Sobota, 26 września 2020 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Pogotowie Reporterskie

Policja sprawdzi, czy Polacy noszą maseczki w sklepach, autobusach i tramwajach

(fot. TVP3 Łódź)

Zdaniem Łukasza Szumowskiego, wzrost zakażeń w ostatnich dniach to efekt rozluźnienia w przestrzeganiu reżimów sanitarnych oraz „paru ognisk z imprez rodzinnych, a to wesel, a to różnych spotkań”. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, policja i służby medyczne sprawdzą przestrzeganie przepisów w sklepach i pojazdach komunikacji miejskiej. 

Szef resortu zdrowia tłumaczy, że jest zbyt wcześnie aby mówić o drugiej fali pandemii chińskiego wirusa w Polsce. Jego zdaniem falowanie wyników i rekordy w liczbie wykrytych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 mają charakter ogniskowy i nie są związane z wyborami prezydenckimi ani turystyką. Świadczyć ma o tym rozkład nowych zarażeń w poszczególnych rejonach kraju.

 

Czytaj dalej: TVP3 Łódź

Skomentuj [ 16 ]
17:10, 04.08.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

ASSS @ 05:12, 05.08.2020r. IP: *.*.132.210

PYTANIA DO MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO

1. Gdzie mieści się logika w obszarze pomiędzy słowami premiera Mateusza Morawieckiego na wiecu wyborczym trzy tygodnie temu: "nie ma się czego bać, to choroba jak wiele innych" a obecnym podnoszeniem drugiej fali histerii wśród ludzi nierozumiejących co się wokół nich dzieje?

2. Jak wytłumaczy pan oficjalny pogląd o naturalnym pochodzeniu koronawirusa a jego szerzeniem się we wszystkich strefach klimatycznych i odpornością na obecne wysokie temperatury?

3. Czy widzi pan związek przyczynowo - skutkowy pomiędzy ogłoszeniem przez WHO pandemii a wpłatą na konto organizacji kilkudziesięciu milionów dolarów przez Billa Gatesa trzy dni wcześniej?

4. Jakie pana zdaniem kwalifikacje do wypowiadania się na tematy medyczne ma facet ze średnim wykształceniem czyli Gates?

5. Czy zna pan nazwy i liczbę sponsorowanych przez Gatesa instytutów medycznych na Zachodzie i nazwiska łamiących za pieniądze koncernów naukowców z tych instytutów?

6. Czy to pan czy ktoś inny zakazał polskim lekarzom publicznego wypowiadania się o COVID-19?

7. Kto jest autorem pomysłu o wykreowaniu na Śkąsku nieistniejących ognisk zakażeń i jaki ma to związek z likwidacją polskiego górnictwa oraz importem 120 tysięc ton węgla z Kolumbii?

8. Jaką zna pan występującą w przestrzeni ziemskiej drugą chorobę "bezobjawową" i jak to się ma do definicji choroby jako "zespołu objawów klinicznych?"

9. Dlaczego rząd RP nie ogłosił stanu epidemii na terenie kraju w roku 2018 gdy na choroby płuc zmarło łącznie trzynaście tysięcy osób? (Dane GUS). Umierało średnio 35 osób dziennie.

10. Gdzie pana zdaniem występuje logika w sparaliżowaniu całego państwa i wpędzenie jego obywateli w stan epidemicznej psychozy z powodu śmierci około 1500 osób z powodu oficjalnie koronawirusa a w rzeczywistości nie wiadomo czego?

11. Czy to prawda, że NFZ płaci szpitalom potrójnie za każdego pacjenta ze zdiagnozowanym zakażeniem COVID-19?

12. Kto w ministerstwie zadecydował o wyborze firmy Quantron z Łazów pod Warszawą, należącej do byłego oficera WSI Andrzeja Kowalczyka, który kupił w Chinach nic nie warte maski po dwa złote a potem sprzedał je KGHM-owi i Lotosowi po osiem złotych?

13. Kto zdecydował o kupnie przez firmę Argenta w Turcji tak zwanych testów przesiewowych po 80 złotych a następnie zakupieniu ich przez Ministerstwo Zdrowia po 230 złotych?

14. Kto podjął decyzję o kupnie respiratorów od handlarza bronią, powiązanego ze służbami i międzynarodowymi terrorystami?

15. Kto pana zaprosił na konferencję Ipmact'17 trzy lata temu organizowaną przez funację Gatesa i czym spowodowana jest pańska czołobitność wobec wymienionego wyżej psychopaty?

16. Czy zna pan przeszłość obecnego szefa WHO? Czy wie pan, że przed laty ścigany był za korupcję oraz działał w etiopskiej siatce terrorystycznej, zajmującej się między innymi napadami i wymuszeniami?

17. Czy zna pan związki głównego epidemiologa Stanów Zjednoczonych Antoniego Fauciego z międzynarodową mafią farmaceutyczną?

18. Czy znajduje pan związki pomiędzy obecną tak zwaną epidemią a wojną domową w USA i finansowaniu lewackich organizacji przez George'a Sorosa?

19. Czy zna pan kulisy odejścia Gatesa z fundacji Sorosa?

20. Jak to możliwe, że epidemia szaleje a dotychczas nie wybuchła w żadnym z marketów ani zagranicznych centrów handlowych?

21. Co pan wie o kulisach przeniesienia naturalnego wirusa zwierzęcego na człowieka poprzez receptor ACE2, przez chińską profesor Shi Zengli, szefową zespołu badawczego z laboratorium w Wuhan?

22. Jak to możliwe iż świat nauki jeszcze niedawno dowodził, że na wyprodukowanie i przetestowanie skutecznej szczepionki potrzeba pięciu lat a teraz media i ten sam świat nauki głoszą, że koncern Moderna wyprodukuje na styczeń miliard szczepionek?

23. Dlaczego pan jeszcze nie jest w dyspozycji prokuratora?

Jakby ktoś to podrzucił jegomościowi Szumowskiemu, dobrze by było

https://m.facebook.com/story.php

Wiesniak @ 07:17, 05.08.2020r. IP: *.*.230.46

asss:
Ty i tacy jak Ty, jesteście największymi ofiarami pandemii ... Wam to już się wszystko odkleiło i pierd.li się we łbach ... Mieszacie już polityczne animozje ze wszystkimi teoriami spiskowymi ... Macierewicz "ran Waszych (na umyśle) niegodny całować" ... Czy Wy wszyscy na zasiłkach siedzicie, nie macie roboty, że się Wam we łbach tak porobiło ? Może pijcie mniej ...

Jan @ 07:18, 05.08.2020r. IP: *.*.46.177

Facet, zapomniałeś jeszcze o płaskiej Ziemi.

ziub @ 10:27, 05.08.2020r. IP: *.*.40.109

ASSS @ leczy się też u Zięby, lewoskrętno witamino C, to stąd im się to bierze...

ziub @ 10:33, 05.08.2020r. IP: *.*.40.109

... i w celu sprowadzenia dyskusji na normalny, codzienny poziom przypomnienie kilku podstawowych informacji:

"Czym się ochronić? Nie tylko maseczką!

Usta i nos możemy zasłonić za pomocą szalika, chusty, apaszki czy innym fragmentem odzieży. Nie ma nakazu korzystania wyłącznie z maseczek ochronnych.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na maseczki, warto wiedzieć, po które najlepiej sięgnąć. Na co zwrócić uwagę?

Maseczki mogą być wykonane z tkanin:

bawełnianych,
bawełnianych z domieszką elastanu,
bawełnianych z lnem,
lnianych,
poliestrowych,
wiskozowych z domieszką poliestru,
poliamidowych z poliestrem,
fizeliny.

Maseczka powinna przylegać ściśle do twarzy, ale pozostawać wygodę noszenia i oddychania. Maseczki wielorazowe powinniśmy prać po każdym użyciu."

ASSS @ 15:57, 05.08.2020r. IP: *.*.227.191

A szmal płynie. Bo o to tylko w tym wszystkim chodzi. Wszystkie banki się obłowią, oraz koncerny farmaceutyczne. Już są wszędzie obniżane stopy procentowe, więc bankom wzrosną zyski z tytułu mniejszych wypłat zysków. Po drugie "płać kartą" - oznacza wzrost zysków banków oraz firm powiązanych, tych od kart i od płatności internetowych, oraz bankomatów. No i już wkrótce popłyną ciężkie miliardy kredytów, bo trzeba się będzie odbić w każdym zniszczonym biznesie, zniszczonym celowymi decyzjami rządów umoczonych w tej "fake pandemii"! I kredyty będą niezbędne, a państwa to zagwarantują swoimi rządowymi gwarancjami - tak jak już w Polsce. Po czwarte gigantyczny szmal idzie już do firm farmaceutycznych, to będą bilionowe wydatki państw np. w zbędne szczepionki i potem miliardowe zyski. Do tego ogromne, niewyobrażalne dotąd dla nikogo strumienie pieniędzy zostały przekierowane z budżetów państw, gmin, szeregu instytucji, nawet przeciętnych obywateli do wybranych firm, grup kapitałowych, branż biznesowo zainteresowanych w trwaniu tej niby pandemii. Będą to krociowe zyski biznesu medycznego, porównywalne może tylko ze zbrojeniowym. Choć gdy się wie, że w takim USA tylko na leki antyrakowe Amerykanie wydają ponad 60 mld rocznie?? To ile t e r a z zarobią koncerny? I gdy żadna statystyka nie potwierdza żadnej pandemii, to "operacja wirus" jawi się jako globalny majstersztyk branż bankowej i farmakologicznej, to "złote żniwa" jakich nigdy więcej nie będzie. A skoro jak dotąd, wciąż czy chorych, czy umierających - jest na Ziemii wciąż mniej niż n o r m a l n i e, jak każdego roku o tej porze, to skala tej znakomitej, celowej operacji zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek. Już chyba 6 razy próbowano "wywołać pandemię" ale jak dotąd pierwsze próby nie udały się, ani z wirusem Zika, ani z Sars, ani "ptasim", ani z MEARS. I dopiero teraz po zaangażowaniu Chin, wszystko pięknie się udało uruchomić. Naprawdę, doceniam skale, sukces finansowy tej rzekomej "pandemii" jest z niczym nie porównywalny!! Gratuluję.

Wiesniak @ 16:18, 05.08.2020r. IP: *.*.175.237

Zarobią to zarobią ... żal du.ę ściska ? ...
Weź się do roboty i też zarabiaj ... szyj maseczki ... otwórz aptekę ... załóż firmę farmaceutyczną ...
Boisz się, że na zasiłki nie starczy ? ...

asss @ 16:31, 05.08.2020r. IP: *.*.227.191

Wiesniak @ kmiocie firmy typu ,,bayer,, nie założe ,a od szycia maseczek mam ludzi. A NA ZASIŁKI I 500+ ODPROWADZAM MIES. 465 TYS. W TYM PONAD 250 TYS ZUS. Co ty kmiocie wiesz o biznesie.

Wiesniak @ 16:37, 05.08.2020r. IP: *.*.175.237

heh ... graj dalej w Eurobiznes albo Monopoly ... tylko nie pisz tych głupot ...

asss @ 16:44, 05.08.2020r. IP: *.*.227.191

Faktycznie kto wiesniakiem sie urodził dziedzicem raczej nie zdechnie.Ot.

Wiesniak @ 16:52, 05.08.2020r. IP: *.*.175.237

Kamień z serca.
Jeśli miałbym być "dziedzicem" takim jak Ty, to chwała Bogu, że mi to nie grozi ... :)

Biały @ 21:43, 05.08.2020r. IP: *.*.5.142

Po pierwsze mamy "pandemię" a nie "epidemię" ,
Po drugie "nakaz noszenia maseczek" to rozporządzenie a nie ustawa.
Niema wprowadzonego" stanu wyjątkowego".
To że zakładamy maseczki w sklepach i innych obiektach zamkniętych to tylko nasza dobra wola...
To wszystko na ten temat.

kazia @ 02:55, 06.08.2020r. IP: *.*.66.46

Biały @ Masz racje, ale jak to wytłumaczyć takim wiesniakom?

Wiesniak @ 08:01, 06.08.2020r. IP: *.*.176.45

Biały, kazia:
"Po pierwsze mamy "pandemię" a nie "epidemię"..." co prawda nie wiem do kogo i o co "pijesz" tym tekstem, ale dobrze by było gdybyś sobie przeczytał definicję trudnego słowa zanim go użyjesz ...

"...to rozporządzenie a nie ustawa ... to tylko nasza dobra wola ... " ... można by tłumaczyć godzinami, tylko po co ... z policją się pokłócisz jakby co ...

Biały @ 09:58, 06.08.2020r. IP: *.*.108.134

Wiesniaku, nie chcę mi się z Tobą dyskutować.

Wiesniak @ 11:43, 06.08.2020r. IP: *.*.175.237

Dzięki ... :)

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET