jest jednocześnie doskonałą okazją do wypromowania i zachęcenia do skorzystania z ofert turystycznych lokalnych gospodarstw.

Celem jest wyłonienie gospodarstw wyróżniających się na tle innych, pod kątem:

- kultywowania tradycji na wsi,
- możliwości spędzenia wolnego czasu
- degustacji tradycyjnych, lokalnych potraw przygotowywanych z produktów z własnego gospodarstwa.

Szczególnie wysoko punktowane będą atrakcje turystyczne w okolicy gospodarstwa, a także: kultywowanie wiejskich tradycji na wsi i oferowanie lokalnych produktów spożywczych, wytwarzanych tradycyjnymi metodami.

– To np. pokazywanie, jak się robi masło, piecze chleb. To również przedstawienie produktów, które dane gospodarstwo agroturystyczne zaproponuje oraz kuchnia, która pochodzi od babci wielu pokoleń i często w tych gospodarstwach dania są przygotowywane w sposób tradycyjny, niepowtarzalny – informuje członek Zarządu Województwa Łódzkiego Andrzej Górczyński.

Aby wziąć udział w konkursie, wypełnij formularz zgłoszeniowy i dołącz m.in. film, który zostanie oceniony przez komisję konkursową. Czekają atrakcyjne nagrody pieniężne o łącznej wartości 18 400,00 zł. Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 31 sierpnia 2020 r. Karta zgłoszeniowa, regulamin oraz inne niezbędne dokumenty zamieściliśmy w formie plików do pobrania na końcu artykułu (pod plakatem).  Więcej informacji na stronie www.lodzkie.ksow.pl

Skomentuj [ 0 ]
15:44, 31.07.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET