Sobota, 26 września 2020 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Pogotowie Reporterskie

Za nami wakacyjne połowinki

Policjanci z województwa łódzkiego podsumowują ten czas pod kątem bezpieczeństwa na drogach oraz na kąpieliskach. Wakacje, dla dzieci i młodzieży to okres wolny od nauki szkolnej, dla rodzin okres urlopów i wyjazdów na wypoczynek. Dla policjantów to czas wzmożonych działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa. 

Tegoroczne są o tyle wyjątkowe, że przypadają na stan epidemii koronawirusa co wymaga szczególnych środków. Choć nie ma zakazu przemieszczania się należy pamiętać o unikaniu tłumów i zachowaniu dystansu społecznego. Zawsze warto mieć przy sobie maseczki i rękawiczki. Dla rodziców wakacje to czas odpoczynku ale na pewno nie od odpowiedzialności!
 

W OKRESIE OD 26 CZERWCA 2020 ROKU DO 31 LIPCA 2020 POLICJANCI INTERWENIOWALI PRZY 267 WYPADKACH, W KTÓRYCH ZGINĘŁY 23 OSOBY A 304 ZOSTAŁY RANNE. WYELIMINOWALI Z RUCHU 756 NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH. ( DLA PORÓWNANIA W I POŁOWIE 2019 ROKU , która rozpoczęła się wcześniej bo 19 czerwca 2019 roku BYŁO 437 WYPADKÓW, ZGINĘŁO 27 OSÓB A 525 ZOSTAŁO RANNYCH, ZATRZYMANO 1008 NIETRZEŹWYCH ).

Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży przygotowali wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących najmłodszych na wypoczynek. To zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. OD POCZĄTKU WAKACJI NA TERENIE WOJ. ŁÓDZKIEGO POLICJANCI SKONTROLOWALI 266 AUTOBUSÓW. W 18 PRZYPADKACH ZAKOŃCZYŁY SIĘ ONE ZATRZYMANIEM DOWODÓW REJESTRACYJNYCH. W 10 SYTUACJACH UJAWNIONO KIERUJĄCYCH POD WPŁYWEM ALKOHOLU.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Od 26 czerwca 2020 roku ruszyła Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

Aby zapobiegać tragicznym wypadkom jak co roku policjanci biorą udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” organizowanej pod patronatem i z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Policyjni wodniacy dbają  o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Kontrolują rejon akwenów oraz przyległego terenu, zwracają szczególną uwagę na dzikie kąpieliska. Wielokrotnie w przeszłości ratowali ludzkie życie i udzielali pomocy osobom, które przeceniły swoje możliwości w pływaniu.

Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin.

Policja cały czas apeluje o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.

PODCZAS CAŁYCH WAKACJI 2019 ROKU NA TERENIE WOJ. ŁODZKIEGO UTONĘŁO 5 OSÓB. NIESTETY W I POŁOWIE WAKACJI 2020 MAMY JUŻ TAKICH PRZYPADKÓW 6 !!!  W większości dotyczyły one miejsc, w których obowiązuje zakaz kąpieli.

Najczęstszymi przyczynami utonięć są:

Brak umiejętności pływania;
Brawura, przecenianie swoich sił i umiejętności pływackich;
Pływanie w stanie nietrzeźwym. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu, równowagi i orientacji;
Niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie;
Pływanie w miejscach zabronionych;
Skoki "na główkę" do wody w nieznanym miejscu.

 

Źródło: Policja łódzka

Skomentuj [ 0 ]
08:40, 04.08.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusjiNajnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET