Czwartek, 24 września 2020 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Pogotowie Reporterskie

Wraz z liczbą nowych dróg rośnie liczba piratów drogowych

(fot. Transport Publiczny)

Obecnie mamy ponad 4200 kilometrów autostrad i dróg ekspresowych, rośnie liczba bezkolizyjnych rozwiązań komunikacyjnych, stosujemy nowoczesne elementy infrastruktury drogowej dzięki czemu od kilkunastu lat maleje ogólna liczba wypadków. Jednocześnie lawinowo wzrasta skala przekroczeń dopuszczalnych prędkości. 

Nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do panujących warunków to przyczyna średnio co piątego wypadku. Ponad 20 proc. ofiar wypadków na drogach krajowych to zabici z powodu nadmiernej prędkości. Przy nowych drogach szybkiego ruchu instalowane są nowoczesne urządzenia pomiarowe, które pozwalają na określenie skali zjawiska. Wyniki pomiarów mogą stanowić bazę do opracowania sytemu przeciwdziałania drogowym wykroczeniom.

W ubiegłym roku na drogach krajowych doszło do 5600 wypadków drogowych, na skutek których śmierć poniosło blisko 1000 osób, a 7110 zostało rannych Dekadę wcześniej na sieci dróg administrowanych przez GDDKiA odnotowano 8589 wypadków, blisko 1500 ofiar i 12 000 rannych. Trzeba jednak podkreślić, że przez ostatnie 10 lat sieć dróg szybkiego ruchu zwiększyła się prawie trzykrotnie.

Obecnie mamy ponad 4 tys. dróg szybkiego ruchu, a w 2010 roku było ich niespełna 1,5 tys. km! 

 

Czytaj dalej: Transport Publiczny

 

Skomentuj [ 5 ]
09:30, 14.09.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Piotr @ 22:35, 14.09.2020r. IP: *.*.114.172

Przekraczanie dozwolonej prędkości nie jest żadnym problemem zwłaszcza na takich drogach o ile nie prowadzi do wypadków. Jak wspomniano w artykule liczba wypadków spada. Państwo znalazło świetne źródło zarobku i dlatego wciąż jesteśmy przekonywani że te wszystkie ograniczenia są dla naszego dobra. Dla przypomnienia w Niemczech na części autostrad nie obowiązują żadne limity prędkości a mimo to ginie na nich mniej osób niż na drogach w innych krajach gdzie takowe limity obowiązują. Wzorujmy się na najlepszych w danej dziedzinie.

Wiesniak @ 07:51, 15.09.2020r. IP: *.*.168.231

Piotr:
Masz rację ... Wzorujmy się ... Tylko zacznij od siebie ... Przestrzegaj istniejących przepisów jak społeczeństwo niemieckie ... Płać uczciwie podatki ... Nie kombinuj na zasiłkach i zwolnieniach ... Bierz chłopie przykład ...

Karol @ 10:35, 15.09.2020r. IP: *.*.42.116

Wiesniak@, masz rację! Podawanie przykładu Niemiec jest zabójcze dla piszącego i świadczy, że nie ma żadnego pojęcia o otaczającym go świecie, a wiedzę czerpie z internetowych wpisów takich samych mądrali.

Piotr @ 11:35, 15.09.2020r. IP: *.*.15.99

Tak się składa że mam pojęcie. Wysokość mandatów w porównaniu do zarobków w Niemczech jest niższa niż w Polsce. Tam nieco łatwiej stracić prawo jazdy w terenie zabudowanym ale to tyle. Niestety Polacy o tym nie wiedzą i dają się wodzić za nos mediom.

@wiesniak
Nigdy nie korzystałem z programów socjalnych czy urzędu pracy.

Wiesniak @ 16:34, 15.09.2020r. IP: *.*.58.167

Piotr:
Nie bierz wszystkiego do siebie ... Wyciągnij wnioski z tego co może Cię dotyczyć ...
Za 100 kupisz tyle samo towarów co u nas ... Więc płacą ile płacą ... Zarabiają więcej i więcej wydają bo usługi, praca, jest droższa ... Ale jakoś nie widziałem u nich zbyt wielu "wyrywnych" ... Ba ... Są nawet bardziej oszczędni niż my ...
Więcej zarabiają ... Płacą więcej podatków ... więc mają lepsze drogi (bo się zaraz jakiś mądry w tym temacie znajdzie) ... Daj przykład i bierz przykład ... :)

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie


Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET