Czwartek, 24 września 2020 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Pogotowie Reporterskie

Koniec PKS-u w Łasku

(fot. Transport Publiczny)

Zakończenie działalności przewozowej przez PKS Zduńska Wola oznacza także likwidację placówki terenowej w Łasku. Pasażerów częściowo przejmie PKS Wieluń. Władze powiatu łaskiego nie informują o problemach z wykluczeniem transportowym na ich terenie, choć część kursów likwidowanego PKS-u nie wróciła w żadnej formie do rozkładu jazdy po cięciach związanych z pandemią koronawirusa. 

Na naszych łamach informowaliśmy o całkowitej rezygnacji z działalności przewozowej przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Zduńska Wola. Spółka nie przywróciła kursów zawieszonych w pierwszym etapie pandemii koronawirusa i aktualnie wyprzedaje swój majątek. Powiat zduńskowolski przyznał, że część miejscowości na jego terenie została pozbawiona dostępu do regularnego transportu zbiorowego, wskazując jednocześnie na dużą rolę innych przedsiębiorstw, zwłaszcza MZK Zduńska Wola. 

Powiat: Transport zapewnia m.in. marszałek województwa

Praktyczna likwidacja PKS Zduńska Wola uderzyła jednak także w pasażerów z powiatu łaskiego. Spółka miała bowiem w Łasku swoją placówkę terenową, która obsługiwała przede wszystkim kursy rozpoczynające się na łaskim dworcu autobusowym. O problemy komunikacyjne w tej części województwa łódzkiego zapytaliśmy Starostwo Powiatowe w Łasku. Samorząd nie odpowiedział wprost na pytanie o skalę problemu wykluczenia komunikacyjnego, jakie pojawiło się po wstrzymaniu kursów PKS-u. 

Samorząd nie wskazał także żadnych działań, jakie zamierzałby podjąć, by wypełnić lukę po zawieszonych przewozach. – Na terenie powiatu łaskiego publiczny transport zbiorowy zapewniony jest przez marszałka województwa łódzkiego, burmistrza Łasku oraz przewoźników PKS Wieluń, PKS w Łodzi i PKS Sieradz. Ponadto dotarły do nas informacje o chęci wykonywania przewozów osób przez przewoźnika z terenu powiatu wieluńskiego – powiedział nam jedynie Piotr Wołosz, starosta łaski. 

PKS Wieluń obsłuży część miejscowości w rejonie Zduńskiej Woli i Łasku

Dodajmy przy tym, że oferta zapewniana na terenie powiatu łaskiego przez PKS Łódź jest raczej iluzoryczna. Przedsiębiorstwo uruchamia bowiem obecnie tylko jedną parę kursów zwykłych przebiegających przez Łask. Mowa tu o połączeniu Łódź – Wieluń. Do tego dochodzi jedna para kursów pospiesznych relacji Łódź – Opole – Łódź. 

Coraz istotniejszą rolę w obsłudze zachodniej części województwa odgrywa natomiast PKS Wieluń. Wraz z początkiem września spółka uruchomiła nowe linie, które częściowo uzupełniają ofertę o połączenia wykonywane wcześniej przez PKS Zduńska Wola. W rozkładzie jazdy pojawiły się trasy Widawa – Zduńska Wola oraz Ochle – Ostrów przez Widawę, Patoki, Buczek i Łask.

 

Czytaj dalej: Transport Publiczny

Skomentuj [ 19 ]
08:00, 11.09.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

PKS @ 16:27, 11.09.2020r. IP: *.*.132.5

Tak działa Program PKS+

jaca @ 20:56, 11.09.2020r. IP: *.*.129.14

A po co powiat łaski? Niech przejmie go Zduńska Wola albo Wieluń.

zosia @ 04:36, 12.09.2020r. IP: *.*.234.51

Faktycznie po co w tej marketowej metropolii powiat. Prawie juz kazdy obywatel miasta ma juz swój markecik. A gdzie w czasie KONUSOWIRUSA podziali by się urzednicy. Wszak można zdalnie z Warszawy pracować.

I tak jest zawsze @ 08:53, 12.09.2020r. IP: *.*.136.130

A tyle było obietnic i zapewnień jak to wrócą połączenia. Do nastepnych wyborów trzy lata i strach pomyśleć ile jeszcze wszystkiego zlikwidują te "geniusze" . Ach jakie to polskie, takie nowoczesne.

Zen @ 08:55, 12.09.2020r. IP: *.*.169.86

Powiat wkrótce sam się rozpadnie. Geodezja w rozsypce, zaraz podobno odchodzi najbardziej wartościowy naczelnik ze staristwa na emeryturę z kluczowego wydziału technicznego a nikt nic nie robi żeby go zatrzymać. Zbyt duże ma notowania jako fachowiec, PiS takich nie lubi.

Tylko PiS @ 12:20, 12.09.2020r. IP: *.*.133.230

Ta strona powinna się nazywać Lewa strona miasta ;) Miasto pięknieje i to widać w Kolumnie jak i w ŁASKU choć dla mnie to jedno. Hmmm za Platformy to był rozwój w naszym mieście aż ciężko coś wspomnieć :) ale no cóż tęsknią co niektórzy za tą sielanką . Zadajcie sobie jedno pytanie gdzie byli Ci wspaniali naczelnicy przez tyle lat . Co z Zalewem który w latach 80 był atrakcyjniejszy dla mieszkańców . Co z OSIREM ? Co się działo że szkołami bo z tego co pamiętam większość była do likwidacji przeznaczonych A teraz już mogą funkcjonować normalnie itp. Brawo PiS trzymam za Was kciuki i życzę dużo sił do dalszego działania . Za jedno Was szanuję mało gadacie dużo robicie i to widzimy :)

Marek @ 13:18, 12.09.2020r. IP: *.*.133.230

Brawo właśnie kto dał pieniążki na nowe autobusy w ŁASKU wiecie państwo chyba nie . Bo właśnie pieniążki te przyznał Marszałek woj. ŁODZKIEGO ten z PiS u tak właśnie. I co tego już Burmistrz głośno nie powie .

Mes @ 18:22, 12.09.2020r. IP: *.*.192.140

Na nowe autobusy dała Unia, za pośrednictwem marszałka, ale tego poprzedniego, Stępnia. Tak, że kolego jak zabierasz głos to mądrze i trzeba mieć trochę wiedzy.

Do tylko pis @ 18:39, 12.09.2020r. IP: *.*.208.106

W szkołach podległych staroście jest w końcu normalnie? To coś nowego. Ile klas jest w Ostrowie-1, w ogólniaku -2, to jest normą? Gdyby burmistrz nie wziął ogólniaka w Kolumnie pod swoje skrzydła, (choć to powinien zrobić powiat, bo to szkoła średnia), to szkoły by dawno nie było. Powiat kasy nie ma, ale tylko na szkoły, bo na etaty kierownicze dublujące się jakoś się znalazły. Na ale jak starosta mierny to musi mieć jakieś wsparcie. Szkoda tylko że zastępcy też wiedzą merytoryczną nie grzeszą.

Do tylko pic @ 20:53, 12.09.2020r. IP: *.*.168.110

To żeś chłopie rozbawił wszystkich tym wpisem swoim. Nie zapomnij jakiejś podwyżki sobie przegłosować.

Do tylko PiS @ 19:40, 13.09.2020r. IP: *.*.52.30

Widać że masz pojęcie w Ostrowie jest kilka nowych klas i nowy internat. Ty widzę dalej wierny Burmistrzowi który Cię oszukuję. Wiem że Cię bardzo boli że Starostwo idzie do przodu ale cóż kto Ci broni pracować . Proponuję Ci bierz się do roboty i może dorównasz kiedyś innym w osiągnięciach . Pozdrawiam i życzę więcej zapału do pracy A mniej hejtu

Do tylko PiS @ 19:41, 13.09.2020r. IP: *.*.52.30

Widać że masz pojęcie w Ostrowie jest kilka nowych klas i nowy internat. Ty widzę dalej wierny Burmistrzowi który Cię oszukuję. Wiem że Cię bardzo boli że Starostwo idzie do przodu ale cóż kto Ci broni pracować . Proponuję Ci bierz się do roboty i może dorównasz kiedyś innym w osiągnięciach . Pozdrawiam i życzę więcej zapału do pracy A mniej hejtu

Do MES @ 19:46, 13.09.2020r. IP: *.*.132.12

Kolego chyba to Ty nie masz pojęcia zobacz artykuł wcześniej jest na tej samej stronie jak Marszałek wizytował ZKM w ŁASKU i autobusy która zakupione dzięki pieniążką przyznanym przez niego czyli Pana Szraibera także nie mąć mieszkańcą .

Wypowiedź z 17.09.2017 @ 22:30, 13.09.2020r. IP: *.*.206.24

Bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy fundusze już w pierwszym rozdaniu powiedział na konferencji prasowej po ogłoszeniu wyników konkursu RPO Gabriel Szkudlarek, burmistrz Łasku. Zapowiedział, że dotacja pozwoli na zakup czternastu nowych autobusów niskoemisyjnych, przeprowadzenie modernizacji zajezdni Zakładu Komunikacji Miejskiej i wybudowanie 26 wiat przystankowych. Na dwóch przystankach, na których odbywają się przesiadki pomiędzy różnymi środkami transportu, a więc przy zajezdni ZKM i przy przystanku kolejowym Kolumna, prace mają być nieco szersze i obejmą m.in. stworzenie parkingów rowerowych. Dodatkowo naprawiona zostanie nawierzchnia na kilku ulicach, na których stan techniczny jezdni utrudnia kursowanie komunikacji miejskiej.
P.S. Kto był wtedy marszałkiem? Głośniej bo nie słyszę!!

Hahahah @ 07:04, 14.09.2020r. IP: *.*.132.12

Chłopie kto kiedy był to był i dużo wtedy mówili A kto dał faktycznie pieniądze ? No za kogą teraz robią za marszałka Szraibera . Burmistrz też ostatnio mówił o tym ze uratował działkę pod bykiem w Kolumnie i co jest sprzedana w prywatne ręce. Proszę nam nie przytaczać co kto mówił tylko co zrobł .

Do haha @ 08:39, 14.09.2020r. IP: *.*.168.204

Stracony czas na argumentację, tak samo jak stracone ostatnie lata za rządów PiS w Polsce.

huha :( @ 13:41, 14.09.2020r. IP: *.*.186.20

No bo PiS to jest stan umysłu...

do @Zosia @ 21:42, 14.09.2020r. IP: *.*.207.240

Racja. Wszędzie urzędy pracują normalnie tylko nie w ŁASKU. Lekarze - też pozostaje wiele do życzenia. I w ogóle - masakra. Też bym chciał tak pracować - zdalnie i brać za to fajną kasę :)
Pozdrowienia dla urzędników i lekarzy.

Karol @ 10:45, 15.09.2020r. IP: *.*.42.116

Reklama na początku strony zapowiada otwarcie nowej siedziby hurtowni budowlanej przy ul. Warszawskiej, ciekawe czy tam też, jak to w Łasku bywa, nie będzie wolno skręcać w lewo, jadąc od strony centrum miasta?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusjiNajnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET