Buczek. Bezpieczny wypoczynek kolonistów nad morzem
Na przełomie lipca i sierpnia na kolonie letnie do Stegny organizowane przez Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników udali się 18 uczniów, a także kilku absolwentów szkół podstawowych gminy Buczek. Kolonie były zorganizowane dla szerszej grupy dzieci m.in. z Wieruszowa, Radomska, Zdun, Ostrówka, Popowa, Sędziejowic i Kluk.
Choć ten rok jest nietypowy dla form zorganizowanego wypoczynku ze względu na panującą w kraju pandemię organizatorzy spełniając wszystkie wymogi sanitarno-epidemiologiczne zapewnili z pomocą rodziców i kadry pedagogicznej bezpieczny wypoczynek dla kolonistów.
Po kilkugodzinnej podróży grupa znalazła się w Ośrodku “Sawa” w Stegnie ma Mierzei Wiślanej.
W Ośrodku nasi koloniści zostali zakwaterowani w pawilonie dobrych warunkach. Były to pokoje 3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Nad bezpieczeństwem dzieci podczas podróży i opiekę wychowawczą podczas całego turnusu sprawowały Panie Ewa, Krysia i Ola oraz dwie Panie Agnieszki, a bezpieczeństwo zdrowotne uzupełniały maseczki dla każdego uczestnika, płyny dezynfekcyjne rozmieszczone na korytarzach i stałe monitorowanie stanu zdrowia, czystości osobistej, sal i korytarzy, a także instrukcje o ograniczonych kontaktach zwłaszcza z kolonistami z innych grup i kolonii.
Urzekł nas już na początku duży teren ośrodka bogaty w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.
Równie dobrze prezentuje się kilka sal i salek na zajęcia dla grup kolonijnych, plac zabaw, pokoje z łazienkami, dyskoteki. Choć leki i obsługę medyczną zapewniał organizator nie było na szczęście potrzeby korzystania z usług służb medycznych przez cały turnus.
Miła obsługa, bliskość morza, pięknej plaży, uroki miejscowości z wieloma atrakcjami dopełniają satysfakcję z pobytu w “Sawie”. Posiłki na śniadanie i kolacje serwowane były w postaci “szwedzkiego stołu” i choć nieco monotonne z powtarzalnymi wędlinami, serkiem, pomidorami, ogórkami i płatkami z mlekiem oraz dżemem, to nikt nie chodził głodny, gdyż nie było ograniczeń ilościowych.
Podczas koloni realizowany był ponadto program promocji zdrowej polskiej żywności pod nazwą “Warzywa i owoce dają super moce”, co pozwoliło wyposażyć kolonie w maseczki, czapeczki, smycze, a także zakupić do menu kolonijnego podczas realizacji programu: soki, jabłka, borówki, ciastka owocowe i jogurty.
Kadra kolonii przygotowała atrakcyjny program pobytu. Koloniści mogli w tym roku zwiedzić Krynicę, gdzie był m.in. przejazd szybkimi łodziami motorowymi, a także Sopot (wejście na molo, spacer “Monciakiem”, “Krzywy Domek”, wody zdrojowe) i Gdańsk, poznając ciekawe zabytki architektury Głównego Miasta, Długie Pobrzeże, historię obrony Poczty Gdańskiej oraz zwiedzić stadion Energa Arena). Grupa najstarsza postanowiła nawet brzegiem morza udać się do sąsiedniego Jantaru.
Sama Stegna oferuje także wiele atrakcji: mobilne place zabaw z grami zręcznościowymi, Muzeum Kinder Niespodzianki dla najmłodszych, rozgrywany był też Ogólnopolski Turniej MMA na plaży , gra terenowa laserowy Paintball, rozgrywki na boisku sportowym, kąpiele morskie, dyskoteki – to tylko niektóre atrakcje nadmorskiego kurortu, z których korzystali nasi podopieczni. Bogaty był też program kolonii w samym ośrodku: rozgrywki w piłkę nożną i plażową, śluby kolonijne, konkurs “Mam talent”, ognisko z artystyczną prezentacją grup, kiełbaskami i tańcami integracyjnymi itp. nie pozwoliły się nudzić, ani spędzać choć chwilę przed telewizorem.
Dzieci były zachwycone pobytem na koloniach i na końcu pytały czy można wydłużyć pobyt?
Kolonie szczęśliwie zakończyły się 4 sierpnia bieżącego roku, po 9-dniowym pobycie w Stegnie wszyscy wrócili wypoczęci i zdrowi do domu. Kolonie współfinansowane były przez KRUS, rodziców i budżet Gminy.
Źródło: Gmina Buczek
- Skomentuj [ 0 ]
- 17:45, 22.08.2020 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Jubileuszowy 10. Festiwal Róży (zdjęcia i video)
- Podziękowania z CSiR w Łasku
- 10. Festiwal Róż w Łasku na antenie TVP3 Łódź
- Łask. Odeszli do wieczności
- 10. Festiwal Róż – utrudnienia w ruchu
- Stracił panowanie nad motocyklem
- Weź mapę, wsiadaj do kajaka i na rzekę
- Ostrzeżenie przed upałem
- Spotkanie „Cyfryzacja zasobów geodezyjnych”
- Zobacz gdzie zabraknie prądu
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Kostka brukowa wokół pomników
- LETNISKO
- Wynajmę garaż
- Do wynajecia
- Toyota Yaris , benzyna, 2024 r, jak nowa
- Spszontanie
- Działki budowlane
- Stróżówka Portiernia Ochrona Wartownia Budka Parkingowa Pawi
- Skuter Aprilia Sonic 50 2T 2003r
- Mini Piła Akumulatorowa Imoum 2x Aku Mocna Lekka Mała Zestaw
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- No fakt nie byłożle,ale... ceny róż kosmiczne. Nawet ,,głupie,,aksami
tki, Teraz koszt produ - No proszę! A tyle było gadania na poprzednią naczelnik, że kasa wydana na modernizację a operat
- A ja jestem za zlikwidowaniem likwidacji.
- Zgadzam się Zlikwidować jarmark albo zrobić tylko wieczór koncertów na jednej scenie Święt
- Nie wiem czy za organizację Jarmarku Łaskiego i Festiwalu Róż odpowiada ta sama osoba bo pierwsz
- Najlepiej, to wychodzi im, jazda po Łaskowskim Rynku -tak z 50 okrążeń na Wieczór -wyjedzie na
- Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem,
- Na tych koleinach nic dziwnego że się przewrócił. Oczywiście władza nie przyzna się do błęd
- Zastanawiające jest jak powiat kontroluje wydawanie pieniędzy na geodezję w Łasku. W 2023 odbył
- W trakcie kursu nauki jazdy instruktor zadaje kursantowi pytanie kontrolne: - Dojeżdżasz do klasy
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej